Skocz do zawartości
Creol

Poratujcie! Krewetka modliszkowa zidentyfikowana, co robić?

Rekomendowane odpowiedzi

Nie ma szans na złapanie mojej. Co rusz siedzi w innej czesci akwa. Próbowałem pułapek zgodnie z tym co pisaliście, na nic sie nie dała. Za dobrze jej chyba u mnie. Nie zauważyłem tez by cos zniknęło, wiec chyba nie jest agresywna (narazie).

A tak abstrahując- długo takie krewetki zyja? Moze padnie ze starości (mam taka cicha nadzieje).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I co z tym bandyta stuka mi po skale czy po szybie czego można sie spodziewać nie moge jej namierzyć raz z jednej raz z drugiej strony ( czy czasem baniaka nie rozbije )mam szybę 12 mm jak narazie nic nie znika w akwarium tylko te stuki mnie martwią . Pomóżcie czy jest aż rak groźna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A napewno masz modliszke ? Moim zdaniem masz krewetke pistoletowa i dlatego slyszys strzelanie i stukaniepistoletowe sa niegrozne

Edytowane przez seicodriver (wyświetl historię edycji)

80x35x40, LED PS black phyton 90w+ T5 24W Actynic, 2X tunze 6015, Deltec MCE600 Kolorowo miękko-lps-owo:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślisz ze mogła wyjsć ze skaly ? Cieżko ja namierzyć bo od jakiegoś czasu tak stuka !! Jak nie groźna to ok może jakos ujawni swoją kryjówkę i ja eksmituje . Tzn ze modliszkowa tak nie stuka ? Dzieki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasne że moghla zostaw ją sobie niektórzy specjalnie kupują je w sklepie jako dodatek do babek symbiotycznych kup sobie taka babkę np cintusa to krewetka się może ujawni i będą razem z babka w dziurze siedziec


80x35x40, LED PS black phyton 90w+ T5 24W Actynic, 2X tunze 6015, Deltec MCE600 Kolorowo miękko-lps-owo:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pistoletowa strzela u mnie najczęściej po zgaszeniu lampy , słychać ja w drugim pokoju :)


62c913a700089715a5dfcbcc8048683eu306a287.png[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest jedne wyjście żeby ją złapać

ze skałki trzeba zrobić grotę z dnem, można obkleić butelkę po soku, włożyć do akwa tak aby otwór wejściowy leżał na piasku.

Na pewno jej się spodoba taka kryjówka a jak zauważymy że tam siedzi to już jest nasza :)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam u siebie pistoletową chyba... strzela i widziałem , jedne szczypce jak poszerzała sobie otwór w skale i to wtedy był taki głos jak strzelanie "z palców" . Możecie pokazać jakie pułapki stosujecie? to wcześniejsze zdjęcie mi się nie otwiera. póki co mi nie przeszkadza ale...nigdy nie wiadomo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A moja nadal sobie zyje w baniaku. Nic ja nie skusiło. Żadna pułapka, a próbowałem rożnych. Póki co nie widze by cos zginęło, grzeczna jest ;-) stuki tylko czasami słychać. Raz udało mi zauważyć ja, gdy przechodziła pomiędzy skałami- mała jest, max 3cm długa, i cała czarna/ciemno brązowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Także nie jest az taka groźna, choc pewnie zależy to od sztuki i gatunku.

Edytowane przez Creol (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie zeby ja zobaczyć i określić gatunek . Tak mnie wk.... Puk puk stracha mam bo to taki dziwny odgłos jakby ktoś pukał po baniaku . Czyli może sobie być lub dokupić jej babkę symbiotyczna i wtedy ja capne hehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja akurat mam modliszke, nie pistolet, zdecydowanie nie ma szczypcow. Ale stuki potrafi niezle dawac gdy rozbija sobie skale w celu powiększenia "mieszkania".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, odkopię temat żeby nowego nie tworzyć.

W zeszłym tygodniu dostałem od kolegi z forum trochę żywej skały od niego z baniaka. Wszystko poszło do nieoświetlonego sumpa i tak sobie tam leży. Grzebiąc w sumpie, zauważyłem że w jednej ze szczelin żyje sobie właśnie taka dzika krewetka modliszkowa - łapki ma złożone jak modliszka - i jest wielkości około 1,5cm. Widziałem jak poluje na kiełże w sumpie.

Duża nie wyrośnie (chyba?), więc nie powinno być problemu żeby zbiła szybę w sumpie? Czy mogę już trzymać w sumpie bez oświetlenia, czy jednak powinna mieć jakieś oświetlenie? I jeszcze pytanie czy one jak podrosną to polują na wieloszczety/asteriny ?


Było 30l >> 112l + 45l >> 375l >> 490l >>

Jest 637l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja jeszcze nikomu krzywdy nie zrobila. Widze ja tylko gdy lapie mysis lub artemie, gdy karmie ryby... pierwsza w kolejce sie ustawia :ninja:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

Jako iż informacje w sieci są dość różne, a moje "małe coś" strzela już niemiłosiernie, może poratujecie w rozpoznaniu ?

Długość ok. 3 cm

zielono - szara

siedzi pod skałą i wywala piach na około.

W nocy strzela, że aż w sypialni słychać, jakby szyba w akwa pękała (brrrr...) (od akwa do sypilani jakieś 3 m).

Z góry dzięki za sugestie.

Dodatkowo - z wątku nie wynika, o jakie dokładnie półapki chodzi, a pierwse zdjęcie się nie otwiera.

Podpowiecie o jaką dokłądnie pułapkę chodzi ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.