Skocz do zawartości
hanysek

KTO MA ZEOVIT JESZCZE?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, czy na forum jedzie ktoś na metodzie Zeovit?

W dziale Zeovit fan club jakoś tak umarlo tylko Jadwiga jest.

Dzięki za odpowiedzi.

Tomek


Akwa 70x55x40=154L LR 14kg, LS 9kg, Tunze 6015 x 2, Protein skimmer DIY by Astis, oświetlenie 6x24w, obieg NJ 1700.

Prowadzone na ZEOVIT.

CUBE 154L

RoTQ7D.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej Grzeniu twoje już widziałem ładna bańka, dla czego kończysz z Zeo?

napisałem temat aby wymienić się doświadczeniami, gdyż mało jest teraz na forum mowy o Zeovicie.

Tak na przykład:

0. jaka pojemność akwarium.

1. Jakich używacie preparatów jako podstawowe tzn. nie zbędne poza trójcą ZB,SP,ZS,ZF Kamyki.

2. po , których są najlepsze efekty i warto stosować

3. ile macie kamyków ? tak jak manual czy może więcej?

4. przepływ jak w manualu czy większy?

5. po jakim czasie wybarwiły się korale , czy byłeś zadowolony ?

6. jakie były przyrosty poszczególnych SPS np. Acropor, Montipot, Poclipor, Stylopor.

7. co sprawia wam trudności w Zeo?

8. jak długo stosujesz Zeo?

9. jeżeli chciałbyś przejść na inną metodę na jaką lub co było powodem zmiany metody na inną niż kamyki...

10. czy byłeś zadowolony z uzyskanych przyrostów oraz barw w skali od 1-10

Dziękuję.

Edytowane przez hanysek (wyświetl historię edycji)

Akwa 70x55x40=154L LR 14kg, LS 9kg, Tunze 6015 x 2, Protein skimmer DIY by Astis, oświetlenie 6x24w, obieg NJ 1700.

Prowadzone na ZEOVIT.

CUBE 154L

RoTQ7D.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AnT poszło PW.

Hanysek dzieki. Z ZeoVitem skończyłem w październiku. Jedną z przyczyn był właśnie brak kontaktu z ludźmi stosującymi ta metodę. Nie miałem z kim się konsultować i nie mogłem znaleźć sposobu/dawek poszczególnych płynów.

Metoda jest super, dużo uczy. Szkoda że płyny nie są lepiej opisane żeby człowiek wiedział co dozuje, np. tak jak w AF. Jest też droższy choć tak samo wydajny i jak się już wszystko zakupi nie wychodzi tak specjalnie drogo. Bardzo dużo jest podobnego do probiotyki z AF.

Odpowiadam na pytania:

0. 350l akwarium

1. Chyba b-balans, x-tra, aminokwasy, jeszcze podawałem pokarm lpsamino. A i jeszcze K-balans bardzo ważny

2. Niedobre pytanie. Po pokarmie dla lps widać od razu. :)

3. Kamyki według przepisu z tym że ja dobierałem bardziej na średnią obsadę.

4. Przepływ około 350-400l

5. Trudne pytanie ponieważ akropory wybarwiały sie bardzo szybko ale po kilku tygodniach schodziły, równie szybko. Coś robiłem źle. Dlatego w swoim akwarium najbrzydszy mam pierwszy plan bo tam trafiały najładniejsze najdelikatniejsze korale, a one marniały u mnie. Zaznaczam że to NIE WINA METODY TYLKO NA PEWNO MOJA.

6. Przepraszam ale wydaje mi się zawsze że u innych rosną szybciej niż u mnie :)

7. Systematyka ( brak czasu i zepsuta pamieć, za dużo różnych obowiązków), podawałem za duże dawki chyba, tak teraz patrze z perspektywy czasu.

8. Wytrzymałem coś koło pół roku i zaznaczam byłem zadowolony. Myślałem że połączę ZeoVit z Probiotyka AF. To znaczy kamienie i filtr zeovitowy a środki z AF.

9. Zdecydowałem się na AF ponieważ połączenie nie do końca działało. Obecnie jest Łatwiej, Przyjemniej, bezpieczniej i wydaje mi się że lepiej wizualnie.

10. Zadowolenie jak nie patrze na inne piękne akwaria na NR to 7 a jak popatrzę to 3 :)

Pozdrawiam

Edytowane przez grzeniu (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Polsce rzeczywiście info mało, ci co mają ten system nie rozpiska się za bardzo co i jak ale na ztronie zeovit otrzyma się odpowiedz na każde pytanie i rozwiązanie każdego problemu. Tylko tamto forum w języku angielskim.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeglądam raz w czas forum zeovitowe i muszę przyznać że właśnie głównie to widzę tam pytania o rozwiązanie konkretnego problemu, a aktualnie działających zbiorników "petard" jakoś brak. Nie znaczy to oczywiście że system jest zły itp - może po prostu Ci, którzy nie mają problemów nie piszą na forach. To co natomiast jest prezentowane aktualnie mówiąc delikatnie dolnej części pleców nie urywa - bez problemu takie efekty widziałem w wielu innych - nie zeo zbiornikach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie róbmy z tej metody wunderwaffe fajne tylko jest to że możemy wszystko kontrolować. Chcę trochę pobrudzić wodę nie muszę nawrzucać mrożonek tylko zmniejszam przepływ. Preparaty mimo że nie znamy ich składu są bardo wyspecjalizowane możemy sami łatwo stworzyć swoją listę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te same efekty można osiągnąć doprowadzając do ulns jakimkolwiek sposobem. Nie trzeba używać kamieni. Dodatki jednak mają super.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te same efekty można osiągnąć doprowadzając do ulns jakimkolwiek sposobem. Nie trzeba używać kamieni. Dodatki jednak mają super.

Odwrócę odpowiedź. Po co stosować jakieś peletki czy AF jeśli ulns możesz uzyskać stosując kamienie. Jest wiele metod prowadzących do uzyskania ładnych kolorów SPS-ów. Wybierz tą, w której ty będziesz się czuł najlepiej i bądź konsekwentny. Ja przez kilka lat konsekwentny nie byłem stosując kilka metod i skończyłem na zeovicie.

Hanysek jest polskie forum zeovitu - poszukaj.

Pozdrawiam.


500l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kandrek znam te forum jestem tam zarejestrowany i powiem że mało tam baniaków w galerii, wolał bym jednak mówi się zobaczyć uwierzyć, wtedy przyjmować porady gdy osoba ma akwarium i efekty.


Akwa 70x55x40=154L LR 14kg, LS 9kg, Tunze 6015 x 2, Protein skimmer DIY by Astis, oświetlenie 6x24w, obieg NJ 1700.

Prowadzone na ZEOVIT.

CUBE 154L

RoTQ7D.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.