Skocz do zawartości
Martia

jakiej firmy falownik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

jestem tu nowa i w koncu zdobłam sie na odwage i zakładam swoje pierwsze morskie niewielkie akwarium

akwarium ok 430l(130x60x55) potrzebuje porady jakiej firmy falowniki sa dobre poniewaz nie interesuja mnie te chinskie po 50 zł i ewentualnie jakie tzn 4400l/h czy moze jakies wieksze. ktos mi mowil ze jebao sa w miare dobre ale moze jest cos innego godnego polecenia

dziekuje z gory za podpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz pomyśleć o Tunze lub teraz nowość Maxspect Gyre. Jebao ma dobrą relację jakości do ceny.

Edytowane przez rufik (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bierz jebao u mnie w 200l ładnie buja jedna rw8 juz 3 miesiąc i jestem usatysfakcjonowany, a miałem 2x tunze sterowane i jedna padła po 2 latach i tylko mieszała wodę. Wiec moim zdaniem nie ma sensu przepłacać bo jak ma paść to padnie a jak nie to i nas przeżyje.


6833_7811.png

Akwarium 93x50x45h+45l sump. Oswietlenie 5x39w T5. Obieg eheim 1100.Cyrkulacja 2x tunze 6055 1x + kontroler DIY + aquael 10000.

Filtracja 40kg LR + RO ps-1000 int + RO MF-70 z biopellets. SSB "selektywnie suplementuje ballinga"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziekuje bardzo a moze cos o tej mocy czy te 4400l/h wystarczy xczy cos wiecej bo chce zamontowac min dwa falowniki moze nawet i trzy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystko zależy ile będzie skały i jak będzie ułożona. czy chcesz mocny prąd wody czy nie. z czasem i tak będziesz kombinować, przekładać, dostosowywać. na początek jebao rw 8 powinno wystarczyć, poza tym można go regulować i cena też całkiem przyjemna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziekuje bardzo

podoba mi sie to jebao rw 8 i pewnie zaraz bedzie zamowiony

jak juz przyjedzie zbiornik a to juz za 2 dni to wrzuce pierwsze fotki

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam rw-15 x2 w 430L i jest sztorm ;-)

Polecam.


7718_7930.png

250L + 120L sump wystartował 13.9.2016

Ok 20kg skały

Siporax 13L

Szkło 100x50x50 przód i boki opti

Obieg Jebao Dct 6000 odpieniacz DIY na pompie New Jet 6000 i meshu made by Robas78 lampa 6x39 1xJebao rw-15

Dozownik Jebao dp-4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam rw-15 i rw-8

Wysłane z mojego SM-G900F za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc Marta,

napewno bedziesz potrzebowala cyrkulacje rozbic na dwie pompy.

Jesli wybor padl na RW to nr 8 x 2 bylby ok. Alternatywnie Tunze 6045 x 2 lub 6065 x 2 (dla sps-ow).


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

wybór padł na jeden hydor 4400 a drugi jebao rw 15

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

wybór padł na jeden hydor 4400 a drugi jebao rw 15

Pod ten litraż hydorek troszkę mały chyba, że będą 2 sztuki ale jebałka da radę. :)

Edytowane przez rufik (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hydor to kiepski wybor, mam taki w 250l i szalu nie robi (a jest 3 falowniki)

pozatym musze go czesto czyscic bo jesli bym tego nie robil to wydajnosc mocno spada

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,wydaje mi się,że błąd.Mam kostkę 100x100 i 2 x rw15 i jest super.Wyłącznik do karmienia w jednym sterowniku i super ruch w akwa ,dla Ciebie 2 x rw8 byłoby dobrym rozwiązaniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RW-15 To ja bym do akwarium o dl. 2 metrow wkladal..... Mam 2x takie w 150x50x50, chodza na minimum, wloty oblozone plastikiem i dalej sztorm w akwa. Moim zdaniem RW-8 bylo by ok (na pol mocy)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.