Skocz do zawartości
Bartolomeo84

Brak wyboru falowników/cyrkulatorów na rynku

Rekomendowane odpowiedzi

Adam,

pokazales piekna pompe, ale nie sa ciche i ciagna 50 W !


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adam,

pokazales piekna pompe, ale nie sa ciche i ciagna 50 W !

Faktycznie cicha nie jest ale już dotarły nowe uchwyty i ma byś o niebo lepiej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie chce nic mówić ale ta Gyre to jaka luksusowa wersja mułapki :D tylko bez Rowu Mariańskiego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gyre to piękna sprawa :D, ale tak od razu rzucać się na takie luksusy? :D to człowiek siępozbawi tej radości z ciągłego ulepszania swojego sprzętu bo póki co chyba od Gyre nie ma nic bardziej wyrafinowanego ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady. Dwie pompki na jednej szybie skierowane w strone powierzchni zrobia to samo, biorac 10 W.

Moim zdaniem jest jak zawsze; nowy produkt, to trzeba odczekac az pojawi sie wersja "c". Wtedy sa pewne ulepszenia, a ta seria "a", uzywana 6 miesiecy, jest za pol ceny. Jesli producent nie zabierze sie za wyciszenie i obnizenie poboru pradu, to sam laduje w rzedzie "c". Kwestia cierpliwosci. :sweat:

Edytowane przez Stani (wyświetl historię edycji)

120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co... nie spodziewałem się takiej dyskusji:)

Fakt ile osób tyle opinii. Zapewne z pompami jest podobnie jak z laptopami. 1000 osób kupi Asusa a 100 HP. Nawet jak procentowo awaryjność Asusa będzie mniejsza to w oczy będą rzucać się informacje, że Asusy są bardziej wadliwe niż HP bo więcej ludzi użytkuje.

Ja wiem że pompę ustawia się raz i po krzyku, ale ten zmienny tryb pracy pomp Jebao jest taki akurat ;) chodzi o tzw "ELSE"

A co z Blau? ceny w sumie też atrakcyjne, a wgląda na to jakby Jebao było podróbą Blau.

Co do wyboru pomp to i tak podtrzymuje, że wyboru nie ma bo 4 czy 5 firm to wybór średni ;)

Cztery czy pięć firm?

No wydaje mi się że jest trochę więcej:

Tunze, Hydor, EcoTech, Aqua Medic, Sicce, Jebao, Blau, Aqua El, Maxspect, Aquarium System, Rossmont

Czy to mało? Nie wydaje mi się. Praktycznie są dostępne wszystkie marki które dostępne są w innych krajach Europy...


Akwarium 1200L + Sump 450L, Odpieniacz BK500, Oświetlenie LED EcoTech Radion XR30W, Cyrkulacja EcoTech VorTech MP40 + MP60, Obieg Tunze Silence Pro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Podepnę się pod temat. Przesiadam się na większe szkło (100x40x50) i zastanawiam się nad dokupieniem cyrkulacji.

Na razie wodę od ok. 5 mcy miesza Jebao RW-4 (i to całkiem przyzwiocie) . Co polecicie dokupić: 1 RW-4 lub RW-8 czy może Blau Wave Motion 4000. Chodzi mi o sterowalne pompy w tym przedziale cenowym.


120x60x50 + sump  170W LED DIY (@Magu) + 2x39W T5 130W LED DIY (STEROWANA BY NANORAFA THX) + 2xT5 39W, RO 1000int, JEBAO RW-15 + RW-8, DCP-6500


26659830da7e9a970035b2eb3e17e080u346a148

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra aukcja na allegro :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaraz, zaraz... Mi poleciał plastik pompy - kilka razy. Ten sam element. Na forum jest wątek o rdzewiejących osiach pomp tunze, Gdzieś był wątek o przebiciu... a tu słyszę że takie bezawaryjne ja składane ręcznie samochody...

Druga sprawa, Jebao i cena... Weźmy pod uwagę cenę pompy, kwestie gwarancji i awarii sprzętu obecnego na rynku.

Biorąc to pod uwagę, tunze będzie musiało się postarać. Mocno.

Chyba ilu użytkowników,tyle i opinii - moja Tunze 6015 śmiga dwa i pół roku,od dwóch lat nie wyjmowana z wody,pomimo,że cała w algach wapiennych,utrata mocy niewielka :) i do tego pompka cichutka :). Właśnie jedzie do mnie RW-4,zobaczymy co to za cudo :).

Edytowane przez baszurek (wyświetl historię edycji)

"Czy nig­dy nie zas­ta­nawiał się pan nad tym, dlacze­go chmu­ry i drze­wa, złotog­niade je­sienią, bu­re zimą, ten pejzaż dek­li­nowa­ny przez po­ry ro­ku, dlacze­go wszys­tko wa­li w nas pięknem jak młotem, ja­kim pra­wem tak się dzieje? Prze­cież po­win­niśmy być czar­nym prochem międzyg­wiez­dnym, strzępa­mi mgławi­cy Psów Gończych, prze­cież normą jest hucze­nie gwiazd, po­top me­teorów, próżnia, ciem­ność, śmierć..."

S.Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze możesz dać zasilacz 12-18V przez co pompa straci na wydajności ale za to zrobi się mega cicho ale przecież do głośnych ona też nie należy.


c64.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo sobie chwalę tą markę. Jeszcze nigdy nic (tfu tfu) mi nie nawaliło od nich.


c64.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aquael jest wielki, tzn długi bardzo, po części przez samo mocowanie.

