Skocz do zawartości
adiC

Poznań - sklep z wodą RODI

Rekomendowane odpowiedzi

Czołem!

Po przeprowadzce badam nowy teren ;) gdzie w Poznaniu bądź okolicy można dostać wodę RODI w rozsądnej cenie? Oczywiście o AM wiem, pytam o jakichś mniejszych sprawdzonych, lokalnych "dostawców". Może jakiś sklep z akwarystyką słodkowodną? Trochę podzwoniłem ale z nic nie udało mi się znaleźć.

We Wrocławiu wypróbowałem wodę zdemineralizowaną (wszystko jest ok sądząc po testach i kondycji korali ;)). Czy ktoś testował/używał wodę np. z tu?

Pozdrawiam,

Adrian

Edytowane przez adiC (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uwaga słuszna :)

Zdaję sobie sprawę, że przepłacam kupując wodę. Chwilowo, z różnych względów, nie założę filtra. Na szczęście mam już bańkę 30 i 20 litrów więc nie biegam z butelką po żywcu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy ktoś kupuje wodę demineralizowaną, generalnie prefiltry to podstawa, sam kiedyś podobnie zaczynałem ale po miesiącu stwierdziłem że trzeba zainwestować :)


250L SPS, ATI sunpower 6x39, Schuran 150, Tunze 6095 + 7092, 2xRW8, Jebao WP 25

Poprzedni zbiornik 130L SPS/LPS http://nano-reef.pl/...225#entry375225

Obecnie 250L SPS/LPS http://nano-reef.pl/...097#entry416097

pppzm.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki dobrze radzą co własne ROi DI to własne masz wgląd w parametry wody jakie uzyskujesz przez TDS. A to co kupujesz sprawdzasz TDS=em czy wierzysz na słowo sprzedawcy?


baniaczek 450+160sump oświetlenie t5+led obsada koralin mieszana mieszana 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie własny filtr to podstawa,nie ma kasy na taki filtr to nie ma akwarium.Tak samo z testami bo sporo kolegów nie ma własnych.Panowie,to PODSTAWA prowadzenia akwarium morskiego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie własny filtr to podstawa,nie ma kasy na taki filtr to nie ma akwarium.Tak samo z testami bo sporo kolegów nie ma własnych.Panowie,to PODSTAWA prowadzenia akwarium morskiego.

pozwolę sobie nie zgodzić z opinią, akwarium prowadzę od dwóch lat, bez filtra, bez testów i bez chemii,zero jakichkolwiek plag,jakichkolwiek chorób,czyste zadbane i cieszy oko-przynajmniej taka opinia zwiedzających

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki dobrze radzą co własne ROi DI to własne masz wgląd w parametry wody jakie uzyskujesz przez TDS. A to co kupujesz sprawdzasz TDS=em czy wierzysz na słowo sprzedawcy?

Sklep, z którego brałem wodę darzę pełnym zaufaniem ;)

Jak dla mnie własny filtr to podstawa,nie ma kasy na taki filtr to nie ma akwarium.Tak samo z testami bo sporo kolegów nie ma własnych.Panowie,to PODSTAWA prowadzenia akwarium morskiego.

Nie wiem czy dobrze odebrałem wypowiedź. Uwaga mocno nie na miejscu. Wspomniałem we wcześniejszym poście, że zdaję sobie sprawę z większych kosztów kupowania wody. Pisząc "z różnych względów" nie miałem na myśli aspektów finansowych. A nawet gdyby tak było to każdy orze jak może ;) co nie zmienia faktu, że pewnych kosztów się nie uniknie. WIEM. Tym podsumowaniem ucinam wątek konieczności posiadania własnego "osprzętu" do RO/DI ;)

Wróćmy do początku. Gdzie w Poznaniu można dostać sprawdzoną wodę RODI?

Za dotychczasowe odpowiedzi dzięki ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ile jej potrzebujesz na podmianę ?

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


Pozdrawiam Bartosz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

adiC daj ogłoszenie na targowisku,w mojej okolicy akwaryści z forum sprzedają wodę po 50 gr. w poznaniu na pewno też ktoś ''produkuje''

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5l podmianka i ok. 3l parowanie/tydzień.

Chwilowo uzupełniłem 20 litrowy zapas osomozy ale pytane jak najbardziej aktualne :)

Edytowane przez adiC (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Łodzi w Selgrosie można kupić wodę demineralizowaną w baniaczkach 5L. W Poznaniu też jest Selgros, więc bardzo możliwe, że tam też znajdziesz. Bardzo możliwe, że też w innych większych marketach będzie taka woda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adrian,nie miałem na myśli kosztów a raczej to,że na kupowaną wodę nie masz wpływu.Nie wiesz do końca jak jest czysta,kiedy były wymieniane filtry i żywica.Kupując ją zawsze TDS coś wykaże a w chwili jakichś problemów jak na przykład okrzemki Będziesz się zastanawiał gdzie jest problem.Takich tematów już było kiedyś trochę i rady zawsze były jedne,zakup własnego.Zapomniałem dopisać,że chyba najlepiej właśnie brać od kolegi akwarysty.

Volf,wyjątek potwierdza regułę. :thumbup:

Edytowane przez inmar (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pozwolę sobie nie zgodzić z opinią, akwarium prowadzę od dwóch lat, bez filtra, bez testów i bez chemii,zero jakichkolwiek plag,jakichkolwiek chorób,czyste zadbane i cieszy oko-przynajmniej taka opinia zwiedzających

Mamy rozumieć że na kranówce czy bez podmian?

Chętnie zobaczmy Twoje akwarium, pokaż fotkę :)


250L SPS, ATI sunpower 6x39, Schuran 150, Tunze 6095 + 7092, 2xRW8, Jebao WP 25

Poprzedni zbiornik 130L SPS/LPS http://nano-reef.pl/...225#entry375225

Obecnie 250L SPS/LPS http://nano-reef.pl/...097#entry416097

pppzm.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To podjedzie co tydzień do mnie po wodę ;)

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


Pozdrawiam Bartosz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Małe podsumowanie po dłuższej ciszy w temacie :)

Jeśli chodzi o sklepy w Poznaniu osmozę można kupić we wszystkim znanym AM lub reef-poznan.pl (po uprzednim kontakcie) - osobiście mogę śmiało polecić Sebastiana (z reef-poznan).

Dzięki za zainteresowanie tematem!

Pozdrawiam,

Adrian

Edytowane przez adiC (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, bez problemu także w sklepie aqua nature, ul niecała w Poznaniu. Na miejscu w bankach 20 litrowych

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, bez problemu także w sklepie aqua nature, ul niecała w Poznaniu. Na miejscu w bankach 20 litrowych

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

tak po 0,75zł za 1L to faktycznie opłaci sie montowac filtr dla baniaczka 42l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.