Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

startuje z nowym zbiornikiem wraz ze sumpem z odzysku :) wymiary zbiornika to 120 x 40 x 50. Zalany około miesiac temu, skala sucha ok 20kg wlozona 3tyg. Wczoraj dolozylem troche zywej skaly z dzialajacego juz zbiornika. Soli jakiej uzylem to CORAL PRO SALT. Zauwazylem ze pojawilo sie juz zycie mianowicie jakies slimaczki na skale i szybie no i oczywiscie aiptasia, xenia tez dobrze sie ma. Troche o sprzecie:

Dzisiaj podlaczylem skimmer BM nac 6a ladnie sobie cicho pracuje.

pompa obiegowa to NEVA JET 1700

wave maker narazie tylko jeden HYDOR KORALIA 2 2300 (mam jeszcze dwa chinczyki ale musze mocowania naprawic)

oswietlenie standardowe FLUVAL dwie ryry T5 (bedzie niedlugo zmiana lub doloze wiecej swiatla)

Testow nie zrobilem jeszcze, ale zamierzam dzis to zrobic wieczorem jak maly pomocnik pojdzie juz spac ;) zastanawiam sie czy jak testy beda dobre czy juz przekladac zycie? i czy piasek tez przekladac ze starego? wiem ze w piasku i w skale kryja sie wieloszczety i jakies takie jak rozgwiazdy

post-24580-0-35536700-1431778220_thumb.jpg

post-24580-0-65868000-1431778221_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według mnie za mała ta pompa obiegowa , ja w akwarium 150 litrów mam NJ2300 i wydaje mi się , że tak jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakieś zdjęcie całości można prosić. :-)


8467921e4b16b110e429bd8977bed4a4u1385a1234.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakieś zdjęcie całości można prosić. :-)

ok, wrzucam aktualne zdjecie zbiorniczka.

Zrobilem test na NO3 i wyszedl kosmiczny czyli 100 test saliferta :) wiec musze wstrzymac sie z wpuszczeniem zycia :( az odechcialo mi sie robic reszty testow :) to teraz moje pytanie jak efektywnie zmniejszyc ten poziom? Nawet mysle o zrobieniu refugium malego ale wlasnego ... albo podlaczyc jeszcze do obiegu mniejszy zbiornik powiedzmy ok 30 litrow, moze to bylo by jakies rozwiazanie bo jak widzicie mam troszke malego sumpa.

Według mnie za mała ta pompa obiegowa , ja w akwarium 150 litrów mam NJ2300 i wydaje mi się , że tak jest ok.

a mi sie wydaje ze moja daje rade utrzymuje poziom wody, ale wiadomo z czasem przyda sie wymiana na cos mocniejszego, ale poki co mam inne cele ;)

post-24580-0-55289600-1431891191_thumb.jpg

post-24580-0-34408500-1431891193_thumb.jpg

post-24580-0-17718400-1431891195_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

akwarium mam takie same, sump 80x40x40 obficie zalany, rury 25mm i NJ3000 jest na styk :)


f5bbb6b31b93a038f9571a95b4ac476eu1061a932.png

http://nano-reef.pl/topic/77629-katowickie-240l-sump-128/

Akwa 120x40x50 + sump 80x40x40, Obieg NJ 3000, Odpieniacz DIY ala Deltec 1455 Aquabee 2000 igła, Światło Hailea 4x54W + nocne, Dolewka AquaTrend, Dozownik Jebao DP4

Nowy zbiornik:

http://nano-reef.pl/forums/topic/87373-projekt-nowego-szkiełka-150x60x60-w-katowicach/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja rury mam 21,5mm i zawor ktorym sobie reguluje i daje rade ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zawór też mam ale jest delikatnie tylko skręcony. Zresztą będziesz widział jak to się będzie przelewać. Zawsze na większą można zmienić :)


f5bbb6b31b93a038f9571a95b4ac476eu1061a932.png

http://nano-reef.pl/topic/77629-katowickie-240l-sump-128/

Akwa 120x40x50 + sump 80x40x40, Obieg NJ 3000, Odpieniacz DIY ala Deltec 1455 Aquabee 2000 igła, Światło Hailea 4x54W + nocne, Dolewka AquaTrend, Dozownik Jebao DP4

Nowy zbiornik:

http://nano-reef.pl/forums/topic/87373-projekt-nowego-szkiełka-150x60x60-w-katowicach/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A piasek moge wykorzystac ze starego zbiornika? Czy lepiej kupić nowy?

