Skocz do zawartości
FREY

"Oko w oko" z Maxspect Gyre - generator wiru

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie pracuje w tym trybie od 6 miesięcy -tylko jedne czyszczenie i cały czas Ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i wychodzi na to że jednak się chyba z FS nie opłaci ich ciągać :Dhttp://www.salarias.pl/pl/p/Kontroler-Maxspect-Gyre-XF-250-do-pomp-cyrculacyjnych-Gyre/1610


Akwarium:150x80x70h sump:100x70x40h Lampa:hybryda TC 6xT5 + LED 120W,Odpieniacz TC 200,Jetcode 12000 ,XF150 Gyre,Refugium.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowa seria Gyre 200 już w sprzedaży.

Jakie różnice?

Pompa Gyre

Maxspect Gyre XF 250 to bardzo przemyślana konstrukcja. Niewielki rozmiar przeczy jego wysokiej wydajności, która jest na równi z niektórymi tradycyjnymi cyrkulatorami wody, kosztującymi znacznie więcej. Koszt eksploatacji do mocy i możliwości urządzenia wydaję się byćniski. Cicha praca w trybie stałym Speed.

Pompę Gyre wyróżnia innowacyjny przepływ wody, nieporównywalny żadnej innej pompy (z tradycyjnym wirnikiem) na rynku. Zrzut wody pompy przebiega niemal całą szerokość urządzenia, które tworzy szeroką, dużą strefę prędkości przepływu wody. Jego unikalny przepływu może stworzyć szerokie wachlarz "wzorów"/turbulencji wody w przeciwieństwie do innych urządzeń dostępnych obecnie na rynku.

Kontroler

Ulepszony i odświeżony wizualnie kontroler pomp cyrkulacyjnych Gyre, wyposażony w nowe funkcje i z usuniętymi problemami poprzedniej generacji.

Nowy kontroler umożliwia podpięcie 2 pomp jednocześnie, posiada 5 fabrycznych trybów pracy, 6 zmiennych parametrów do regulacji trybów pracy dla pożądanych efektów, 4 różne metody łączenia pomp, możliwość stworzenia własnego 24 godzinnego cyklu falowania, baterię do awaryjnego trybu pracy oraz rozbudowany tryb karmienia.

Tryby pracy:

- stała prędkość

- pulsacyjny

- stopniowana pulsacja

- losowy

- Wymienna praca pomp Gyre

Zmienne parametry:

- czas maksymalnego przepływu

- czas minimalnego przepływu

- siła maksymalnego przepływu

- siła minimalnego przepływu

- czas przyspieszania

- czas hamowania

Fabryczne cykle:

- Lunar Tidal Cycle (symulacja przypływów i odpływów)

- Oceanic Gyre Cycle (symulacja ruchu oceanu)

Maxspect Gyre Seria 200


www.maxspect.pl  - Centrum Serwisowe FREY - Dystrybucja Maxspect 
www.salarias.pl - Internetowy Sklep Akwarystyczny Kraków 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie przegap takiej okazji !!!

Dostosowaliśmy XF 130 w 2 wersjach. Wersja czterołopatkowa odpowiada modelowi XF 230 a dodatkowo zawiera kontroler podstawowy.

Wersja A zawiera Gyre XF 130 z wielołopatkową klatką wirową oraz kontroler podstawowy.

Wersja B zawiera Gyre XF 130 z 4-ro łopatkową klatką wirnikową.

Model z nowej serii XF 230 wyposażony jest w klatkę 4-ro łopatkową.

NOWA CENA !!!

Wersja A

Wersja B


www.maxspect.pl  - Centrum Serwisowe FREY - Dystrybucja Maxspect 
www.salarias.pl - Internetowy Sklep Akwarystyczny Kraków 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

linki odsyłają do panela admina :D


1. Akwarium 95x70x60 | Sump 65x35x37 | Pompa Jebao dcs 4000 | Jebao RW8 x 2 | Odpieniacz deltec sc 1456 | Lampa LED DSuny 4 panele x 40 LED 3w + T5 2x39w | Reaktor Bubble-Magus CR120WP zasyp ARM | Milwaukee Instruments pH SMS 122 | AT R Doser Milestone 6 | PSFMR 9040 - pojemność 2.3L "Glonowy" + PSFMR 9040 - pojemność 2.3L "Media" na pompie DC3000 | Dolewka PS Sentry ATO

 

Link: http://nano-reef.pl/..._20#entry872225

90b67987de6d96d3807ab58d2d91ebebu287a684.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

linki odsyłają do panela admina :D

Dzięki za czujność - drobny chochlik już usunięty :thumbup:


www.maxspect.pl  - Centrum Serwisowe FREY - Dystrybucja Maxspect 
www.salarias.pl - Internetowy Sklep Akwarystyczny Kraków 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostałem nowy sterownik w łapy załączyłem i się mogę podzielić kilkoma uwagami.

