Skocz do zawartości
nin2

BROOKLYNELLA

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Zmagam się z brooklynellą u błazenków. Wiem że można stosować MFC Tropicana do kąpieli, lecz chciałbym wyeliminować pierwotniaki i przyczynę w głównym zbiorniku. Czy ma ktoś z was doświadczenie z tym środkiem i ewentualnym jego wpływie na koralowce i inne morskie organizmy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://nano-reef.pl/topic/46546-brooklynella-clownfish-disease/

ja bym nie próbował... zieleń malachitowa, formalina i błękit metylenowy to nic dobrego w głównym zbiorniku. Poza zabarwieniem wszystkiego na niebiesko - bardzo niebiesko (bo tylko odpowiednia dawka jest skuteczna) możesz liczyć się ze śmiercią delikatniejszych zwierząt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej ja używałem w głównym MICROBE-LIFT "Artemiss" ale w tedy miałem tylko miękkie i lpsy. .lałem tak jak w instrukcji dawkowania. .to lęk ziołowy przy podaniu lekko grymasiły korale później wszystko ok. Polecam


Opti 60x30x35 (63L), Tunze 9002, Hagen glo T5 2X24W, Eheim Jager 75W, Newa Wave 1.6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej ja używałem w głównym MICROBE-LIFT "Artemiss" ale w tedy miałem tylko miękkie i lpsy. .lałem tak jak w instrukcji dawkowania. .to lęk ziołowy przy podaniu lekko grymasiły korale później wszystko ok. Polecam

na co stosowałeś ten lek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko preparaty na bazie formaliny skutecznie zabijaja tego pierwotniaka. Inne moga dzialac ale sa mniej efektywne.


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój Błazen miał białe plamy na ciele i płetwach wyczytałem, że to brooklynella podawałem ten środek parę dni.. mocniej karmilem i pomogło może miałem szczęście, albo faktycznie to dobry środek w akwarium nic nie ucierpiało krewetka, ukwiał, ślimaki, koralowce. .


Opti 60x30x35 (63L), Tunze 9002, Hagen glo T5 2X24W, Eheim Jager 75W, Newa Wave 1.6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko preparaty na bazie formaliny skutecznie zabijaja tego pierwotniaka. Inne moga dzialac ale sa mniej efektywne.

jaki środek byś polecił, czy można go stosować do głownego zbiornika?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie CMF Tropicala jest powszechnym środkiem z formaliną, ale nie powinno się go stosować w głównym zbiorniku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie CMF Tropicala jest powszechnym środkiem z formaliną, ale nie powinno się go stosować w głównym zbiorniku.

dzięki!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisał powyżej Tester.U mnie jak zastosowałem w głównym zbiorniku to mi znikła w ciągu 2 dni koral euphyllia.Reszta korali miękkich była OK.Choć trochę grymasiły.Każdy zbiornik jest inny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.