Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam pytanie o karmienie ryb. Mam akwarium 200l a w nim 2 błazny, 2 kauderi, 1 hexa, 1 midas i 4 chromisy. Jest to moje pierwsze akwarium i nie bardzo wiem ile im dawać. Wrzucam narazie dwie kostki dziennie ale jak podam coś innego niż solowiec (nap kryl, mięso małży to nie ruszają). Od wczoraj doszedł do akwa midas i wydaje mi się że głodny. Podałem standardowo 1 kostkę rano 1 wieczorem a ten teraz szaleje przy powierzchni jakby ciągle czegoś szukał

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi się że za dużo wrzucasz na raz...

lepiej karmić mniej a częściej. Inaczej większość będzie zalegała na dnie


5629_5719.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam w sumie jeszcze 6 krewetek i 10 ślimaków 3 kraby więc myślę że one to co na dnie to pozjadają. Problem jest wtym że ryby tylko ruszają solowca a ja chcąc im urozmaicić daje inne mrożonki a te mają to głęboko w d.

Mam w sumie jeszcze 6 krewetek i 10 ślimaków 3 kraby więc myślę że one to co na dnie to pozjadają. Problem jest wtym że ryby tylko ruszają solowca a ja chcąc im urozmaicić daje inne mrożonki a te mają to głęboko w d.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to nie urozmaicaj tylko dawaj to co lubią.

A raz w tyg możesz na jedną kostkę dać jedną kroplę witamin dla ryb


5629_5719.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam identyczną obsadę rybną porównując ilość i wielkość,karmie dwa razy dziennie w takich ilościach że kostka mrożonki starcza na trzy dni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to wynika z tego że muszę im powoli schodzić z ilości. A czy oprócz tego dajecie suchy bo u mnie czasem sypnę parę granulek i błazny się zajadają bo inne tego nie ruszą. Co do witamin to dodaje w pakiecie 2 razy w tyg po 5 ml grotech abc +m dla korali oraz redsea a+b 1,5 ml dziennie więc ryby też z tego skubną.

Dodam jeszcze że mimo tego karmienia po4 mam praktycznie 0 a no3 około 10 i nie rośnie.

Edytowane przez leon0409 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja swoje stadko trzymam na granicy głodu. Wtedy mam pewność, że nic nie zostaje na dnie, a i ryby mniej syfią :).

Co parę dni robię im jednak dodatkowe karmienie, czy to płatkami, czy granulkami.


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja swoje stadko trzymam na granicy głodu. Wtedy mam pewność, że nic nie zostaje na dnie, a i ryby mniej syfią :).

Co parę dni robię im jednak dodatkowe karmienie, czy to płatkami, czy granulkami.

Tylko po czym poznać tę granicę. Bo u mnie jak wrzucam to przez pare sekund wir a potem sobie powoli znika i tak naprawde nie wiem czy zjadają czy osiada w skale itp. Na karmienie wyłączam obieg na 10 min i po tym czasie coś tam jeszcze zostaje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wylaczaj nigdy obiegu na czas karmienia ryb.

A czy wtedy mi do sumpa nie będzie jakaś część uciekała bo właśnie czytając posty na forum doszedłem do wniosku że trzeba wyłączać coby spokojnie zjadły

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To i ja się trochę podepnę pod temat 2 błazny (+/-8cm ) + Pseudanthias Squamipinnis (+/- 10cm) Pterapogon kauderni (+/- 4cm) i na koniec Crypptocentrus cinctus + przyjaciel alpheus bellulus.

to byłoby tyle z pływaków reszta jest biegająco-pełzająca :)

Czytając tego posta okazuje się, że przekarmiam moje maleństwa,

czy faktycznie jedna kostka wystarczyłaby na 24h ?


Akwarium 104x50x60, ATI 8x39w dimm, Skimmer Skimz Oval SV203, Gyre XF130 + RW8+RW8

79f2a5736b72c7fb7330881dd9cde423u812a713.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wylaczaj nigdy obiegu na czas karmienia ryb.

Jak mozesz to opisz konkretniej dlaczego nie wyłączać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo ryby są bardziej zainteresowane uciekającym zarciem (bywają wyjatki jak mandaryn)

2 błazny

2 salariasy duże

2 małe pterapogony

2 gobiodony okinawae

4 małutkie babki elacatinus

2 mandaryny

1 chromis

3 krewetki

karmię 5 kostek dziennie plus jeszcze jakieś granulki czy płatki


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ja wyłączam obieg a cyrkulatory chodzą więc pokarm pływa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.