Jak przyszła do mnie paczka rozpakowałem ekspresem i zaczołem czytać instrukcje z której dla mnie zupełnie nic nie wynikała za cholerę nie mogłem dojść ładu jak ustawić co. Jak dla mnie fatalna instrukcja obsługi nieczytelna z pomocą przyszedł mi film na YT dzięki któremu wszystko ogarnąłem

Polecam obejrzeć.

Na szczęście minusów tyle !!! Reszta same plusy a sterownikiem jestem zachwycony gdyby nie ta cena ;)

Przeleciałem wszystkie tryby w sumie wszystko fajnie czytelnie zacząłem od trybów zapisanych w pamięci ale zrezygnowałem z nich na rzecz Random Mode :D naprawdę ten tryb losowy jest losowy woda wiruje jak szalona miałem kilka stref które musiałem przedmuchiwać teraz widzę od 5 dni że syfek się w nich nie pojawia.

Ogólnie naprawdę super sprawa czekam jeszcze tylko na jakieś ułatwienia w budowaniu własnego schematu falowania ale liczę że szybko trafi się update :)

A i ktoś w końcu pomyślał żeby można było regulować czasem działania funkcji Feed :D

Pozostaje mi jeszcze dokupić drugi falownik żeby po-testować to na 2ch urządzeniach


Akwarium:150x80x70h sump:100x70x40h Lampa:hybryda TC 6xT5 + LED 120W,Odpieniacz TC 200,Jetcode 12000 ,XF150 Gyre,Refugium.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj wróciłem do szukania nowego sterownika do XF 150 i widzę że jest :)

Tylko jedna sprawa , w maju kupiłem XF 150 za 1355zł na starym sterowniku , teraz widzę ze sam kontroler to koszt 740zł a komplet 1455zł i zastanawiam się czy nie lepiej sprzedać mój a kupić nowy zestaw .

Może macie jakiś rabat dla swoich klientów przy wymianie sterownika :) ?


8fdd9b9b7ef09de88ef75df31c7279e1u1318a12

Zbiornik 220x74x65, 2x OW , zaplecze 300ll ,

obieg Jebao DCP 18000, 2xVortech mp40,3xtunze6045,6025,6085,odpieniacz BK DC300 rdx,VSV,

skała RRR 50kg,lampa diy 279 t5 +led ok.280 W,dozownik H2Ocean

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowa Xf 250 pracuje już drugi tydzień w akwarium, prawdę mówiąc to jeszcze nie znalazłem czasu by pobawić się z ustawieniami, powoli zaczynam trybic co i jak, mam jedno pytanie, przechodząc na tryb auto ustawia się czas, pytanie, o jaki czas chodzi? Aktualny mam ustawiony, o jaki czas chodzi?

Jak ustawić np by w nocy wiało na maxa, a rano przejdzie na 50% pulsujaco?

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka


8fdd9b9b7ef09de88ef75df31c7279e1u1318a12

Zbiornik 220x74x65, 2x OW , zaplecze 300ll ,

obieg Jebao DCP 18000, 2xVortech mp40,3xtunze6045,6025,6085,odpieniacz BK DC300 rdx,VSV,

skała RRR 50kg,lampa diy 279 t5 +led ok.280 W,dozownik H2Ocean

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do posiadaczy gyre, czy ma ktoś zamontowane to cudo w pionie? Będę miał skałę dość blisko tylnej szyby i pomyślałem że taki ruch wody będzie mi fajnie wywalal syf.

Edytowane przez Markaz (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
57 minut temu, Markaz napisał:

Mam pytanie do posiadaczy gyre, czy ma ktoś zamontowane to cudo w pionie? Będę miał skałę dość blisko tylnej szyby i pomyślałem że taki ruch wody będzie mi fajnie wywalal syf.

Hej...

Ja tak mam zamontowana CP-25 a do tego ustawienia doszedlem kombinujac i dajac pompe w roznych miejscach...

Przy poziomym ustawieniu fala leci do przedniej szyby, dalej w dol i jak nie masz nawalone skaly to czesc tej wody dojdzie do dolu tylnej sciany i spotka sie znowu z gora...

Ustawienie pionowe u mnie sprawdza sie znacznie lepiej, gdyz skala z tylu jest troche odsunieta od szyby, na tyle by wszedl czyscik , co wystarcza na swobodny przeplyw wody i w takiej konfiguracji fala zatacza niczym nie blokowane kolo i spotyka sie znow z falownikiem...

Jezeli chinskie Gyre dobrze robi robote to firmowa pompa na pewno nie bedzie gorsza...

Acha, ja nie mam piasku i nie wiem jak sie pompa zachowa z piaskowym dnem...

Mi po nocy pojawiaja sie dwa malutkie kopczyki detrytusu w widocznych miejscach, ktore co rano odsysam pipeta do karmienia korali co zajmuje z pol minuy...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.