Skocz do zawartości
magu

AQma - sterownik akwariowy by magu. Na Arduino Leonardo za FREE!!!

Rekomendowane odpowiedzi

ile takie pompki wychodzą? Ja jak zwykle kombinuje i mam takie cuda.Dają pod 3,6v 17ml/min :)

post-23145-0-02989200-1429262368_thumb.jpg

Ostatnio byłem na giełdzie i koleszka handlował tymi pistoletami ,zagadałem i obdarował mnie kilkoma połamanymi sztukami z działającymi pompkami :thumbup:

Pompki wyszły po 30zł ponad.

Plastykowych z pistoletu bym się bał, nie wiadomo ile to pociągnie, też chciałem na początku takie zastosować ale nawet by mnie drożej wyszły z przesyłką..

Pompki leciały do mnie nie cały tydzień, wyglądają na solidne.

Czytałem po forach słodkowodnych robili z tych pistoletów pompki do nawozów, włącznik sekundowy i taka pompka, taniocha ale nigdzie nie znalazłem ile to wytrzymuje.

Kiedyś robiłem spryskiwanie do terrarium, pompka była z spryskiwaczy od Łady dokładnie, nie miałem wtedy wyłącznika sekundowego i zrobiłem to na scalaku, już teraz nie pamiętam jakim ale analogowym, śmigało 3 lata a teraz śmiga dalej u nowego właściciela ;)


39ab02c6bf502279.jpg5215f98825db8954.jpg

ryba-ruchomy-obrazek-0437.gif PS Pandora 4x54W T5 i 3x145W LED, DCP6500, AWN40 na DCP3000,RW-15, RW-8,CP-55, Biopellests AIO XL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no jak za 30kilka złotych to sie nie ma co zastanawiać,niesądziłem że sa takie tanie.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem takie pompki pół roku, teraz śmigają u @Domela. Bez zarzutu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem takie pompki pół roku, teraz śmigają u @Domela. Bez zarzutu

Z pistoletu czy z Chin ?


39ab02c6bf502279.jpg5215f98825db8954.jpg

ryba-ruchomy-obrazek-0437.gif PS Pandora 4x54W T5 i 3x145W LED, DCP6500, AWN40 na DCP3000,RW-15, RW-8,CP-55, Biopellests AIO XL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tranzystor TIP120 i rezystor 2,2K jako przerywacz PWM :) Do 0,8A obejdzie się bez radiatora, wyżej koniecznie trzeba coś dolepić. Zdjęcia poniżej.

Dzięki za odpowiedź. Już wiadomo co gdzie podłączyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wiem, bardziej chodziło mi o to że pokazałeś jak to zrobiłeś i cenne info z autopsji jaki prąd można puścić bez radiatora co oszczędzi komplikacji z radiatorem gdzie nie zawsze jest on potrzebny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przekaźniki ssr nie przekazują prądu stałego, zawieszają się uważajcie, jeden mi się spalił po parokrotnej próbie przełączania prądu stałego.

Miałem pompki dozujące podłączone w ten sposób

schemat

Teraz niestety musiałem zastosować trzy zasilacze co mi się bardzo nie podoba


39ab02c6bf502279.jpg5215f98825db8954.jpg

ryba-ruchomy-obrazek-0437.gif PS Pandora 4x54W T5 i 3x145W LED, DCP6500, AWN40 na DCP3000,RW-15, RW-8,CP-55, Biopellests AIO XL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Z racji tego że głównym założeniem autora sterownika jest zbudowanie go relatywnie niskim kosztem. Bardzo proszę o dostosowanie kodu pod arduino uno, nano, pro mini. Są to platformy najpopularniejsze, najtańsze i najbardziej dostępne (klony z chin). Z tego co zdążyłem przeczytać to problem występuje z pinami A4 (SDA) i A5(SCL) oraz 0(RX) i 1(TX).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przekaźniki ssr nie przekazują prądu stałego, zawieszają się uważajcie, jeden mi się spalił po parokrotnej próbie przełączania prądu stałego.

