Skocz do zawartości
michalzgierz1989

Papugi, podobna do Akwarystyki pasja Egzotyczna

Rekomendowane odpowiedzi

20150623_211750.jpg

No i ptaszek, już gości od dzisiaj w Klatce, miała być Aleksandretta, ale jednak ze względu na Kontrastowe barwy, Rozelli Białolicej, zdecydowałem się właśnie na tego typu ptaka, ten Akurat ma Brzuch cały Czerwony, ale są różne mutacje barwne, póki co jest spokojny, i zapatrzony w Akwarium, podejrzewam że nie będę musiał na noc zakrywać klatki, bo już sobie ładnie spokojnie siedzi :) spróbujcie znaleźć tak krwiście Czerwoną Rybę bo takich po prostu nie ma, jedynie Papugi posiadają tego typu Barwę, dlatego kontrastuje mocno z Akwarium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozella na spacerku

20160126_120121.jpg

20160126_120248.jpg

Jej ulubione miejsce do przesiadywania

20160126_120544.jpg

Próbowałem zrobić zdjęcie jak siedziała ale w locie się nie udało,

20160126_120619.jpg

Kolejna ulubiona "żerdź"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam od czterech lat Żako o imieniu Angus, gaduła i naśladowca kota, psa, świnki morskiej(nie mam) ogólnie fajny ptak ale czasem za bardzo hałasuje a jak go okrzyczę to zdumiony mówi"co". Ogólnie to naśladuje wiele różnych dźwięków i fajnie gwiżdże. Po za rybkami to mój drugi pupil.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozella na spacerku

Ładny ptak, w dodatku rozella białolica mutacja czerwona-białoskrzydła. Mailem kiedyś takie ptaki.

W swoim czasie miałem pokaźna hodowle, w sezonie dochodziło do 100ptaków. Przyszły dzieci i zabrakło czasu, pozostało tyko akwarium i nasz Maciuś :) oswojona papuga królewska.

post-13085-0-61979500-1454964606_thumb.jpg

post-13085-0-22543400-1454962862_thumb.jpg

Edytowane przez Damian K. (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładny ptak, w dodatku rozella białolica mutacja czerwona-białoskrzydła. Mailem kiedyś takie ptaki.

W swoim czasie miałem pokaźna hodowle, w sezonie dochodziło do 100ptaków. Przyszły dzieci i zabrakło czasu, pozostało tyko akwarium i nasz Maciuś :) oswojona papuga królewska.

post-13085-0-61979500-1454964606_thumb.jpg

post-13085-0-22543400-1454962862_thumb.jpg

Również piękna Papuga i też naturalnie występująca w Australii :) ten twój samiec jest z ręcznego karmienia czy wychowany przez papugi, bo na zdjęciach jest poza domem i widać że nie ma w planie ucieczki :) tylko grzecznie siedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja jestem posiadaczem parki Nimf. Samica straszna gaduła, samiec całkowite przeciwieństwo. Są z nami już 2 lata, bardzo pocieszne stworzenia. Tylko niestety mocno się pudrują i to widać..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swobodnie latające Ary na zlocie pasjonatów w Czechach, są to ptaki wychowane od samego początku przez Człowieka, z dołu obserwacja dosłownie jak w Amazonii, u nas w Polsce duże papugi nie są jeszcze zbyt popularne, film Andrzeja Kosiorowskiego z Warszawy (Sklep z Papugami)

Edytowane przez michalzgierz1989 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wolne loty to mega sprawa, ale ryzyko jest bardzo wysokie - glownie presja ze strony drapieznikow, linie wysokiego napiecia... czasem ptaki sie gubia i nie potrafia wrocic. I z tym trzeba od pisklaka oswajac, ze wszystkim co jest na zewnatrz. W domu papuga zleci z szafy do nas, na podworku z drzewa juz nie zawszebbo...maja lek wysokosci, dlatego trzeba sie wspiac po nia :) wszyscy ktorzy wypuszczaja na wolne loty sa swiadomi wysokiego ryzyka, czesto uwazaja ze lepsze kilka lat krotszego ale intensywnego zycia, niz 50lat w klatce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ary w Łódzkim ogrodzie zoologicznym, ta zwyczajna była wcześniej na Mini ZOO i powtarzała kilka słów, a obecnie wygląda na zestresowaną i na głowie była wyskubana :)

Jedna z moich ulubionych Ar :) również w Łódzkim ZOO dwa lata temu z ręki je karmiłem na stażu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.