Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :)

Planuje kupić Gruz Koralowy w sklepie e-rybka i mam zamiar z tych kawałków uformować coś fajnego.

Mam pytanie do osób które zakupiły taki gruz:

-czy z tego gruzu wyjdzie jakieś życie?

- czy te kawałki kupione w tym sklepie są dość duże by coś z nich uformować ?

- jaki tani klej polecacie do sklejenia skały ?

Przy okazji jaki tani sklep polecacie z żywa skałą do kupienia ?

Edytowane przez olinek94 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy od dostawy i tego co w danym momencie mają na stanie.Ja byłem osobiście , więc mogłem sobie wybrać z tego co zostało zakwalifikowane jako gruz , ale kawałki wielkości kobiecej pięści też sie zdarzały.Jeśli kwalifikują jako gruz to zazwyczaj życia na tym nie uświadczys, ale powodzenia Może świeżo po dostawie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

musisz tez sprecyzowac ze chcesz kawalki skaly a nie podstawki po koralach, mi sie trafilo prawie pol na pol, ale kawalki skaly byly spore

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja byłem osobiście w Markach, dostałem parę fajnych kawałków + jeden, który się okazał spora szczepką Galaxea wartą 3x więcej niż ten cały gruz.

P.


Takie tam 53L, 50x30x35, Koralia Nano, Tunze 9001,  kaskada HBL501, lampa LED, SPECTRA, 30W

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem taki gruz już jakiś czas temu i jestem zadowolony mimo że kupiony przez sklep internetowy to dostałem ładne kawałki


baniaczek 450+160sump oświetlenie t5+led obsada koralin mieszana mieszana 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja gupilem gruz w erybce i nie dosc ze moglem sobie z nich posklejac ciekawe kompozycje to jeszcze z gruzem przygarnalem wezowidla rurowki slimaki i toche gabek a nawet jedna aiptasie :)

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja gupilem gruz w erybce i nie dosc ze moglem sobie z nich posklejac ciekawe kompozycje to jeszcze z gruzem przygarnalem wezowidla rurowki slimaki i toche gabek a nawet jedna aiptasie :)

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Wygląda na to ze chyba będzie warto kupić ten gruz , tym bardziej ze gruz jest tani.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś stosuje ten gruz w sumpie zamiast siporaxu :) ?

Artur przzecież wiesz że ja stosuję :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ensso

Odświeżę wątek bo sam zamówiłem na próbę parę kg gruzu suchego z którego docelowo chciałbym skleić aranżację w zbiorniku głównym. Cena śmieszna za kg ale i to co otrzymałem chyba nie do końca jest adekwatne do nazwy produktu który zakupiłem. Możecie rzucić swoim doświadczonym okiem czy przypadkiem nie powinienem tej paczki jak najszybciej odesłać? ;) Są kawałki skały (w mniejszości), w większości martwe szkielety ale i dużo podstawek pod korale (z jak i bez szkieletów) oraz np otoczak z dosłownie 3cm "narośli" a jest wielkości dwóch pięści :D 

IMG_20171103_135936.jpg IMG_20171103_140008.jpg IMG_20171103_140453.jpg IMG_20171103_144405.jpg IMG_20171103_144413.jpg IMG_20171103_144419.jpg IMG_20171103_144424.jpg IMG_20171103_144445.jpg IMG_20171103_144518.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ensso

Nie chcę ujawniać nazwy sklepu póki nie poznam ich stanowiska w tej sprawie :) może to "wypadek przy pracy" ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pytam bo ja zamawiałem w "retne" i dostałem świetnej jakości gruz .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szkielety koralowców jeszcze można podpiąć pod gruz koralowy, czemu nie. Ale podstawki to lekkie przegięcie.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mocne przegięcie z tymi podstawkami z betonu :) wartość filtracyjna zerowa niestety 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ensso

Czyli dobrze podejrzewałem, że lekkie nadużycie ze strony sprzedawcy ;) Jak pisze @katani - szkielety w pełni rozumiem (są nawet w opisie gruzu także wszystko spoko, tym bardziej ,ze ładne i porowate bardzo) ale podstawki i inne odpadki to przesada. Jeszcze jakby tam się trafił dosłownie odsetek to machnąć ręką ale tego jest całkiem sporo. Pozostaje czekać na stanowisko sprzedawcy w tej sprawie. @Morsik dzwoniłem do rente to niestety nie mają w ofercie już gruzu poza odpadami z filipińskiego (czyli nie mają :D ), a szkoda... Tak mi się podobała wizja poklejenia konstrukcji właśnie z gruzu. Jedna sprawa aspekt finansowy, druga sam fun. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spakuj wszystko co nie jest produktem natury, zważ, i im odeślij z prośbą o zwrot kosztów przesyłki i wagi cementu.

