Skocz do zawartości
Piotrek z Pabianic

Afrykarium Wrocław - jednak warto zobaczyć

Rekomendowane odpowiedzi

Pozytywnym zaskoczeniem było dla mnie odrarium gdzie można zobaczyć faune i flore żyjącą w Odrze :) często szukamy coś fajnego nie wiedząc co obok żyje :)

b767af33cac8447emed.jpg

de1ea93bb46a9bb5med.jpg

6d4d7d434d98cb60med.jpg

Wracając do sedna powaliła mnie filtracja

2b3cac10607d809dmed.jpg

oświetlenie

4aecacd115d7eec2med.jpg

i to mnie bardzo zaciekawiło , odpieniacz , czy nie za mały ? :)

d653dcf88ff23278med.jpg

pare fotek

ae65d527f95233d6med.jpg

24de3b27d7012769med.jpg

733c491f13137911med.jpg

459b14ced797e60amed.jpg

13d45c99c0c5e6b3med.jpg

8cc1f3fde3ce8484med.jpg

79be242fdd044072med.jpg

na koniec "ślicznota"

8390f3a6067f56bemed.jpg

jedząc obiad można podziwiać pingwiny :)

2cbaec1d64607726med.jpg

Jeżeli macie za duże ryby afrykarium chętnie przyjmie a tam mają warunki do pływania :)

Edytowane przez Piotrek z Pabianic (wyświetl historię edycji)

Zaczynam od początku nie od zera .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piotr naprawdę warto zobaczyć :thumbup: jak będziesz wybierał się następnym razem jadę z tobą :thumbsup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę warto jechać i zobaczyć na własne oczy.

Żółw był zarąbiaszczy...:-)


8858_9098.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też muszę odwiedzić. Na zaplecze można tak po prostu wejść czy trzeba jakąś specjalną zgodę?

Trzeba mieć chody u dyrekcji Afrykarium :) Trzmiele na fan page mają relację z wizyty przed otwarciem i opisem co, gdzie i jak :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko w tej odrze to żyje to samo co w każdym innym wodnym akwenie w Polsce, tylko tam się to wszystko przemieszało w 1997 Roku ale raczej nie spodziewał bym się czegoś co np w Warcie albo w Jeziorach by nie pływało czy rosło, ja bym raczej umieścił Kamerę podwodną i wpioł w system żeby na bieżąco można było podglądać dany fragment w Rzece, bo takie Akwarium też generuje koszty swego czasu w Manufakturze mieli Zbiorniki z Pstrągami, i faunę Jeziorową oraz Bałtycką :) co innego zwierzęta których u nas nie ma, to Akwaria jak i osprzęt robią wrażenie że mam chęci to zobaczyć :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kazdy ma prawo do swojego zdania.

Ja ciesze sie, ze wlasnie zrobiono takie odrarium. Dla mnie to wieksza nowosc niz te baseny ze slona woda.

Jak bede we Wroclawiu na bank odwiedze to miejsce.


IMG_6499.thumb.JPG.f2b8bb71553cbb14e9886a7a0f6407c6.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odrarium jeszcze nie widziałem. Swoją drogą odra rzeczywiście jest 100 metrów od zoo. Ale chyba się tak nie da żeby wrzucić do wody kamerę i oglądać:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dla mnie to nowością nie jest bo miałem tego typu Akwarium, a w nim Kiełbie, Płotki, i Wzdręgi :) fajnie to wygląda bo pływają ławicą i pod słońcem są świetne Kolory i akurat one nie brudzą tak wody, ale już Karasie, Karpie czy Liny to straszne brudasy i trzeba mieć dobrą Filtracje żeby woda nie była mętna, jak jest Ciepło to Ryby do Rzeki Bzury u nas jeszcze niedużej wpływają i widać z Góry czasami też Szczupak je pogoni ale dla kogoś kto nie miał styczności z naszymi rodzimymi gatunkami jak najbardziej popieram

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tylko w tej odrze to żyje to samo co w każdym innym wodnym akwenie w Polsce, tylko tam się to wszystko przemieszało w 1997 Roku ale raczej nie spodziewał bym się czegoś co np w Warcie albo w Jeziorach by nie pływało czy rosło, ja bym raczej umieścił Kamerę podwodną i wpioł w system żeby na bieżąco można było podglądać dany fragment w Rzece, bo takie Akwarium też generuje koszty swego czasu w Manufakturze mieli Zbiorniki z Pstrągami, i faunę Jeziorową oraz Bałtycką :) co innego zwierzęta których u nas nie ma, to Akwaria jak i osprzęt robią wrażenie że mam chęci to zobaczyć :)

Nooooo. ... morskie tez generują koszty wiec można zamontować telebimy zamiast akwaria budować. No coment...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nooooo. ... morskie tez generują koszty wiec można zamontować telebimy zamiast akwaria budować. No coment...

