Skocz do zawartości
Pirotechnic

refraktometr - który wybrać ?

Rekomendowane odpowiedzi

Jako że nie mogę się zdecydować na konkretną firmę, proszę o poradę, jakiej firmy wybrać urządzenie.

Wiadomo, każdy ma swoje doświadczenia.

Obecnie ciskam na salimetrze i widzę że potrafi przekłamywać wynik.

A czytając artykuł Testera, zauważyłem że można kupić nawet bubla ;/


Akwarium morskie 902 litry. Skała 52kg żywa i 40kg sucha. . Sól Royal Nature Ion Balanced Natural Sea Salt.

Oświetlenie 4x145W LED Pacific Sun METIS. Pompa obiegowa Jebao DCT 12000. Odpienicz WhiteSkim 250 by Sebastek. Dozownik Kore 5TH.

Cyrkulacja Maxspect Gyre XF-150.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W mojej ocenie, to każdy będzie dobry - najważniejsze żeby miał czytelną skale, po zakupie warto spotkać sie z kimś i porównć wyniki, kalibrować na płynie 35 promili. Sam używam BT - ma czytelną skale i jest stabilny - bardzo rzadko trzeba robić korektę na kalibracji.


"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak pisał kiedyś Tester - ważne aby był do wody morskiej a nie słonej


OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, czytałem że Tester pisał o tych rodzajach wód :)

Na allegro znalazłem takie co mierzą alkohol, cukry a nawet zawartość wody :p

Wezmę sprawdzony z Erybki i polecany przez dwie osoby + ten płyn na kalibrację.


Akwarium morskie 902 litry. Skała 52kg żywa i 40kg sucha. . Sól Royal Nature Ion Balanced Natural Sea Salt.

Oświetlenie 4x145W LED Pacific Sun METIS. Pompa obiegowa Jebao DCT 12000. Odpienicz WhiteSkim 250 by Sebastek. Dozownik Kore 5TH.

Cyrkulacja Maxspect Gyre XF-150.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wez Red Sea. On jest najbardziej dokladny. Tylko doczytaj watek ad niego, zeby dobrze skalibrowac. Maja go tez w erybce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warto zwrócić uwagę na zakres pomiarowy

np. Blue Treasure mierzy do 1.070

a H2Ocean czy np Aref do 1.030

Wynika z tego, że łatwiejszy odczyt będzie na tym z mniejszym zakresem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Debora nie ta liga cenowa ;) (dla mnie tylko Atago :p )


www.akwa-swiat.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Atago

http://www.atago.net/product/?l=en&k=AER51207

Robi pomiary w nocy a nawet po dwoch butelkach wina. :Mister grin Wada to cena, ale z czystym suieniem moge polecic.


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

H2Ocean mam i polecam.


Kostka 280L(80x70x50), sump 96L(80x30x40),odpienicz CruX IS-200, HQI 150w- 2x24 t5- 2x10w ledy., RW-8, Tunze 6015; nano 1600; wp-10, obieg NJ3000

80ec2bbfd3a2f619b7033a4043a0198bu388a360.png

asd.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Grzegorz Dyzma

Najlepszy wyrób z możliwych przy stosunkowo akceptowalnej cenie dla hobbysty,

@AnT

tutaj masz rację, jeśli można kupić w podobnej cenie w polskiej sieci dystrybucji to lepiej kupić u nas w Polsce i mieć przynajmniej serwis w razie czego na miejscu. Ja u Pana Romana kupowałem swoje oba trzy refraktometry i jestem bardzo zadowolony, ale żeby tak pięknie nie było to ceny są płynne zależne od kursów walut no i są te parę procent wyższe niż z takiego amazonu albo ebay'a, co do marki nie ma tutaj żadnych obiekcji, atago to najlepszy refraktometr do naszego hobby, co do modelu to każdy wybierze swój dla siebie odpowiedni, a kupi gdzie mu rozsądek podpowiada

ja już ATAGO dawno temu promowałem bo wiem i daje sobie rękę uciąć, że w domowych warunkach to jest jeden z dwóch najlepszych i najbardziej dokładnych refraktometrów

http://nano-reef.pl/topic/67570-refraktometry-atago/

tutaj w linku wyżej już wtedy promowałem bezinteresownie ATAGO

Edytowane przez SirNick (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem ostatnio elektroniczny http://erybka.pl/product-pol-3173-Milwaukee-Instruments-Cyfrowy-refraktometr-MA887.html , jak narazie jestem mega zadowolony :)

Pozdrawiam Łukasz


375l z sumpem, Maxspect Gyre 150, 1x Jeba WP-25,Jebao DC 1200,Vertex Omega 180i,34kg skały, 6x 54W T5+ 60W Led multichipy, , auto dolewka, RO+DI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no raczej na atago się nie porwę, może prędzej używkę. Obecnie jednak Red Sea mi pan Tomasz z Erybki zaproponował.


Akwarium morskie 902 litry. Skała 52kg żywa i 40kg sucha. . Sól Royal Nature Ion Balanced Natural Sea Salt.

Oświetlenie 4x145W LED Pacific Sun METIS. Pompa obiegowa Jebao DCT 12000. Odpienicz WhiteSkim 250 by Sebastek. Dozownik Kore 5TH.

Cyrkulacja Maxspect Gyre XF-150.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem ostatnio elektroniczny http://erybka.pl/pro...metr-MA887.html , jak narazie jestem mega zadowolony :)

Pozdrawiam Łukasz

Też biorę go pod uwagę, a jak z dokładnością był porównywany z innymi miernikami?

Pozdrawiam


62c913a700089715a5dfcbcc8048683eu306a287.png[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.