Raz mi padł zasilacz. A poza tym ładnie dmucha.


Akwarium 120x50x50, ATI 8x54w dimm, Skimmer DIY, Tunze6025, JVP102, JebaoWP25, DSB-Refugium

Poprzedni baniak: http://nano-reef.pl/topic/44325-przesiadka-na-wiekszy-baniak/page__p__428249__hl__%2Bpierwsza+%2Brafa+%2Brumuna__fromsearch__1#entry428249

Pierwszy baniak: http://nano-reef.pl/topic/40486-50l-pierwsza-rafa-rumuna/

f885507dbdc1ce88adc3bf6fd57aba38u787a691.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady. Dwie pompki na jednej szybie skierowane w strone powierzchni zrobia to samo, biorac 10 W.

Moim zdaniem jest jak zawsze; nowy produkt, to trzeba odczekac az pojawi sie wersja "c". Wtedy sa pewne ulepszenia, a ta seria "a", uzywana 6 miesiecy, jest za pol ceny. Jesli producent nie zabierze sie za wyciszenie i obnizenie poboru pradu, to sam laduje w rzedzie "c". Kwestia cierpliwosci. :sweat:

Staszku, dziubiesz i dziubiesz :) Powiem wprost, może zechciałbyś przetestować osobiście nim wyrazisz opinię? Nie jest to żadna kurtuazja. Masz szacunek wielu osób - może zechciałbyś przyjąć Gyre XF 150 na okres testu, a wynikami się podzielić publicznie? Jesli tak to podesłałbym Ci sprzęt.

pozdrawiam

Mariusz


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Apropos Gyre XF 150 widzialem w akcji u kolesia co prowadzi zbiornik na nowej metodzie ( pisalem o tym w jednym z watkow).

Niesamowita pompa i wymienil na nia sterowalne cuda ktore mial. Bardzo ciekawa alternatywa ktora jest najpopularniejsza w kraju

tulipanow .


160 litrow OW Cube, T5 , RW 4/ Koralia, DYI Skimmer, NJ2300 na obiegu, Ebtech, glownie SPS , zbiornik oparty na metodzie DSR !!!

"Metoda DSR jako suplementacja mikroelementow " artykul kolegi Jacka (PL wersja)

2538563_logo_wrsdz.png

4d760e1d13df470d8bf412a072665d93u1048a917.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Staszku, dziubiesz i dziubiesz :) Powiem wprost, może zechciałbyś przetestować osobiście nim wyrazisz opinię? Nie jest to żadna kurtuazja. Masz szacunek wielu osób - może zechciałbyś przyjąć Gyre XF 150 na okres testu, a wynikami się podzielić publicznie? Jesli tak to podesłałbym Ci sprzęt.

pozdrawiam

Mariusz

podtrzymuje propozycje :)


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cały czas jestem w trakcie kompletowania sprzętu do nowego akwarium. Trochę to trwa, ale zawsze trafią się jakieś inne wydatki.

Czytam i czytam i wychodzi na to, że nie ma za bardzo wyboru jeśli chodzi o porządne falowniki do 250 litrów

Czy tylko mi się wydaje?

Tunze - ceny kosmiczne bo jak patrzyłem to 600 PLN do mojego zbiornika

Jebao - fajnie żarło z serią WP, później bodajże RW.. Jebao Jebao i się ZJebao :D falowniki zaczynają padać po kilku kilkunastu miesiącach

JVP - jednorazowe chińskie... jak trafisz to nawet pochodzi, ale brak sterowników i regulacji

Blau - może tutaj coś ciekawego się wybierze?

Aquael - polska firma, kubełki i kaskady nie do zajechania, ale również brak sterowników przy falownikach...

Co jeszcze zostaje?

MOVER, włoskie cyrkulatory. 3 LATA GWARANCJI.

https://www.akwarystyczny24.pl/rossmont-mover-m-84.html

http://www.aquaray.pl/WylacznaDystrybucja/Rossmont/Mover/


Akwarystyczny24®

Pomagamy i doradzamy w założeniu i utrzymaniu pięknych akwariów słodkowodnych i morskich

6000 produktów w ofercie, 100% produktów na stanie, Wysyłka 24h, Akwamonety®, Akwaloteria®

Adres sklepu: www.akwarystyczny24.pl

Sygnatura.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Blau to to samo co Jebao. Rw 40 padła po 11 miesiącach , Blau 8000 padła po 15 miesiącach . W obu ta sama usterka czyli nie startuje. W JEBAO serwis wymienił wirnik - pomogło, Blau jutro jadę do rybki i zobaczymy. Czy ktoś używa może Tunze Turbelle Nanostream 6040 jestem ciekaw opinii .

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyszły ostatnio Ecotech Marine QuietDrive, czy ktoś je już ma i testował? Jeśli rzeczywiście chodzi ciszej niż starsze modele to może być z tego niezła Pompa.


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem już wcześniej mój wybór padłostatecznie na zestaw Tunze.

Patrzyłem na MOVER, ale jak zobaczyłem, że to produkt włoski dałem sobiespokój ;) akurat mam styczność z firmami produkcyjnymi z Włoch i znam ich podejście do standardów produkcyjnych i jakościowych ;) Nie kupię włoskiego produktu:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.