Skocz do zawartości
meteormode

Testy Salifert a trwałość podziałki 1ml na strzykawce

Rekomendowane odpowiedzi

Posiadam kilka testów Salifert wśród "przyrządów" jest strzykawka bardzo dokładna -1ml z podziałką.

Zauważyłem, że po kilku testach strzykawka traci czytelność podziałki - niestety jest to nadruk.

Czy ktoś z szanownych forumowiczek i forumowiczów ma podobne spostrzeżenia? Dodam, że próbowałem szukać w handlu takiej strzykawki ale niestety takie nie ma jedynie tzw. insulinówki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

raz mi się zdarzyło na teście od kH, że już ostatnie robiłem na czuja bo nadruk prawie się starł ale to był jedyny taki przypadek.


OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Starl mi sie z kh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie też starła się podziałka na strzykawce od testu KH/Alk.

Jednocześnie kupiłem KH, Mg i Ca używam równo i podziałka zeszła tylko na KH.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam u mnie na KH też się starła.

Pozdrawiam Łukasz


375l z sumpem, Maxspect Gyre 150, 1x Jeba WP-25,Jebao DC 1200,Vertex Omega 180i,34kg skały, 6x 54W T5+ 60W Led multichipy, , auto dolewka, RO+DI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie się ścierają KH, CA i MG. W zastępstwie kupiłem duży pakiet "insulinówek" z identyczną podziałką jak strzykawki z testów.


aquarium14832.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam ze insulinowki sie nadaja. Przeciez salifert nie produkuje sam strzykawek :)

Pozdrawiam mobilnie


START 12.12.2013 - 180L z panelem 70x70x45, odpieniacz DIY a'la midi flotor ale.... na igle AB 2000/1 :), ATI Sunpower 6x24T5 + 9W LED china blue, betonowa skała DIY, AllInOne w reaktorze DIY, baniakiem kręci jebao WP-25 i koralia 2800.

http://nano-reef.pl/...0l-betonowisko/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego dobrze jest naciąć delikatnie nożykiem żeby zaznaczyć chociaż poziom 1ml :)

Wysłane z mojego C6603 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ściera się ściera się.

Idziesz do apteki, która jest przedstawicielem doz.pl zamawiasz strzykawkę (chyba 10 szt. minimum) i nie masz już więcej problemów.

Oto link do strony www. kliknij

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozsądnym pomysłem jest sposób który poleca kolega Garnet.

Gdy mi się zaczęła ścierać podziałka na strzykawce od KH spodziewałem się tego na pozostałych. Pożyczyłem od małży pilniczek do paznokci i w odpowiednim miejscu pozaznaczałem wszystkie strzykawki. Objechanie kilku strzykawek na odpowiedniej wysokości dookoła zajęło chwilkę a oznaczenie jest bardzo wyraźne.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mała uwaga co do "insulinówek" i strzykawek TBC. Sa 2 rodzaje tłoczków - te znane z testów (płaskie) i drugie, o tzw zminimalizowanej przestrzeni martwej - gumowy tłoczek z dzyndzelkiem, który wchodzi do końcówki. Ogólnie różnic pomiarowych brak, ale ten drugi nie wciąga powietrza i jakoś lepiej się nim pracuje przy podawaniu niewielkich ilości substancji.

254id.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ścierają się tylko z kh,to fakt a ja po prostu jak jest nowa to pokrywam podziałkę bezbarwnym lakierem do paznokci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ścierają się tylko z kh,to fakt a ja po prostu jak jest nowa to pokrywam podziałkę bezbarwnym lakierem do paznokci.

Dobry pomysł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To po prostu wadliwa seria. Mnie się scierały z KH i Mg tylko raz. Wcześniej było ok i uzuwam starych strzykawek. najnowszy zakup KH o dziwo tez sie nie ściera


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie to jaka będzie strzykawka nie ma znaczenia ważne żeby pojemność na podziałce była ta sama. Można sobie zrobić kalibrację porównawcza ale generalnie jak się będzie stosowano do zasady nieodpowiednia stożka i strzykawki to wynik będzie taki sam. Zamiast stożka można użyć dowolnej igły niereagujacej ale zawsze trzeba tylko pamiętać o tym ze zaciągamy do suchej strzykawki i nie usuwamy pęcherzyka powietrza. Odczytujemy wartość różnicową położenia tłoczka wiec reszta nie ma znaczenia.

Edytowane przez krk_258 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najczęściej scierają się od paluszków. Sam ostatnio mialem taki problem. Teraz przy nowych testach na podziałce znalazła się przezroczysta taśma i mogę powiedzieć że jest dobrze.


Cytuj

 

100x50x50 bez sumpa,

oświetlenie 2x60W led DIY,

odpieniacz Deltec MCE 600,

cyrkulacja Jebao RW8 + Tunze 6025,

20kg real reef rock + 5kg live rock.

Sól i ewentualne dodatki do wody - Colombo :)

Link do bańki;

http://nano-reef.pl/topic/77781-banka-huberta-250-low-tech/page__st__20#entry791962

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi starła się z kH więc wziąłem od Mg. Po użyciu wypłukałem i leżała obok fiolki. Dzisiaj biorę, a troszkę podziałki zostało na fiolce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi tylko Mg się starło, w sumie to już po 2 - 3 użyciach kreska przy 1 była nie widoczna.


90x50x50 225l | 108l sump + 20l dolewka | RO+Di | PS Diuna 8x39w | Eco Runner 2700 | Tunze 7095 + 2 x 6055 |

Vertex Omega 150 | jager 200 W | Fp 400-100 + DC Runner 1200 | PS Kore + Baling | Aqua Trend Evo Shark |

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak ku przestrodze dla potomnych. Wczoraj kupiłem testy i chciałem tak jak koledzy radzili zabezpieczyć strzykawkę bezbarwnym lakierem i skala mi się poprostu rozpuściła :/

Wysłane z mojego C6603 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak mi sie skala zaczyna wycierac,to ribue na "1" naciecie nozem do tapet i pozniej chociaz nie ma problemu z napelnieniem strzykawki :).

bez polskich znakow/mobilnie...


"Czy nig­dy nie zas­ta­nawiał się pan nad tym, dlacze­go chmu­ry i drze­wa, złotog­niade je­sienią, bu­re zimą, ten pejzaż dek­li­nowa­ny przez po­ry ro­ku, dlacze­go wszys­tko wa­li w nas pięknem jak młotem, ja­kim pra­wem tak się dzieje? Prze­cież po­win­niśmy być czar­nym prochem międzyg­wiez­dnym, strzępa­mi mgławi­cy Psów Gończych, prze­cież normą jest hucze­nie gwiazd, po­top me­teorów, próżnia, ciem­ność, śmierć..."

S.Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taśma przezroczysta wzdłuż skali i po problemie:)


Opti 60x30x35 (63L), Tunze 9002, Hagen glo T5 2X24W, Eheim Jager 75W, Newa Wave 1.6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też naciąłem stara strzykawkę jak zaczęła się wybierać dokładnie z tego samego powodu ale nowa chciałem zabezpieczyć odrazu i się kurcze załatwiłem :/

Wysłane z mojego C6603 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do paznokci rozmazuje. Poliuretanowy będzie dobry

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.