Skocz do zawartości
hex222

Wysokie NO3 przy zerowym PO4

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

Mam ten sam problem. No3- patrząc z góry pomiędzy 25-50. Od dziś nie płuczę mrożonek i karmię mocniej suchym. Phosguard'a nie wywaliłem, odpieniacz chodzi. Podleję trochę VSV. Za tydzień, dwa zrobię testy czy coś to dało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam ten sam problem. No3- patrząc z góry pomiędzy 25-50. Od dziś nie płuczę mrożonek i karmię mocniej suchym. Phosguard'a nie wywaliłem, odpieniacz chodzi. Podleję trochę VSV. Za tydzień, dwa zrobię testy czy coś to dało.

To może jednak wywal Phosguard :-) ja zrobię testy w środę i zdam relacje jak zachował się zbiornik po wyjęciu. Ja nie chcę karmić bo mam ślimaki a one mają jeść glony :-)


Obecny zbiornik 142,5 + PANEL 

http://nano-reef.pl/forums/topic/107060-142-5-panel

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też miałem taki problem NO3-25 PO4-0,00 (Hanna) kupiłem fosforan trójsodowy rozrobiłem 40 gram w 1 litrze ro po pierwszej dawce 0,4 ml PO4 podskoczyło na 0,04 i sie utrzymuje 5 dzien

http://allegro.pl/fosforan-trojsodowy-250g-na3po4-12h2o-99-5-i5176336504.html


180x60x60 SPS PROJECT 26-04-2009 BioPelletes 08-03-2010

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Też miałem taki problem NO3-25 PO4-0,00 (Hanna) kupiłem fosforan trójsodowy rozrobiłem 40 gram w 1 litrze ro po pierwszej dawce 0,4 ml PO4 podskoczyło na 0,04 i sie utrzymuje 5 dzien

http://allegro.pl/fo...5176336504.html

0.04 ml mikstury na ile litrów wody w obiegu? Phosguarda usunąłeś?

Edytowane przez Gość (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

0,4 ml na 150l w obiegu

A Phosguard? W odstawce?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie ten sam problem no3 25 a po4 0.00 milwauke wrrrr leje wodeczke ale cos niezaskakuje


400l,BM 250,2x250HQI+4x54w t5,3x6095, dsb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ponoc przy zerowym PO4 nie zaskoczy. Mam ten sam problem, więc nie płuczę już mrożonek i zastanawiam się nad wywaleniem Phosguarda na tymczasem. Jedyne czego się obawiam to to, czy nie zachwieje to mocno parametrami, które oprócz NO3 mam idealne, wręcz książkowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam jeszcze wsadzone kamole od kz ale ......


400l,BM 250,2x250HQI+4x54w t5,3x6095, dsb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nigdy Phosguard nie używałem .


180x60x60 SPS PROJECT 26-04-2009 BioPelletes 08-03-2010

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Mrożonka solowca i płatki. Raczej naprzemiennie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponoc przy zerowym PO4 nie zaskoczy. Mam ten sam problem, więc nie płuczę już mrożonek i zastanawiam się nad wywaleniem Phosguarda na tymczasem. Jedyne czego się obawiam to to, czy nie zachwieje to mocno parametrami, które oprócz NO3 mam idealne, wręcz książkowe.

Piotr koniecznie wywal Phosguarda.


DSB-REFUGIUM-AQUAFOREST

 

POPRZEDNI ZBIORNIK MIEKASOW

Boże chroń mnie przed wlewaniem czegokolwiek do zbiornika !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A glonów czasem nie macie ? bo coś musi konsumować to po4.


acee4e0f3e82859a8ba176830428e15au882a770.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam odkopuje temat żeby nie zakładać nowego o tym samym. Potrzebuje porady. No3 25 ppm, po4 poniżej 0.03 bliżej zera bo próbka praktycznie bezbarwna.  Testy nie jakieś super precyzyjne,  salifert, ale dają jakiś obraz sytuacji.  Vsv podaje od dawna i nic się nie dzieje. No3 nie spada i nie spadnie. Do jakiej ilości na początek  podnieść po4? Bo 16:1 w takim wypadku odpada. Glony się rozpuszczają wiec również przekonuje mnie to że test może być w miarę punktem odniesienia. 

I drugie pytanie czy mogę użyć do tego KH2PO4? Akurat mam w domu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zamiast VSV  proponuję NP Bacto-balance. U mnie zjechało NO3 do 0 i PO4 również. Dawkowanie 1cm/400l/doba. Bez żadnych innych metod zapanowałem nad tymi parametrami. Polecam dlatego ten środek z własnego doświadczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Utrzymuj  fosforany na poziomie 0.05mg/L. To bezpieczny poziom. 

Stosunek P do N 1:16 to stosunek długoterminowy, w pewnym sensie "stechiometryczny" jesli chodzi o konsumpcję biologiczną. To oznacza, że (przynajmniej w teorii) nie dodając nowych nutrientów do systemu N i P powinny sie ładnie wyzerować. Ale jesli opieramy redukcję NO3 o tę metodę to wystarczy ze PO4 bedzie wykrywalne dopóki NO3 nie spadną do oczekiwanego poziomu. 


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy do podniesienia poziomu po4 mogę użyć w/w związek tj. KH2PO4 ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie bacto balnce nie podziałał. Załadowałem teraz dwa litry podkówek z Tropic Marine I pomogło. Jednak to co na forach Malawi przetestowali sprawdza się i u nas.


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, Tester napisał:

Utrzymuj  fosforany na poziomie 0.05mg/L. To bezpieczny poziom.

(...) Ale jesli opieramy redukcję NO3 o tę metodę to wystarczy ze PO4 bedzie wykrywalne dopóki NO3 nie spadną do oczekiwanego poziomu. 

Chciałem zapytać czy dobrze rozumiem : starać się utrzymać po4 w granicach 0.05 dopóki NO3 nie spadnie do zadowalającego poziomu tak? Po osiągnięciu odpowiedniego no3 ( aktualnie 25) zaprzestać podwyższania po4?

 

I drugie pytanie: niech ktoś sprawdzi czy dobrze wyliczone. W obiegu 300L. Robie roztwor z 3 g KH2PO4 i dopelniam butelkę do 500 ml wodą RO.  Dodanie 2ml roztworu podniesie po4 o 0.03 ppm?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza część tak, ale musisz dodawać węgiel np nopox wódkę itp

Druga część - sprawdzę jak usiądę do kompa bo z komórki to nie robota

 

Dodanie 2ml do jakiej objętości?

 


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za szybką odpowiedź.  Tak vsv podaje codziennnie. 

2 ml roztworu do 300L wody w obiegu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

według mnie obliczenia są poprawne (z zaokragleniem)

W praktyce jednak jesli masz zerowe fosforany i dodasz 0,03mg/L to system skonsumuje te fosforany bardzo szybko. Dlatego dodaj jedna dawkę, a po godzinie sprawdz poziom PO4. Przy pełnym oświetleniu pewnie znów bedzie 0


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.