Miałem pompki dozujące podłączone w ten sposób

Teraz niestety musiałem zastosować trzy zasilacze co mi się bardzo nie podoba

Ja jade na mechanicznych cały czas i w ostatnim czasie nie zauważyłem żadnych zawiech.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są też przekaźniki ssr do sterowania prądu stałego


400L w obiegu, Schuran 150 , 5 L siporax, lampa T5/led DIY . Zeovit

Start 01.07.2014

0305c8113b0ae8718c033163a3be9263u293a275.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przekaźniki ssr nie przekazują prądu stałego, zawieszają się uważajcie, jeden mi się spalił po parokrotnej próbie przełączania prądu stałego.

Miałem pompki dozujące podłączone w ten sposób

Teraz niestety musiałem zastosować trzy zasilacze co mi się bardzo nie podoba

Faktycznie na przekaźniku mam napisane: "Load 240AC 2A 50/60Hz" jakoś nie zwróciłem na to uwagi, szczerze mówiąc to nawet mi do głowy nie przyszło, że przekaźnik może być AC albo DC. Bardzo cenna uwaga, dzięki @Moljzesz za info. Wypadałoby do 230V stosować ssr'y a do niskich napięć stałych mechaniczne.

Witam

Z racji tego że głównym założeniem autora sterownika jest zbudowanie go relatywnie niskim kosztem. Bardzo proszę o dostosowanie kodu pod arduino uno, nano, pro mini. Są to platformy najpopularniejsze, najtańsze i najbardziej dostępne (klony z chin). Z tego co zdążyłem przeczytać to problem występuje z pinami A4 (SDA) i A5(SCL) oraz 0(RX) i 1(TX).

Kod jak i aplikacja są dostosowane do Leonardo, jednak da się ją odpalić właściwie na wszystkich platformach Arduino na jakich się zmieści. Jednak na wszystkim poniżej Leonardo braknie pinów i trzeba zrezygnować z jakiejś funkcjonalności. Jak napiszesz na pw z czym konkretnie masz problem to jeżeli będę umiał chętnie pomogę. Jednak nie jest to urządzenie komercyjne a ja osobiście nie zarobiłem na nim nawet grosza, nie mam zaplecza złożonego ze wszystkich dostępnych Arduino i nie mam na tyle czasu żeby pisać pod każdą platformę z osobna. Druga sprawa po dzisiejszym kursie Leonardo kosztuje 19,15zł...

Edytowane przez magu (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie na przekaźniku mam napisane: "Load 240AC 2A 50/60Hz" jakoś nie zwróciłem na to uwagi, szczerze mówiąc to nawet mi do głowy nie przyszło, że przekaźnik może być AC albo DC. Bardzo cenna uwaga, dzięki @Moljzesz za info. Wypadałoby do 230V stosować ssr'y a do niskich napięć stałych mechaniczne.

Kod jak i aplikacja są dostosowane do Leonardo, jednak da się ją odpalić właściwie na wszystkich platformach Arduino na jakich się zmieści. Jednak na wszystkim poniżej Leonardo braknie pinów i trzeba zrezygnować z jakiejś funkcjonalności. Jak napiszesz na pw z czym konkretnie masz problem to jeżeli będę umiał chętnie pomogę. Jednak nie jest to urządzenie komercyjne a ja osobiście nie zarobiłem na nim nawet grosza, nie mam zaplecza złożonego ze wszystkich dostępnych Arduino i nie mam na tyle czasu żeby pisać pod każdą platformę z osobna. Druga sprawa po dzisiejszym kursie Leonardo kosztuje 19,15zł...

