Skocz do zawartości
djbovorta

Opti White 60/40/40 New project

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Zaczalem nowy projekt akwarium morskie , szkło ow o wymiarach 60/40/40cm plus szafka własnej roboty kolor bialy. Drzwi zdejmowane na magnesach tak aby dostać sie bez problemu do sumpa. Wywiercone 3 otwory i zrobione pudełko przelewowe (ktore chyba do przerobienia bo za wysoko jest przelew wody do pudełka względem krawędzi zbiornika i obawiam sie ze bedzie przeciekać ) .

Sprzęt : skimer skim600 od V2

Pompa obiegowa Tunze 1073.02 o wydajności 2400L/H co według wykresu podnosząc na wysokość 1m spadnie do 1000L/h wiec w sam raz

Auto dolewka Tunze 3152

Falownik Tunze 6025

Sump jescze nie sklejony

Oświetlenia czeka na dopływ gotówki na kessil A160W plus sterownik

5 kg żywego piachu plus 5kg piachu koralowego.

Rady miłe widziane , najbardziej oczekuje odnośnie pudełka przelewowego. Czy odklejenie przedniej jego czesci i odcięcie 1 cm z wysokości przez co obniżę grzebień (siatkę) jest nieunikniony ? post-23989-1434303198,11_thumb.jpgpost-23989-1434303206_thumb.jpgpost-23989-1434303215,01_thumb.jpgpost-23989-1434303223,54_thumb.jpg

post-23989-1434303263,23_thumb.jpg

Edytowane przez djbovorta (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sporo za wysoko. Bez cięcia nie da rady.


500 +

-zakładając akwarium morskie nic nie wiemy

-po trzech miesiącach uważamy że już cos wiemy;

-po roku jesteśmy ekspertami,

-po dwóch latach dochodzimy do wniosku że kompletnie nic nie wiemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Twoim miejscu wywaliłbym to pudełko a miejsce przelotów wyciął i wkleił grzebień do komina zewnętrznego. Zadanie trudne ale wykonalne, no i rozsądne a zarazem estetyczne bo to pseudo pudełko wygląda bynajmniej okropnie. powodzonka!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

500 +

-zakładając akwarium morskie nic nie wiemy

-po trzech miesiącach uważamy że już cos wiemy;

-po roku jesteśmy ekspertami,

-po dwóch latach dochodzimy do wniosku że kompletnie nic nie wiemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pudełko jak pudełko, nie za bardzo chce dawac zewnętrzne bo w razie jego nie szczelności nie ma problemu z bałaganem. Wyciąłem przednia szybę pudełka obetnie ja o 1cm czy moze lepiej o 1,5cm? I tak lepiej takie pudełko niz komin wewnetrzny po całej długości zbiornika. Zostawic ta siatkę z nierdzewki czy dac czarny grzebień? Jak dam tło to nie bedzie pudelka widac wcale bynajmniej tak mi sie wydaje. post-23989-1434305478,15_thumb.jpg

W czym lepsze doklejane plastikowe czarne pudełko wyróżniające sie odrazu od szkła lepsze w takim samym pudelki tylko ze szkła zamglonego? Zastanawiam sie czy moze dac ciemny niebieski kolor tła a nie czarny. Dlatego chcialem jasne pudełko ktore bardziej zginie niz czarne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A masz czym wyciąć ząbki w tym akrylu? Odpływy nie masz też za wysoko? Słabo widać na zdjęciu.


500 +

-zakładając akwarium morskie nic nie wiemy

-po trzech miesiącach uważamy że już cos wiemy;

-po roku jesteśmy ekspertami,

-po dwóch latach dochodzimy do wniosku że kompletnie nic nie wiemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To teraz pytanie. Ile centymetrów od krawędzi akwarium masz do dolnej krawędzi otworów przelotowych?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Następna sprawa nie chcialem zadnych węży czy czegos podobnego wystającego ponad krawędzie zbiornika . Tu wlot wody jest sprytnie w pudełku kolankiem w bok

Cavalinho 6cm

FunWorld to jest szyba zamglona nie akryl . A moze zostawic poprostu otwory przelewowe bez pudełka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprytnie. Zrobisz jak uważasz, pamiętaj że ścięcie przedniej szyby pudełka będzie miało sens gdy jej wysokość będzie równa lub wyższa niż górna krawędź przelotów, jeśli wiesz co mam na myśli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co sprytnie? Przednia szyba pudełka ma 6cm , od dołu pudełka do gory przelotu jest 4cm średnica przelotu 2,2cm kazda . Bez przelotek otwór w szkle 3,5cm

