Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Minęło już trochę ponad dwa miesiące. Akwarium wychodzi powoli z 2 fazy dojrzewania, czyli z okrzemko-dino-cyjano i wygląda coraz czyściej. Z glonów zostały tylko wyższe, czyli trochę sałaty na górnej półce.

Postanowiłem zupgrade'ować lampę i dołożyłem do niej 2x24W T5 - ATI Coral Plus i ATI Blue Plus. To była bardzo dobra decyzja, bo światło się zrobiło dużo przyjemniejsze. Światło fluorescencyjne daje dużo przyjemniejsze widmo i kolorki. Korale dużo ładniej wyglądają. Światła jest sporo więcej.

Doszło też trochę zwierzątek: Nemateleotris decora, krewetka czyszcząca i zoaski z czerwonymi rzęskami.

Jeżeli chodzi o zwierzątka mobilne, to lista jest już zamknięta.

Wygląda to teraz tak:

6edacfa8fd86a16f.jpg

c9670fa3732e8aed.jpg

7f0a3389e8ae018d.jpg

Zupgrade'owana lampa wygląda tak:

a2d85683fafa7db1.jpg

Zrobiłem też porównanie przy stałych ustawieniach (manualnych) aparatu, ile które źródło daje światła:

c997a15a646aa69e.jpg

Wygląda na to, że 2x24W T5 dają więcej światła niż sama lampa LED 28W.

Tym bardziej jestem zadowolony, że dołożyłem te świetlówki, bo światła było za mało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ensso

Zbiornik prezentuje się bardzo elegancko.

Dobra robota!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ręce same składają się do oklasków :clap:

Piękny zbiornik


54 litry od Aquael'a ^^,

Akwarium: 60x30x30, Oświetlenie: 2x Aquael ECOLIGHT DUO (2x11W), Filtracja/Cyrkulacja: Kaskada FNZ3 1200L\H (aktualnie pusta), HYDOR Koralia Nano 900, Sól: RedCoral, Odpieniacz: brak, Suplementy: brak

START - 24.01.2013 - KONIEC 20.06.2015

30 litrów od Aquael'a ^^,

Akwarium: 30x30x35, Oświetlenie: Aquael ECOLIGHT DUO (2x11W), Filtracja/Cyrkulacja: Kaskada FNZ3 1200L\H (purigen, chemi pure elite, aniphos, żywa skała) HYDOR Koralia Nano 900, Sól: RedCoral, Odpieniacz: brak, Suplementy: brak

START - 22.07.2011 - KONIEC 26.01.2013

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co tam w baniaczku słychać?


Akwarium 120x50x50, ATI 8x54w dimm, Skimmer DIY, Tunze6025, JVP102, JebaoWP25, DSB-Refugium

Poprzedni baniak: http://nano-reef.pl/topic/44325-przesiadka-na-wiekszy-baniak/page__p__428249__hl__%2Bpierwsza+%2Brafa+%2Brumuna__fromsearch__1#entry428249

Pierwszy baniak: http://nano-reef.pl/topic/40486-50l-pierwsza-rafa-rumuna/

f885507dbdc1ce88adc3bf6fd57aba38u787a691.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ejrzyk mógłbyś opisać:

1. metodę prowadzenia akwarium

2. Jak często jakie czynności wykonujesz karmienie, podmiane, testy.itp.

Jestem ciekaw gdyż pamiętam twoją kostkę 180L chyba jedno z najładniejszych akwariów do 200L na tym forum.

Dziękuję bardzo za odpowiedź.

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka


Akwa 70x55x40=154L LR 14kg, LS 9kg, Tunze 6015 x 2, Protein skimmer DIY by Astis, oświetlenie 6x24w, obieg NJ 1700.

Prowadzone na ZEOVIT.

CUBE 154L

RoTQ7D.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.