Skocz do zawartości
Constantine

Reefmax - POKRYWA nie dziala (prad)

Rekomendowane odpowiedzi

Zabralem sie do wymiany statecznika ( trzeci w ciagu roku ) ...rozkrecilem wszystko jak zawsze podmienilem na nowy ..... test czy dziala ... i CISZA .... wtyka do gniazka i cisza ..... nic sie nie zalacza ..... UMARLO .... ?? tylko nie sugerujcie ze mam poskrecac te 60 srubek i wtedy wlaczyc bo to bez sensu .... nie sprawdzalem miernikiem ( nie mam ) . CO sprawdzic ? sprawdzalem wtyke zasilacza w pokrywie i dobrze siedzi w gniezdzie - przy poprzednich wymianach zawsze sie zalaczal a teraz IS DEAD .

Nawet jesli to zasilacz lub cos w elektryce w pokrywie to co teraz robic ?? zaczynam miec dosc tego reefmaxa jesli chodzi o wykonanie podzespolow ( 3 stateczniki w rok padly ) a teraz taki psikus . CO ROBIC ? to ze zadzwonie do Aquael jutro i mi zasugeruja wysylke pokrywy ( 2-3 dni w jedna strone ) serwis + odsylka kolejne 3-4 dni ... to sorry ale 7-10 dni bez pokrywy swiatla itd to chyba za dlugo ..... co za shit ten Aquael

Edytowane przez Constantine (wyświetl historię edycji)

55e583343c894eba6721a09b7dbcac4cu282a265.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba jednak trzeba będzie kupić miernik, żeby wiedzieć co wysiadło, najprostszy multimetr za 20zł kupisz i będziesz mógł spokojnie dojść do tego co nie działa ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego brykaj szybko do marketu po miernik bo bez tego to ciężko będzie stwierdzić gdzie jest przerwa w obwodzie


4693_4699.png

45 odmian korali :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A z ciekawości załóż na moment stary statecznik, bo może ten nowy gdzieś zwarcie robi.


ReefMax -  Odpieniacz Hydor Slim Skin 135.35, 3x24W T5, Hydor Koralia Nano 900 i 1600, 11 kg LR + 9 kg LS, sól AF RS + Probio S, Pro F, Probio F. Obsada - głównie LPS, kilka miękkich, pustelnik, 2 debeliusy, rozgwiazda piaskowa, kilka Turbo, Synchiropus splendidus, 2x Amphiprion ocellaris, Valenciennea puellaris, Pterapogon kauderni i Chrysiptera parasema.

0e93da8f008542a888d593ba9d084493u522a479.png

"Wszechświat i ludzka głupota są nieskończone. Co do tego pierwszego nie jestem pewien.” – Albert Einstein

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwne jest to ze wszystko dzialalo .... zabralem sie za wymiane statecznika - podmienilem wadliwy i AMEN .... nic juz nie dziala a 10 wczesniej przed wymiana wszystko hulalo ( poza jednym statecznikiem ) . Sprawdzilem wtyke zasilacza - ponownie wlozylem i tez AMEN .....

ps. sprawdze miernikiem ale i tak mnie przeraza ze znowu jakas awaria i nie mam juz zadnego oswietlenia a przed chwila mialem choc 2 swietlowki :/

Edytowane przez Constantine (wyświetl historię edycji)

55e583343c894eba6721a09b7dbcac4cu282a265.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaka masz wersje RM-a - ze statecznikami na wierzchu (nowa) czy wewnatrz (starsza)? Jak ja rozkrecalem swojego (ze statecznikami na wierzchu),to doliczylem sie ok 15 srubek :). Sprobuj odpiac tasme laczaca plytke z wyswietlaczem i ponownie ja wpiac.

bez polskich znakow/mobilnie...


"Czy nig­dy nie zas­ta­nawiał się pan nad tym, dlacze­go chmu­ry i drze­wa, złotog­niade je­sienią, bu­re zimą, ten pejzaż dek­li­nowa­ny przez po­ry ro­ku, dlacze­go wszys­tko wa­li w nas pięknem jak młotem, ja­kim pra­wem tak się dzieje? Prze­cież po­win­niśmy być czar­nym prochem międzyg­wiez­dnym, strzępa­mi mgławi­cy Psów Gończych, prze­cież normą jest hucze­nie gwiazd, po­top me­teorów, próżnia, ciem­ność, śmierć..."