Czyli mógłbym ściąć 2cm szyby przedniej pudełka wtedy zrównuje sie ona z górna częścią przelotki. Tylko teraz pytanie czy chce miec tak niski poziom wody w zbiorniku? Chce miec jak najmniej pustej przestrzeni od krawędzi do tafli wody oczywiście bezpieczna odległość mnie interesuje . Zeby falownik nie wychłapywal czy ryba jak machnie płetwa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje "sprytnie " to tylko parafraza Twojej wypowiedzi, nic złośliwego, A więc z wyliczeń wychodzi, że możesz skrócić przednią szybę pudełka max 2cm, ale nie sądzę żeby to miało jakiekolwiek znaczenie. IMHO usunięcie tego pudełka będzie dobrym rozwiązaniem. OF Box albo komin zewnętrzny uspokoi Ci nerwy i pozbawi zbędnych trosk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli myslisz zeby wywalić całkiem box i zostawic same przelotki? Nie bedzie za nisko poziom wody? Nie bedzie hałasować? Komin zewnętrzny odpada , bo koszta szkła tu nie sa byle jakie. Do tego spokojny bym nie byl bo moim zdaniem sklejenie jak fabryka dala to jest pewne a dokładanie takie to ryzyko

Osobiście wydaje mi sie ze otwór okrągły w szkle bez boxa badz komina jest dosc ryzykowny bo np jak Ci sie ślimak przyklei i zatka drożność to co wtedy? Jesli jest pudełko badz grzebień o 20cm żadne ślimaki nie zmniejsza drożności komina , boxa do tego filmu sie pozbywasz

I czemu znaczenia nie ma obcięcie? Przeciez rozwiązuje problem z wysokością wody w zbiorniku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dużo pytań. Ale po kolei. Zostawienie samych przelotek skutkuje przelewaniem wody przez spust i rewizję, będzie hałas, chyba że pompa obiegowa ma regulację mocy i ustawisz ją tak precyzyjnie, żeby podawała wodę do poziomu odrobinę wyższego niż górna krawędź przelotów all time - "mission imposible" jak dla mnie. Poziom wody będziesz mógł regulować tylko przez grzebień, OF system to sprawdzone rozwiązanie. Piszesz o wykonaniu tego boxa przez fabrykę, jak dla mnie to taka "fabryka" powinna robić coś innego niż boxy do akwa, np karmniki dla kanarków, Sorry ale ten box jest do D........y. Wierzę, ze masz zdolności manualne i sklejenie komina zewnętrznego nie przysporzy Ci problemu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mialem na mysli jak komin zewnętrzny jest montowany od razu przez producenta zbiornika. Pompa obiegowa nie ma regulacji prędkości , ja osobiście nie widze innego rozwiązania niz box . Powiedz mi co z nim jest az tak obrzydliwego? Czym brzydszy jest od owerflow box bo nie rozumiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie bedzie zle ?

Moze jest troche malo zapasu na wyregulowanie zaworem na splywie poziomu wody w pudelku, zeby tylko troche wody saczylo sie rewizja...

Grzebien z "nierdzewki" to pomylka. On nie pozostanie "nierdzewny". Poza tym, czasami trzeba go czyscic, takze taki wyjmowany jest praktyczniejszy.

Troche dziwie sie propozycjom, zeby ewentualnie zdjac pudelko i pozostawic same rury. Do odpieniacza ma trafiac woda z powierzchni akwarium, czego nie zagwarantuja zalane otwory. Balkonik tak.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy takiej wydajności pompy nie wiem czy bede musial zaworem dławić powrót , wydaje mi sie ze powinno napełnić pudełko . Rewizje dotne wtedy do poziomu wody pod katem 45' . Ile proponujesz obciąć szybę przednia 2cm (wtedy zrówna sie z górnym brzegiem wylotu ) czy 1,5cm wystarczy? Jaki grzebień demontowalny masz na mysli? Myslalem ze je sie dokleja? Mieszkam w UK nie wiem czy tu takowe sa. Dziekuje choc za jedna pozytywna opinie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

500 +

-zakładając akwarium morskie nic nie wiemy

-po trzech miesiącach uważamy że już cos wiemy;

-po roku jesteśmy ekspertami,

-po dwóch latach dochodzimy do wniosku że kompletnie nic nie wiemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak pisał Stani źle to nie wygląda. Spływ daj na kolanku 45 stopni w dół będzie wiekszy zapas na regulację. przdnią ściankę bym skrócił o te 2 cm i wkleił grzebień bo nierdzewka... zardzewieje.

Marwi mnie tylko że powrót do akwa masz dosyć nisko zamocowany i woda po zaniku prądu spłynie właśnie do tego poziomu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie kolega podniesie na kolanku ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skróciłem o 3cm, został pasek 3 cm do którego dokleja grzebien , nie wiem czy nie za duzo uciąłem znow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.