Nie polecam tych mechanicznych nawet do niskich napięć stałych, miałem tak podłączone jak na schemacie na mechanicznych i zawiesiła mi się pompka dozująca, w sumie przekaźnik sterujący tą pompką, szczęście małżonka usłyszała że pompka dolewa już coś za długo i wszczęła alarm. Do napięć stałych ssr na napięcia stałe!

Szkoda, że wcześniej nie wiedziałem, w opisie aukcji na ebay też nic nie pisało, kupił bym część taki a część takich.

Teraz doszły mi do szafki jeszcze trzy zasilacze i tona kabli, masakra coś muszę wymyślić, myślałem o zasilaczu na 12V AC a po przekaźniku prąd bym wyprostował tylko nie wiem czy to się uda..


39ab02c6bf502279.jpg5215f98825db8954.jpg

ryba-ruchomy-obrazek-0437.gif PS Pandora 4x54W T5 i 3x145W LED, DCP6500, AWN40 na DCP3000,RW-15, RW-8,CP-55, Biopellests AIO XL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie polecam tych mechanicznych nawet do niskich napięć stałych, miałem tak podłączone jak na schemacie na mechanicznych i zawiesiła mi się pompka dozująca, w sumie przekaźnik sterujący tą pompką, szczęście małżonka usłyszała że pompka dolewa już coś za długo i wszczęła alarm. Do napięć stałych ssr na napięcia stałe!

Szkoda, że wcześniej nie wiedziałem, w opisie aukcji na ebay też nic nie pisało, kupił bym część taki a część takich.

Teraz doszły mi do szafki jeszcze trzy zasilacze i tona kabli, masakra coś muszę wymyślić, myślałem o zasilaczu na 12V AC a po przekaźniku prąd bym wyprostował tylko nie wiem czy to się uda..

Przy prądzie stałym jako przekaźnik, można wykorzystać zwykły tranzystor. Możesz przetestować układ z postu #116. Zmniejszyłoby Ci to ilość kabli a i koszt pewnie z 5zł za trzy zestawy :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Do sterowania prądem zmiennym zamiast SSR-ów można użyć triaków z optotriakami, np. AVT ma w swojej ofercie kit na 8 kanałów za ok.40plz.Sprawdzone , działa z arduino.Natomiast do prądu stałego można używać uln2803 lub podobnych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przypadkiem znalazłem w sklepie pistolet do baniek (12zł) z pompką jak w poście @onestone. Nie mogłem nie przetestować :) I jest tak... Pompka ma rozrzut około 10%, ale zdarzają się jej strzały, że po uruchomieniu pompuje 100% więcej. Dzieje się tak tylko na początku, jak wężyk się ułożył to już takich cudów nie ma. Najmniejszą dawkę jaką udało mi się ustawić to 8ml/min (niżej się nie uruchamiała). Zamontowałem ją w sumpowni na testy długodystansowe. Żeby nie narobiła szkód ograniczyłem jej prąd :). Pompka ma jeszcze taki mankament, że po podaniu płynu cofa resztę do pojemnika. W moim przypadku ponowne zassanie zajmuje 7ml :) i do każdej dawki tyle dodaję. Można zastosować zaworek, ale nie mam.

post-8465-0-31559400-1431270322_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na eBay dłowice do pomp od 12$. Ale fajnie że kombinować Ci się chce..

Edytowane przez Komarek (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podeślij linka do tej za 9$.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupowałem na licytacji, ale tutaj: http://www.ebay.com/...=STRK:MEBIDX:IT masz za 11.32$ całą pompkę.

Edit: tu jeszcze taniej: http://www.ebay.com/...=item1c425a4782 za 9,39$

Edytowane przez magu (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O,dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupowałem na licytacji, ale tutaj: http://www.ebay.com/...=STRK:MEBIDX:IT masz za 11.32$ całą pompkę.

Edit: tu jeszcze taniej: http://www.ebay.com/...=item1c425a4782 za 9,39$

Jak długo czekałeś na przesyłkę ? :)

Edytowane przez StefanTG (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.