P.


Takie tam 53L, 50x30x35, Koralia Nano, Tunze 9001,  kaskada HBL501, lampa LED, SPECTRA, 30W

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek

Do reklamacji czym prędzej. Towar niezgodny z opisem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Czyli dobrze podejrzewałem, że lekkie nadużycie ze strony sprzedawcy [emoji6] Jak pisze [mention=27522]katani[/mention] - szkielety w pełni rozumiem (są nawet w opisie gruzu także wszystko spoko, tym bardziej ,ze ładne i porowate bardzo) ale podstawki i inne odpadki to przesada. Jeszcze jakby tam się trafił dosłownie odsetek to machnąć ręką ale tego jest całkiem sporo. Pozostaje czekać na stanowisko sprzedawcy w tej sprawie. [mention=24087]Morsik[/mention] dzwoniłem do rente to niestety nie mają w ofercie już gruzu poza odpadami z filipińskiego (czyli nie mają [emoji3] ), a szkoda... Tak mi się podobała wizja poklejenia konstrukcji właśnie z gruzu. Jedna sprawa aspekt finansowy, druga sam fun. 
Konstrukcja z gruzu będzie wyglądać jak cmentarzysko.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ensso

@fresz33 Zgadza się tylko docelowo zostanie przykyte koralowcami ;) także z perspektywy czasu będzie to konstrukcja nośna dla życia która będzie niewidoczna :)

rr5pv9.jpg

Patrząc na trzy duże kupki wcale na sucho nie wygląda to źle moim zdaniem, a jak pokryje się życiem to powinno być ok.

W sumie chętnie bym zobaczył działająca konstrukcje z gruzu jak docelowo się u kogoś prezentuje. Może ktoś się pochwali lub podrzuci zbiornik w którym zastosowano takie rozwiązanie bo może rzeczywiście moje założenie jest błędne.

Edytowane przez ensso (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Konstrukcja z gruzu aby ładnie wyglądała wymaga masę pracy, trzeba kleić całość w jakieś gałęzie groty i półki, pewnie trzeba będzie zastosować stelaż z PCV w środku by było na czym to kleić i się nie rozwaliło po drodze,  Ślady kleju ba bierząco zasypuj pokruszonym na drobno gruzem by nie było widać kleju - czyli sporo pracy młotkiem . Każde użycie Kleju zakleja mikro pory w skale co zamyka możliwości filtracji z jednej strony, ważne by przez skałę przepływała woda, nie można zalepić za dużo. 

Przez beton nic nie przepływa, można go użyć jako podbudowa aby nie marnować skałki. Wg mnie te betonowe podstawki to przegięcie totalne. Oddaj beton i weź jakieś większe skałki będzie ci prościej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Dnia 4.11.2017 o 10:17, ensso napisał:

@fresz33 Zgadza się tylko docelowo zostanie przykyte koralowcami ;) także z perspektywy czasu będzie to konstrukcja nośna dla życia która będzie niewidoczna :)

rr5pv9.jpg

Patrząc na trzy duże kupki wcale na sucho nie wygląda to źle moim zdaniem, a jak pokryje się życiem to powinno być ok.

W sumie chętnie bym zobaczył działająca konstrukcje z gruzu jak docelowo się u kogoś prezentuje. Może ktoś się pochwali lub podrzuci zbiornik w którym zastosowano takie rozwiązanie bo może rzeczywiście moje założenie jest błędne.

Zobaczysz że cięcie kosztów już na samym początku odbije się na wyglądzie zbiornika i zapłacisz w sumie razy 2 a mógł byś 1 raz np stawiając na sprawdzonej skale Marco Rocks. W akwarystyczny24.pl mają tą skałę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fenomenalną skałę miał Salarias, napisz do niego, narysuj co chcesz - ułoży Ci i prześle. Cenowo wychodzi też bardzo fajnie. A skała jest lekka i b. porowata, kształty różne.


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Wnioski same się nasuwają, najlepiej osobiście jechać i wybierać to co się chce. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.