I pytanie jakie oświetlenie kupic ledowe czy moze T5?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Derdziu

Jakie plany masz obsadowe,? od tego zalezy jakie swiatlo

Filtr i kilka innych rzeczy.

Jakie sa parametry w starym zbiorniku ?

Skad tak wysokie no3 jestes pewien testu to pusty zbiornik.

W piasku jest napewno zycie wsypanie go do nowego zbiornika przyspieszy dojrzewanie

Edytowane przez marine (wyświetl historię edycji)

DSB-REFUGIUM-AQUAFOREST

 

POPRZEDNI ZBIORNIK MIEKASOW

Boże chroń mnie przed wlewaniem czegokolwiek do zbiornika !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, ma byc kolorowo i ladnie :-D takie wytyczne dostałem, pewnie pojde w SPS a co do ryb to jakieś z rodziny Tang.

Kompletnie nie wiem dlaczego tak wysokie no3 może dlatego że brazowe glony pokryly skałe? No ale xenia na się dobrze, ślimaki tez się pokazaly, mala rurowka (wormstube) chwilowo sie chowa, bo kolejnego wave makera odpapilem. Jakies robale tez sie dobrze maja które przenioslem wraz z zywa skala z funkcjonujacego zbiornika. Od wczoraj mgiełka mi sie pojawila w akwa... Odpieniacz wywala mi żółty syf.

Jakies pomysly? :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super kolejna solniczka w UK, A swoją drogą faktycznie mała ta pompa obiegowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pompa będzie wymieniona ale to później ;-) poki co zastanawiam się nad światłem. No3 wysokie mam ale już doszedłem do przyczyny ;-) a Ty kropelka skąd jesteś tzn z jakiego miasta w UK?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Huntington, miedzy Cambridge a Peterborogh.

Najlepsze światło osiągniesz podobno na Świetlówkach T5. pokombinujesz z doborem świetlówek i otrzymasz kolory jakie cię satysfakcjonują.

I oczywiście najlepsze przysrosty, korali.

Edytowane przez kropelka (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To dobra godzina jazdy ode mnie. A co myslisz nad oświetleniem led czy lepiej T5?

Aaa nie doczytalem odnośnie światła ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja uważam że T5 i ja takie bym wybrał.

http://www.charterho...tics.co.uk/home

tu masz dobra stronkę,z różnego typu oświetleniami.

Jakiego rodzaju ma być ta lampa? Wisząca? na stelażu, na akwarium? czy może ma być korona u ciebie? I wtedy dobierasz lampę, na którą na pewno nie oszczędzaj, ta stronka której link ci podałem , sprzedaje również ratalnie.

Przy twoim baniaku 6x54W będzie najlepszym wyjściem, Bo chyba 4x54W to raczej będzie za mało. Jak dojdzie życie korale. Poszukaj np. ATI 6x54W ma rozmiar 118 x 31.5 x 5,2 cm

Edytowane przez kropelka (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie to myslalem nad wiszącą ;-)

W piątek wsypalem 25kg piasku ale nie wyciągnąłem skały i to był błąd bo piasek mi osiadl na skale. Teraz mam dodatkową prace. Dzis zrobiłem testy wody:

PH - 8,0

KH - 10

CA - 400

MG - 1450

NO3 - 50 (jak patrzy sie z gory na probke) a z boku to tak 50/100 ale jest tendencja spadkowa.

