Skocz do zawartości
krystian666

Pierwsze akwarium morskie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam chcę założyć pierwsze akwarium morskie po wakacjach plan jest taki :

akwarium optiwhite 90X60X50

odpieniacz białek http://www.fish-stre...protein_skimmer,

pompa dozująca http://www.fish-stre...osing_pump_dp-4,

falownik wody do akwarium http://www.fish-stre...3000litres_cups,

oświetlenie 6X39 wat http://www.fish-stre...a_japan_6x_t5ho,

sump 60X20X50 , pompa atman pompująca 2000 l na godzinę.

przepraszam za linki ale tak mi jest łatwiej żeby pokazać o czym myślę a może ktoś z Was wskaże mi co mógłbym zamienić na lepsze ale ,żeby cenowo znacznie nie odbiegać od tych ? :),grzałki i.t.p nie piszę bo trochę sprzętu mam po paletkach pompa atman to też pozostałości po nich co do koralowcy to nie wiem dokładnie na co mi te oświetlenie pozwoli . A jeszcze jedno żywa skała tu nie wiem czy 15-20 kilo starczy ?.

Pytanie mam jeszcze co dla laika lepsze żywa skała,czy sucha skała ? ,no na razie to wszystkie pytania jak ktoś będzie chciał mi pomóc będę bardzo zobowiązany .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ad. 1. Odpieniacz za mały do takiego litrażu.

Ad. 2. Pompa dozująca - ok. Ale na początku przygody nie nastawiałbym się na ballinga, ale to Twój wybór.

Ad. 3. Cyrkulacja - daj 2 szt, jednak drugą dałbym mocniejszą.

Ad. 4. Przy takim oświetleniu, można z czasem pomyśleć o SPS ( po nabraniu doświadczenia).

Co do żywej skały dałbym na początek te 15 kg. Jeśli chodzi o to czy dla laika lepsza sucha czy żywa, każdy ma inne zdanie na ten temat.

Ja osobiście rozpocząłbym od żywej. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten jest już o niebo lepszy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja bym poczekał jeszcze chwilę i pozbierał na lepszy sprzęt aby 2 razy nie wymieniać. I tak na początek - obieg dużo za mały, dozowniki Ci nie potrzebne będą długo, lampa OK tylko jedno ale - jak będziesz miał koronę to jej nie zmieścisz gdyż z boku wychodzi kable, co do reszty się nie wypowiem


OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwroc uwagę na wymiary sumpa i odpieniacza a konkretnie szerokość - obydwa maja 20cm. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja osobiście na to nawet już nie patrzyłem ale sump 20 cm szeroki to nieporozumienie - żadnego odpieniacza nie dobierzesz


OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ok nie zwróciłem uwagi na to ,że wymiar sumpa jest trochę nie właściwy to zmienię akwarium nie będzie mieć korony lampa będzie wisiała nad akwarium będzie szyba nakrywkowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze na sump też nie zwróciłem uwagi, faktycznie 20 cm to dużo za mało, żaden odpieniek tam nie wejdzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam po długiej przerwie po długiej nieobecności zaczynam kompletować sprzęt odpieniacz kupiłem używany na pompie tunze 9420,040 mam pytanie o sumpa chcę go zrobić z mojego starego akwarium sanitarnego który był do leczenia paletek jego wymiary 80X35X45 ale odpieniacz będzie potrzebował komory na 40 cm jak podzielić to akwarium ? drugie pytanie odnośnie przegrody za odpieniaczem musi mieć poziom 22 cm to jak ma być ta przegroda 25 cm będzie dobra ? może za mała lub za dużą ?Proszę o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam po długiej przerwie po długiej nieobecności zaczynam kompletować sprzęt odpieniacz kupiłem używany na pompie tunze 9420,040 mam pytanie o sumpa chcę go zrobić z mojego starego akwarium sanitarnego który był do leczenia paletek jego wymiary 80X35X45 ale odpieniacz będzie potrzebował komory na 40 cm jak podzielić to akwarium ? drugie pytanie odnośnie przegrody za odpieniaczem musi mieć poziom 22 cm to jak ma być ta przegroda 25 cm będzie dobra ? może za mała lub za dużą ?Proszę o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.