Tyle że do Morskiego środowiska z rafą nie ma dostępu u nas, więc idea zakładania zbiornika jak najbardziej ma swój cel, a środowisko Jeziorowe czy Rzeczne masz dostępne od ręki więc zawsze można podejrzeć co tam się dzieje, czy to nurkując czy obserwując z Góry o ile warunki na to pozwalają idź nad wodę jak jest przed Deszczem i jest parno zobaczysz jakie widowisko zaobserwujesz całe ławice pływają przy powierzchni , a Akwarium zostaje dla osób które nie nurkują, lub akurat pasjonują się naszą Fauną i Florą, ale ja wyraziłem tylko swoją opinie każdy ma prawo do swojego zdania, ale jak już jesteśmy przy naszych to dla Płoci,Wzdręgi,Kiełbi tych Krótkowąsych, Krąpia (Podobny do Leszcza lecz mniejszy) mówię Tak dla odchowywania ich przez jakiś czas w Zbiorniku bo wykazują ciekawe zachowania,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dla mnie to nowością nie jest bo miałem tego typu Akwarium, a w nim Kiełbie, Płotki, i Wzdręgi :) fajnie to wygląda bo pływają ławicą i pod słońcem są świetne Kolory i akurat one nie brudzą tak wody, ale już Karasie, Karpie czy Liny to straszne brudasy i trzeba mieć dobrą Filtracje żeby woda nie była mętna, jak jest Ciepło to Ryby do Rzeki Bzury u nas jeszcze niedużej wpływają i widać z Góry czasami też Szczupak je pogoni ale dla kogoś kto nie miał styczności z naszymi rodzimymi gatunkami jak najbardziej popieram

Kiedyś trzymałem różanki w akwarium ale było to 40 lat temu ,teraz już ich nie ma :(

Duże miałeś to akwarium ? że ławice takich ryb pływały :clap:


Zaczynam od początku nie od zera .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, a czy to prawda bo chodzą rozne opinie ze baseny/zbiorniki sa strasznie zaniedbane czy to tylko taka fama?


- aquarium 400L optiwhite

- jecod dct 4000L

- jebao rw15

- jecod rw8

- maxspect razor 160W 16 000K

- maxspect razor 120W 16 000K

- sand 25 kg

- live rock 55 kg

- refugium (led lighting 10W)

- Mini Bubble King 160 VS12 DIY

Moje akwarium:

https://m.youtube.co...w&v=79iiBzQ5H7U

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaniedbane ,? sztab ludzi nad tym pracuje bo ciężko stworzyć na taką skale coś tak daleko od brzegu :) ,duży zbiornik ,długi czas dojrzewania ,wiadomo problemy . Każdy morszczak powinien to zrozumieć bo sam wie jak to jest ale w większości jest krytyka bo ludziska nie wiadomo czego oczekują ,zamiast docenić ŻE JEST I MOŻNA ZOBACZYĆ nie jadąc daleko .


Zaczynam od początku nie od zera .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gregor, obecnie wszystko jest brązowe, mają takie ilości DINO, że jakby dali każdemu na forum po trochę, to jeszcze by mieli czym obdarowywać.

Ale i tak już jest lepiej, niżeli wcześniej.

Myślę, że z 3 miechy i będzie lepiej to wyglądać


Akwarium morskie 902 litry. Skała 52kg żywa i 40kg sucha. . Sól Royal Nature Ion Balanced Natural Sea Salt.

Oświetlenie 4x145W LED Pacific Sun METIS. Pompa obiegowa Jebao DCT 12000. Odpienicz WhiteSkim 250 by Sebastek. Dozownik Kore 5TH.