Jak myślicie mogę już wprowadzac po malu zycie? Bo mam dosc widoku pelzajacych wieloszczetow i aiptasi;-) nawet na dnie pojawila sie mrówka chyba chciala zasmakowac podwodnego morskiego zycia ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czas troche odswiezyc temat :) akwarium zostalo zasypane ( piasek Reeflowers Pearl White Sand 25 kg) wpuszczone zycie,obylo sie bez zadnych strat.

Lampa zamowiona ATI 6x39 - czekam za dostawa.

Poki co mecze sie z aiptasia musze jakos wytepic to ale nie mam pomyslu, musze poszukac jak skutecznie sie tego pozbyc na forum

Sorrki za jakosc zdjec ale jak wiekszosc osob tutaj robie telefonem ;) jak poogarniam skale to wrzuce nowe zdjecia bo poki co to gruzowisko.

post-24580-0-92380900-1433418919_thumb.jpg

post-24580-0-08157400-1433418921_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za szybko to wszystko powkładałeś ..... teraz czekamy na następne posty typu czemu woda jest mętna i co to za gluty na skale i dlaczego koale są pozamykane.

Edytowane przez jarek35 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, nie wiele się u mnie zmienilo, clarko trochę dziwnie się zachowuja jakby zamiataly swym ogonem piasek i skale, robię to już od paru godzin. Dodam link żebyście mogli sobie zobaczyć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Derdziu Jarek ma racje zaraz bedzie BUMM musisz zwolnic troche

Wszyscy pisza cierpliwosc jest sukcesem,


DSB-REFUGIUM-AQUAFOREST

 

POPRZEDNI ZBIORNIK MIEKASOW

Boże chroń mnie przed wlewaniem czegokolwiek do zbiornika !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Filmu nie mozna obejzeć,bo jest prywatny.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marine czy czekanie dwa miesiące to krotko? Dojrzewanie jest nie uniknione a ze juz dłużej nie mogłem prowadzić dwoch zbiornikow to przelozylem zycie. Poki co delikatnie dino sie pokazuje ale z dnia na dzien go ubywa. Skale z cyjano przelozylem i nie rozwija sie dalej, takze ustepuje. BUMM może być licze sie z tym, ale czy od razu moj zbiornik skreslacie? Nie o to chodzi na forum.

Peniek juz film jest poprawiony mozna obejrzec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jak tam, sie sprawa rozwija >?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawa sie ma tak, walcze aktualnie z glonami a w szczegolnosci z dino udalo mi sie usunac z piasku to przeniosl mi sie na szyby i skale :) ale nie poddaje sie. Akwarium zyje swoim zyciem tzn nie dozuje niczego parametry OK tylko NO3 wysokie ale to okres dojrzewania jeszcze troche poczekam jesli bedzie sie nadal utrzymywac to uzyje wodki albo palletek zobaczymy.

glony sie utrzymuja na skalach i pelno piasku na nich bo Babka ma wizje ukształtowania podloza :)

a co do strat no niestety nie obylo sie bez nich, Doktorek poszedl na wieczna rafe po tym jak wplynal do falownika (wave makera), a Bicolour Blenny chyba wykonczyla ospa i to tyle ze strat.

Do zbiorniczka caly czas przybywa zycia, caly czas wyszukuje jakis szczepek ale o to trudno w mojej okolicy. Teraz probuje z SPS`ami odkupilem od anglika "pink birdnest" troszke w slabej kondycji bo czernieje od spodu i zastanawiam sie co z tym zrobić :) i pare szczepek SPSow od niego jeszcze dostalem i maja sie dobrze polipuja ladnie.

a co do obsady to mam 7 rybek (hepatusa, naso tang, 2x clown fish, babke, six line wrasse, fire goby) ekipa czyszczaca i pare korali glownie miekie.

Zdjecie dodam narazie takie jakie mam bo nie ma mnie teraz w domu.

post-24580-0-30058700-1436426833_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odswieze troszke temat ;)

zbiorniczek przeszedl maly upgrade ;) przepraszam za jakosc zdjecia ale telefonem robione

post-24580-0-76198100-1453324192_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.