Skocz do zawartości
waso

30L - Wrocław

Rekomendowane odpowiedzi

tak jest - dodatkowe podpórki są na szybę nakrywkową ale póki co jej nie zakładam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już wszystko gotowe, sump smiga jak złoto obieg przetestowany. Miałem zasalać ale zaszły pewne komplikacje z lampą. Po długich walkach z kolegami z pracy nad 2 mieszanym kanałem w końcu jest rozwiazanie!!!! - diodę cree photo red nie wolno mieszać z innymi diodami ponieważ jest zbyt "energochłonna" i spadek napięcia na pozostałych nie jest wystarczający. Zapinam ją na osobnym obwodzie w driverze oczywiscie 700mA i przed swietami odpalam :)

pozdrawiam

20151204_125752.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co Ci się działo z lampą jak miałeś czerwoną diodę na jednym obwodzie z innymi diodami?


Akwarium 300L (120x50x50) front i boki z OW + sump 100L

Odpieniacz Deltec MCE600 (na czas dojrzewania) WhiteSkim200, cyrkulacja 2xtunze 60856045, Lampa LED 240W DIY od Tomasza, dolewka AM SP3000, obieg: NJ4500 Jebao DC6000

Start 13.12.2013

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co Ci się działo z lampą jak miałeś czerwoną diodę na jednym obwodzie z innymi diodami?

Czerwona dioda cree photo red ma spadek napięcia inny niż pozostałę bo 1,9 V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć !!

Witam po długiej przerwie, akwarium posolone, sump uzupełniony, skała włożona i czekamy :)

Poniżej kilka zdjęć. Niech dojrzewa szybko :))

Gdyby ktoś miał jakieś małe szczepki do oddania to będę bardzo wdzięczny :) od czegoś trzeba zacząć :)

20160608_211937.jpg

20160608_211532.jpg

20160608_211619.jpg

20160608_211600.jpg

20160608_211951.jpg

Edytowane przez waso (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest pierwszy mieszkaniec do wycinania glonów :)

13518033_1204710829559723_1325653613_o.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś mój pierwszy test, kupiłem Salifert KH wynik - 5,4 ( fakt zbiornik dojrzewa ale nie wiem czy powinienem reagować już ? ).

Rafał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękna skała, super baniaczek.

Na razie bym się kH nie przejmowała - podmiankamk wszystko w tej objętości wyrownasz, a i życia jeszcze prawie nie masz. Powodzenia :)

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka


Tak było..

Tak też było..

__________________________________________________________________________________________

AKWARIUM: Red Sea Max 250 Żywa skała ok. 8-10kg, MarcoRocks ok. 15kg, Nature's Ocean Live Sand (9kg). CYRKULACJA: Jebao RW-4 + Tunze Turbelle NanoStream 6025 + Jecod DC3000 i NJ1200 w panelu ODPIENIACZ: Stockowy RSM OŚWIETLENIE: Stuningowana pokrywa, 216W na ledach (w tym kolor) + sterownik by Morświn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o życie to mam w środku kraba mitraxa, slimaka babylonie i ślimaka turbo który miał mi wyczyscic szyby ale nie opuszcza skaly. Generalnie zamysł był taki żeby całe nie zarosło tą zieloną trawą :)

Zrobiłem wczoraj pomiar :

28C Temp KH-6,4 Ca- 380 Mg- 1140 póżniej zrobiłem podmianę i dzisiaj powtórzylem pomiar magnezu który wydawał mi się za niski zgodnie z tym co poczytałem na forum i jego poziom podniósł się do Mg - 1185 co dalej nie daje minimalnej wartości. Może to przez sól chociaz ja stosuje AquaForest Sea Salt wiec nie jest taka słaba. Zdaje sobie sprawe ze na etapie dojrzewania zbiornika pomiary mogą wychodzic dziwnie ale ja wciąż nie widze śladów glonów wapiennych a raczej rozrost na szybie i na skale tych zielonych traw i glutów.

Wrzucę kilka zdjęć może ktoś coś doradzi.

DSC00123.jpg

DSC00127.jpg

DSC00128.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.