S.Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam stara wersja ze statecznikami w pokrywie z milion srubek 3ba wyciagnac .... podlaczylem stary ponownie i tez nie dziala .... podlaczylem ponownie nowy i tez cisza .... sek w tym baszurku ze pokrywa nie dostaje pradu ( a jesli dostaje to zasilacz nie przekazuje dalej wg mnie ) tasma z wyswietlaczem wypieta i wpieta i takze cisza


55e583343c894eba6721a09b7dbcac4cu282a265.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepszą opcja bedzie jednak wymiana pokrywy na nową. W starej co chwila się coś psuło. W nowej w ciagi 3 lat raz wymieniałam statecznik.


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzone ... zasilacz padł .... podlaczylem zasilacz z laptopa ( stary) i ruszylo ( wiatraki oraz wyswietlacz) email do AQUAEL wyslany licze ze sie spreza i wysla jutr bo mam juz nerwy na ten zestaw .... dzieki za wypowiedz chlopaki :) dziwi mie tylko czemu po podlaczeniu sprawnego nowego statecznika zasilacz juz nie ruszyl ( stary )


55e583343c894eba6721a09b7dbcac4cu282a265.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może czysty zbieg okoliczności, a może dostał gdzieś zwarcia, swoją drogą dziwne, że tak często Ci stateczniki lecą. Nie mam takiej pokrywy więc to trochę takie wróżenie z fusów, ale może warto sprawdzić co się tam dzieje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

polecialy w ciagu roku wszystkie 3 oryginalne z Aquaela ( szajs ) obecnie chodza kupione na wlasna reke jakies niemieckie i nie mam problemow ... teraz zasilacz chinski from Aquael tez padl .... mail wyslany czekam co odpisza i co wysla


55e583343c894eba6721a09b7dbcac4cu282a265.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a no to faktycznie chyba po prostu szajsowate elementy wkładają do tych pokryw...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naprawiam ta elektronikę juz od dawna. Jeśli wytrzymasz kilka dni bez to wysyłaj. Będzie jak nowa i taniej.


600l w obiegu, OPTI z kominem, lampa LED PANDORA HYPERION R2 HYBRID, obieg DC6000, odpieniacz na tunze silence 9430.040, PROFILUX II Ex 2xPh, redox, SMS itp, DP-4 na balingu, sump 80x80x40 + refugium, miękko-LPS-SPS.

Naprawimy wszystko co jest związane z elektroniką i nie ucieka na drzewo. Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki. Cuda zajmują mi trochę czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Constantine a przy okazji (tak na wszelki wypadek jakby co) możesz podać jakie zamienniki kupujesz tych stateczników? (Możesz na priv jak tu nie chcesz).

Dzięki


ReefMax -  Odpieniacz Hydor Slim Skin 135.35, 3x24W T5, Hydor Koralia Nano 900 i 1600, 11 kg LR + 9 kg LS, sól AF RS + Probio S, Pro F, Probio F. Obsada - głównie LPS, kilka miękkich, pustelnik, 2 debeliusy, rozgwiazda piaskowa, kilka Turbo, Synchiropus splendidus, 2x Amphiprion ocellaris, Valenciennea puellaris, Pterapogon kauderni i Chrysiptera parasema.

0e93da8f008542a888d593ba9d084493u522a479.png

"Wszechświat i ludzka głupota są nieskończone. Co do tego pierwszego nie jestem pewien.” – Albert Einstein

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamienniki kupuje w sklepie Aquario w Katowicach - maja idealnie dopasowane rozmiarowo . Koszt 50 zł ( odbior osobisty ) co do firmy podam ci jak rozkrece ponownie(na dniach przy wymianie zasilacza) bo chwilowo zakrecilem pokrywe aby mi nie wisiala. Klikne ci na priv


55e583343c894eba6721a09b7dbcac4cu282a265.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oki - podziękował:)

A jak pokrywa - poradziłeś sobie jakoś??


ReefMax -  Odpieniacz Hydor Slim Skin 135.35, 3x24W T5, Hydor Koralia Nano 900 i 1600, 11 kg LR + 9 kg LS, sól AF RS + Probio S, Pro F, Probio F. Obsada - głównie LPS, kilka miękkich, pustelnik, 2 debeliusy, rozgwiazda piaskowa, kilka Turbo, Synchiropus splendidus, 2x Amphiprion ocellaris, Valenciennea puellaris, Pterapogon kauderni i Chrysiptera parasema.

