Skocz do zawartości
Festoll

ile centymetrow radiatora na diode 3w

Rekomendowane odpowiedzi

posiadam radiator 1000x165x35 ile diod 3w cree mozna nanim zamatowac .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wymiary radiatora sa w mm w centymetrach to 1 metr 16,5cm 3,5cm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisałem ci ok 400 sztuk ale możesz sobie sam policzyć 1 dioda cree na płytce ma wymiar ok 2cm x 2cm ( 20mm x 20mm)


4693_4699.png

45 odmian korali :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba chodzi Ci nie o to ile sztuk się zmieści, tylko na odprowadzanie ciepła z ilu diód wystarczy radiator. Z tego co pamiętam jedna dioda potrzebuje 26cm2 to możesz policzyć. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czli jesli zrobie 1 cm przerwy miedzy diodami to bedzie ok ?

oczywiscie dodam wentylatory chodz oto by weszlo jak najwiecej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

z wentylatorami 2cm luzu i powinno być dobrze - zależy też czy wysterujesz max (to 2cm może być mało) czy np 80%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

planuje xp-e na 900mA xp-g na 1300mA

a przy okazji to moze ktos wie jaki tom bin XP-GBWT- L1-0000-0G51 bo napisali ze od 5000-8000 k generalnie chodzi oto czy sie nada do morskiego

Edytowane przez Festoll (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podepnę się pod temat, mam pytanie czy do bezpiecznego chłodzenia pasywnego jednej diody 3W wystarczy 12cm2 blachy aluminiowej o grubości 2mm ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podepnę się pod temat, mam pytanie czy do bezpiecznego chłodzenia pasywnego jednej diody 3W wystarczy 12cm2 blachy aluminiowej o grubości 2mm ?

12cm2 - czyli np.3cmx4cm? - gr. 2mm ... hmm - ja mam blachę (w jednym miejscu) 5mm grubą i wymiar 16cmx12cm i jest "letnia" ale ta leda RB nie pracuje na pełnej mocy ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

lesiu23

kup sobie np na Alledrogo czy OLXie radiatory na chipset ze złomowanych starych kompów - po 2-3zł chodzą

--//-- edit

aukcja pierwsza z brzegu - przykładowa porozglądaj się może trafisz lepsze / tańsze

http://allegro.pl/aluminiowe-radiatory-37x37x10-mm-do-mocowania-i5172551378.html

Edytowane przez Gość (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja chce zamatowac 66 sztuk 48rb i 18cu tylko niewiem czy radiator da rade ale mysle ze przy 2 wentylatorach powinno byc OK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

blacha to kicha jak na tyle - skombinuj sobie radiator

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam na podobnym radiatorze 144 diody i dwa wentylatory. Jest cieplo ale daje rade.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jaki dokladnie ten radiator w centymetrach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jaki dokladnie ten radiator w centymetrach

115 na 16 na 3,5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli moje 66 sztuk to pikus na 1m dzieki tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam na podobnym radiatorze 144 diody i dwa wentylatory. Jest cieplo ale daje rade.

144 diody 3W? - serio?

115 na 16 na 3,5

Ja mam lampę 120cm długości - konstrukcja to radiatory 2x400x16x3,5 chłodzenie pasywne ...

144 diody - szok, chyba, ze 1W to inna sprawa ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam jedna dioda potrzebuje 26cm2 to możesz policzyć. Pozdrawiam

To trochę kiepsko, bo muszę zastosować radiator 550x155x15 mm i chciałbym na nim umieścić 36 lub 42 diody 3W w środkowej części, przeznaczając na jedną jakieś 15 cm2 - nie wiem jak wyjdzie z wysterowaniem, ale dopuszczałem założenie dwu wentylatorów 12 cm (nawiew i wyciąg) - pytanie czy takie rozwiązanie zadziała, czy nie ma sensu ?


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To 26cm2 jest na chłodzenie pasywne. Z wentylatorami 15 powinno wystarczyć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To 26cm2 jest na chłodzenie pasywne. Z wentylatorami 15 powinno wystarczyć

no nie wiem czy pasywne,ja mam 54 diodi 3 w cree i radiator 110 cm na 19 cm i 5 cm wysoki i mam 2 wentylatory które włączają się przy 30 stopniach radiatora i latem radiator dochodzi do 40 stopni.Bez chłodzenia to nie wiem ile by osiągnął stopni.Mam jeszcze skręcone diody białe i świecę na 56% a niebieskie na 88%.

110 cm x 19 cm =2090cm powierzchni dzielone na 54 diody to daje 38 cm2


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tam gdzie kupowałem diody była taka informacja. Ja mam dwa radiatory 9x9x3, 12 diod 3w i na pasywny chłodzenia ma max 40 stopni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie wychodzi powierzchni radiatora około 20 cm2, ale to licząc całą powierzchnię, łącznie z wykorzystaną. Poza tym, mam niski radiator - 15mm - 5 mm płaszczyzny i 10 mm grzebienia, na nim będą zamozowane wentylatory, drivery (chciałbym dobrać 4 szt - po jednym na kanał), no i statecznik t5 (2x24W), więc ciepło będzie, ale mam nadzieję że dwa wentylatory dadzą radę. Problem w tym, że musze to wszystko zmieścić w obudowie drewnianej, gdzie w środku mam około 7 cm wysokości.

A że lampa leży na akwarium, nie chcę przesadzać z wagą.

Myślałem też o następującym połączeniu driverów (dobierając prądy odpowiednio):

1 driver - 6 szt. czerwonych

1 driver - 6 sztuk uv albo niebieskich (ewentualnie poprosze o podpowiedź jaki kolor)

1 driver - dwie nitki łączone równolegle, każda po 6 diod - białe

1 driver - dwie nitki, łączone równolegle, każda po 6 diod - royal blue

Zamiast UV, rozważam poszukiwanie czegoś wpadającego w fiolet, albo miks 3 żółte i 3 zielone, lub 6 ciepłych białych..

Zamiast czerwonych, spotkałem się z różowymi, może by je zastosować ? Była by namiastka fiji purple, lub podobnej...

Prosze o porady zarówno w kwestii chłodzenia, jak i trochę offtopowo - diod - ustawienia i doboru. Bardzo dziękuję wszystkim za poświęcony czas.

1


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym nie dawał tyle czerwonego. Daj na ten driver 2 czerwone, 2 różowe, 2 UV. A zamiast 6 UV daj 3 niebieskie i 3 białe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobaczę jak są wysterowane te diody, czy tak można :) Ale koncepcja ciekawa.


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.