Skocz do zawartości
kamyczki

Jaki odpieniacz do 360 litrów w obiegu??

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, doszliśmy do wniosku, że niestety nasz odpieniacz nie daje rady :( i musimy go zmienić mamy już jakieś sugestie od znajomych, ale chcielibyśmy zapytać jeszcze na forum jakie macie typy?

Akwarium z dużą obsadą ryb, większość korali to Lps-y.

Prosimy o podpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli nie któryś BK to Deltec SC 1455


OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja tez cos dorzuce jesli nie BK,Deltec to moze Reef Octopus :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

serwis RF "trochę" kuleje w PL


OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękujemy bardzo za zainteresowanie tematem :)

Wymiary komory do odpieniacza to 30x28x60h

Chcemy jak najmocniejszy bo tak jak mówię mamy dość mocno obciążony system :) dużo rybek, bezkręgowców i korali :)

Cena do 2000 zł :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BK200 mini by sie zmieścił ale w 2000 to na pewno sie nie zmieści

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko gdzie tego BK 200 kupić? bo nie mogę znaleźć :(

A co powiecie na to: http://erybka.pl/product-pol-8851-Deltec-SC-1660.html ??

Edytowane przez kamyczki (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

White skim jest lepszy :-)

wysłałem z tapatalk


50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mateusz89

BK mini bo pewnie ten masz na myśli to szajs i nie wart swojej ceny. Zapytam Cię z ciekawości, czym kierujesz się doradzając ten odpieniacz, doświadczenie czy magia słowa.

Co do pienidła, weź whiteskim

Edytowane przez Gaber (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,

czy ja gdzieś napisałem by brała (brali) odpieniacz Royal Exclusiv Mini Bubble King 200 VS12, jego potoczny skrót to MBK 200.

Napisałem, że jeżeli cena nie jest najważniejsza to chyba najlepszy będzie Royal Exclusiv Bubble King 200 w wersji do wyboru pod skrótem BK200.

Mam doświadczenie z dwoma odpieniaczami tej firmy BK DeLuxe internal 250 i MBK180 VS12, oba pracują pięknie i nie uważam by był to szajs za wygórowaną cenę. Wersje mini bierze się jeżeli nie ma miejsca w sumpie na zwykłą i jak każdy kompromis nie pracuje już tak dobrze.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,

czy ja gdzieś napisałem by brała (brali) odpieniacz Royal Exclusiv Mini Bubble King 200 VS12, jego potoczny skrót to MBK 200.

Napisałem, że jeżeli cena nie jest najważniejsza to chyba najlepszy będzie Royal Exclusiv Bubble King 200 w wersji do wyboru pod skrótem BK200.

Mam doświadczenie z dwoma odpieniaczami tej firmy BK DeLuxe internal 250 i MBK180 VS12, oba pracują pięknie i nie uważam by był to szajs za wygórowaną cenę. Wersje mini bierze się jeżeli nie ma miejsca w sumpie na zwykłą i jak każdy kompromis nie pracuje już tak dobrze.

Pozdrawiam.

Witam.

Nie porównuj BK mini z deluxe. W BK mini komora reakcyjna jest krótka, ze względu, że pompa jest wewnątrz odpieniacza. BK zwieksza w nowych odpieniaczach moc pompy, ale jest droga ślepa jak sam pewnie wiesz.

Sebastkowy whiteskim 200 to kopia Bk 200 supermarines Nie doprecyzowałeś. Wpis nie miał celu ataku.

pozdr

Edytowane przez Gaber (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak pisałem, jak dla mnie oba odpieniacze w swoich obiegach pracują jak dla mnie dobrze. Krótsza rura reakcyjna nie przeszkadza MBK180 ładnie pienić, choć BK250 jest dużo lepszy.

Kształt body u Sebastka jest podobny ale pompa jest zupełnie inna i nie produkuje takiej piany, na pewno nie taka z jaką sam miałem do czynienia na bazie pompy DC6000. Pompy u Royala zaciągają powietrze w inny sposób i piana jest "jak śmietana".

Jeżeli brałbym wskaźnik cena do jakości to produkty Sebastka są bardzo dobre, jeżeli szuka się produktu bezkompromisowego to Royal jest znacznie lepszy.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak pisałem, jak dla mnie oba odpieniacze w swoich obiegach pracują jak dla mnie dobrze. Krótsza rura reakcyjna nie przeszkadza MBK180 ładnie pienić, choć BK250 jest dużo lepszy.

Kształt body u Sebastka jest podobny ale pompa jest zupełnie inna i nie produkuje takiej piany, na pewno nie taka z jaką sam miałem do czynienia na bazie pompy DC6000. Pompy u Royala zaciągają powietrze w inny sposób i piana jest "jak śmietana".

Jeżeli brałbym wskaźnik cena do jakości to produkty Sebastka są bardzo dobre, jeżeli szuka się produktu bezkompromisowego to Royal jest znacznie lepszy.

Pozdrawiam.

pytanie czy masz 5000 zł czy 1200 zł w kieszeni.

Odpieniacz to tylko urządzenie, sam najlepszy nie gwarantuje sukcesu

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mimo wszystko Deltec 1455 powinien wystarczyć i do komory jakoś go wciśniesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też tak myślę ilarios.

Równie dobrze można wsadzić m3 silnik do fiata 125p i go zdławić wyciągając świece żeby osprzęt fiata się nie zesrał na starcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zupełnie się nie zgodzę z opinią o BK mini, uważam, że to najlepszy spośród małych odpieniaczy.

Co z tego, że ma krótszą komorę reakcyjną, przecież jest do małych litraży.

Najważniejsza jest pompa, która jest mega stabilna i zawsze coś odpienia tak samo jak w deluxach.

Przerobiłem kilka high endowych modeli i na prawdę mbk nic nie brakuje.

Jak ma się przerybiony zbiornik i syf w wodzie to nawet bk500 nie pomoże.

Jeżeli cena nie stanowi przeszkody to nawet chwili bym się nie zastanawiał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.