Skocz do zawartości
swish

Brak prądu - ups

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie

Mam zapytanie. Prawdopodobnie będzie przerwa w dostawie zasilania, ponieważ będą odbywać się prace modernizacyjne, zacząłem panikować co z moim życiem morskim :/. Szybka reakcja to allegro i szukanie upsa, jest taki wybór, że nie wiadomo co wybrać lub czy warto kupić coś tańszego. Podpowiedzcie proszę czy na takim urządzeniu poleci filtr fzn i falownik cały dzień. Wiem, że jeśli taki filtr przestanie pompować przez jakiś czas to później obumarłe bakterie wyplują cały syf do wody i mogą potruć wszystko.

Doradźcie proszę co robić w tej sytuacji, mam jeszcze kilka dni na to.

pozdrawiam,

Swish

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ile czasu nie będzie tego prądu?


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

Mam zapytanie. Prawdopodobnie będzie przerwa w dostawie zasilania, ponieważ będą odbywać się prace modernizacyjne, zacząłem panikować co z moim życiem morskim :/. Szybka reakcja to allegro i szukanie upsa, jest taki wybór, że nie wiadomo co wybrać lub czy warto kupić coś tańszego. Podpowiedzcie proszę czy na takim urządzeniu poleci filtr fzn i falownik cały dzień. Wiem, że jeśli taki filtr przestanie pompować przez jakiś czas to później obumarłe bakterie wyplują cały syf do wody i mogą potruć wszystko.

Doradźcie proszę co robić w tej sytuacji, mam jeszcze kilka dni na to.

pozdrawiam,

Swish

Sprawę chwilowego braku zasilania rozwiązałem kupując używany SmartUPS z nowymi oryginalnymi akumulatorami.

Jeśli wybierzesz APC zwróć uwagę aby był to model z serii Smart (chodzi o kształt sinusoidy).

Koszt od 200 -500zł (zależy od zapotrzebowania na moc które musisz wyliczyć sobie sam lub z pomocą sprzedawcy).

U mnie podpinam ups`a do pompy obiegowej, przez kilka godzin mam zapewniony obieg wody.

Pozdrawiam

Jacek

Edytowane przez jac11 (wyświetl historię edycji)

Wsparcie Żony - bezcenne...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ile czasu nie będzie tego prądu?

Prawdopodobnie cały dzień

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja proponuję przetwornice w pełni sinusoidalną wystarczy na bardzo długo jedyny minus to akumulator który musisz podpiąć ale wytrzyma dłużej niż ups


baniaczek 450+160sump oświetlenie t5+led obsada koralin mieszana mieszana 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moj ups wytrzymuje 2h bez padu podpieta cyrkulacja jebao rw 15 przynajmniej 1x w miesiacu pradu nie mam

Wysłane z mojego SM-G900F za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość michalfa

Miałem awarie prądu na 5h nic złego si nie stało nie licząc uszczerbku na mojej psychice ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ją miałem kiedyś przerwę w dostawie prądu ponad 12 godzin w kostce 42 litry nic się nie stało , tyle że ją miałem same miękasy i dwa błazny .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co byś nie robił Tomek - tlen musisz zapewnić i ruch wody też musi być ale to wcale nie oznacza obiegówki i odpieniacza ale wtedy to już jakaś wymyślniejsza konstrukcja Cie czeka :)


OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem niedawno przerwę 9h, a posiadam akry i żadnej reakcji nie było. Znajomy nie miał prądu 3 dni to wszystkie SPS i większość LPS padła a miękkie przeżyły wszystkie.


6833_7811.png

Akwarium 93x50x45h+45l sump. Oswietlenie 5x39w T5. Obieg eheim 1100.Cyrkulacja 2x tunze 6055 1x + kontroler DIY + aquael 10000.

Filtracja 40kg LR + RO ps-1000 int + RO MF-70 z biopellets. SSB "selektywnie suplementuje ballinga"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poprosze o poradę, mam aku samochodowy 90 ah i teraz rozumiem do niego powinienem zakupić przetwornicę, czy ktoś może polecić jaki model ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.