0e93da8f008542a888d593ba9d084493u522a479.png

"Wszechświat i ludzka głupota są nieskończone. Co do tego pierwszego nie jestem pewien.” – Albert Einstein

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Otrzymano odp. mailem z serwisu Aquael ze zasilacz jutro bedzie wyslany DHL - koszt lacznie z przesylka 80 zł !!! jak miło nieprawdaz ?? OGOLNIE NIKOMU NIE POLECE juz tego zestawu i od sprzetu Aquael 3mam sie z daleka .... co prawda kontakt z klientem na 5+ ale zdzierstwo niemilosierne .... stateczniki juz ponioslem koszt 150 zl + teraz 80 zasilacz ( rok czasu refmaxa ) za wszystko musze placic sam gdyz nie posiadam paragonu (sprzet byl nowka sztuka ) . Miło !!!!

ps. wiem wiem nie mam paragonu ale sam fakt ze w pokrywie sprzedaja SZAJS i pada w ciagu roku ....

Edytowane przez Constantine (wyświetl historię edycji)

55e583343c894eba6721a09b7dbcac4cu282a265.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja rownież, badziew że hej, stateczniki pracuja w gorącej obuowie, sam teraz jeden naprawiłem statecznik aquaela, kondensator elektrolityczny dostał zwarcia i przepalił sie bezpiecznik, 5min na naprawe a godzina zabawy w rozkrecanie.


dużo zdjęć mojego akwarium https://www.facebook.com/tibireef/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze troche przedawnione ale nadal problem nie rozwiazany :( firma aquael wyslala zasilacz jak sie okazalo WADLIWY ! po interwencji telefoniczniej wyslali ponownie na swoj koszt juz sprawny zasilacz ( przez wyslanie wadliwego kolejny tydzien brak swiatla w baniaku ...poza slonecznym ) . Zasilacz podlaczono i ................... sruuuuu okazalo sie ze to nie koniec zabaw z ta tandeta w obudowie :/ awarii ulegl rowniez sterownik (chyba) poniewaz na wyswietlaczu KRZAKI lub zupelnie nie startuje . Na szczescie kilkukrotny reset w tzw "dziurke" oraz wyjmowanie wtyki i ponowne wlaczanie powoduje ze wyswietlacz rusza i zalacza oswietlenie , CODZIENNIE rano musze niestety z tym walczyc . Niestety aby usunac ta usterke nalezy wyslac cala pokrywe do serwisu wiec zakladam ze kolejny tydzien bez swiatla :/ orientacyjny koszt wg serwisu to okolo 50-150 zl + koszt przesylek ( paczka mala nie bedzie ) , wiec mozna sobie podliczyc ile koszt TUNINGU i serwisu po utracie gwarancji nas uzytkownikow tego szmelcu pod pokrywa bedzie kosztowac .... Przymierzam sie juz do zmiany powoli na normalny zbiornik ( 300-400l) bo cierpliwosc moja sie skonczyla co do reefmaxa . Oczywiscie brak zastrzezen co do serwisu i kontaktu z klientem bo to bylo i jest wzorowe ( pomijam wysylke wadliwego zasilacza ) . Dam znac jak wyglada sytuacja gdy otrzymam z serwisu pokrywe ( za 2-3 tyg gdyz teraz wpada rodzina z UK wiec wypada sie pochwalic rafką )

Edytowane przez Constantine (wyświetl historię edycji)

55e583343c894eba6721a09b7dbcac4cu282a265.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi znów padł statecznik, te z aquario faktycznie są dużo trwalsze, ciekawe jak sytuacja ma się w nowej wersji reefa ze statecznikami na wierzchu, może to wszystko jest mniej wadliwe. Chodź odpukać u mnie dużo problemów nie zaoobserwowałem póki co, też mam starą wersje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Historia z pokrywa zakonczona ..... poleciala do serwisu i panowie z Aquael stwierdzili ze naprawa ( stary typ pokrywy ) jest malo oplacalna wiec bylem zmuszony zakupic od Aquael nowa pokrywe ( nowy typ z swiatelkiem nocnym na srodku i statecznikami na zewnatrz ) koszt 250 zł . Kontakt oraz szybkosc reakcji/naprawy/wysylki ze strony Aquael wzorowy i na tym moze zakoncze. Mam nowa pokrywe - 2 lata gwarancji i 250 zl mniej ;) wazne ze juz dziala . THE END

ps. pozytywem braku pokrywy ( wysylka ) przez 3 dni bym podzial QUADRI ;) nie wiem czy to przypadek czy brak swiatla go zmusil ale jest jakis PLUS :)

Edytowane przez Constantine (wyświetl historię edycji)

55e583343c894eba6721a09b7dbcac4cu282a265.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.