Cyrkulacja Maxspect Gyre XF-150.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to mam cos z nimi wspolnego, plaga dino ktora wciaz mnie nie opuszcz, nie wiem co robic


 

v.1

http://nano-reef.pl/...-salonowa-rafa/

v.2 start 31.08.2013:

http://nano-reef.pl/...ps-500l-oceanu/

v3 Start 17.02.2014 na Zeovit, do likwidacji, życie zostanie przeniesione do nowego szkła w wersji 4.

http://nano-reef.pl/...-z-zeovit-500l/

v. 4 wystartowane 12.12.2014 130x80 i 50 cm wysokosci zasolone AF Reef Salt, bakterie probiotyczne i azotowego cyklu na start, do tego CaralA, CoralE, Pozywka bakterii probiotycznych.

http://nano-reef.pl/...ra-na-powaznie/

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jacku, mi pomogła kuracja, którą pewny Pan na tym forum opisał przy użyciu wody utlenionej.

Dino poszło w niepamięć.


Akwarium morskie 902 litry. Skała 52kg żywa i 40kg sucha. . Sól Royal Nature Ion Balanced Natural Sea Salt.

Oświetlenie 4x145W LED Pacific Sun METIS. Pompa obiegowa Jebao DCT 12000. Odpienicz WhiteSkim 250 by Sebastek. Dozownik Kore 5TH.

Cyrkulacja Maxspect Gyre XF-150.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak nieco z innej beczki pytanie, w jakie dni/pory warto się wybrać aby nie stać z pociechą w kilometrowej kolejce a obejrzeć i zoo i afrykarium?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rano na otwarcie, raczej każdego dnia :) i w pierwszej kolejności afrykarium. Może i na kolana nie powala jak inne światowe takowe przybytki, to i tak WARTO d*pę ruszyć i tam trochę czasu spędzić :)

A przy okazji rynek wrocławski i knajpki wokół niego odwiedzić ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja byłem w majówkę - polecam kupić wcześniej bilety online i czekasz max pół godzinki do wejścia do zoo. Później do afrykarium z pół godzinki - godzinkę się czekało. Kompleks bardzo duży i ładnie zbudowany. Osobiście spodziewałem się większej części rafowej, a tam głównie akwaria z rybkami. Ogólnie chyba najładniejsze zoo w Polsce


Było 30l >> 112l + 45l >> 375l >> 490l >>

Jest 637l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również uważam że warto się wybrać, prawda jest taka że każdy zwiedzający wspiera swoim biletem cały kompleks i dzieki temu zoo może się rozwijać, w Krakowie mamy nieduże a i tak chetnie tam bywam,

Trzeba dzieciakom pokazywać jaki świat jest ciekawy zanim wciągnie je telewizor i komputer :)

W poniedziałek rano jak wszyscy mają kaca :)

Kaca to można mieć niezależnie od dnia tygodnia :p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka filmów i zdjęc z Afrykarium, niestety robione telefonem. Wizyta 29.06.2015.

Karmienie ryb pod koniec filmu

czyszczenie akwarium

post-23223-0-10189300-1435773489_thumb.jpg

post-23223-0-66045400-1435773489_thumb.jpg

post-23223-0-76159200-1435773506_thumb.jpg

post-23223-0-64595200-1435773541_thumb.jpg

post-23223-0-14215800-1435773547_thumb.jpg

post-23223-0-99028400-1435773583_thumb.jpg

post-23223-0-45766800-1435773590_thumb.jpg

post-23223-0-35270700-1435773599_thumb.jpg

post-23223-0-11766100-1435773622_thumb.jpg


375l z sumpem, Maxspect Gyre 150, 1x Jeba WP-25,Jebao DC 1200,Vertex Omega 180i,34kg skały, 6x 54W T5+ 60W Led multichipy, , auto dolewka, RO+DI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Godzinną przerwę podczas delegacji wykorzystałem na zwiedzanie afrykarium. Szkoda, że tak krótko.

Sam budynek robi wrażenie. Po przekroczeniu progu jest jeszcze lepiej.

Fajnie, że coś takiego jest w Polsce. Jestem pod ogromnym wrażeniem tego miejsca. Ilość wody i wielkość zbiorników zachwyca. Plaga Dino raczej w odwrocie. Wszystko wydaje się przemyślane i wykonane tak by zwiedzający miał jak najlepsze warunki do podglądania przyrody.


325l + 112l (dwie komory), 380 l netto w obiegu

Oświetlenie 2x Giesemann Teszla,Led 65W

cyrkulacja JebaoRW-8, Tunze 6055 i 6045.

Odpieniacz WhiteSkim 200

Start 01.02.2015

http://nano-reef.pl/topic/71524-325l-wyrafowany/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.