Skocz do zawartości
Jack Sparrow

Acanthastrea lordhowensis vs. Blastsomussa welsi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.zastanawiam się nad kupnem jednego z tych dwóch korali i nie wiem który wybrac....szukalam inf.na ich temat ale są same ogólniki typu slaba cyrkulacja oświetlenie itd. A wole inf od posiadaczy tych korali. Czy trzeba je umieszczać na piachu czy można na skale, czy dokarmiać, czy duże rosną, czy szybko przyrastaja itp. Będę bardzo wdzięczna za pomoc. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ja mam zielono-pomarańczową Acanthastrea'e lordhowensis. Leży na piasku. Od jakiegoś tygodnia dokarmiam ją krylem. Wcześniej miała tylko to co wyłapała z wody i światło i przyrastała moim zdaniem całkiem nieźle. Co jakiś miesiąc, półtorej pojawiają nowe główki. Największe są wielkości ok. 2,5-3cm, zobaczymy czy będą jeszcze większe. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam oba gatunki, zadnego z nich nie trzeba trzymac na piasku, jesli masz jakichs kopaczy to wrecz niewskazane bo beda sie irytowac ziarnkami piasku.

Oba gatunki u mnie przynajmniej nie lubia mocnego przeplywu wody, oba zapewne z karmieniem maja wieksze przyrosty. Ja swoich korali nigdy prawie nie karmie (moze raz na 2 tygodnie generalnie wrzucam w nocy jakies koralowe zarelko... ktore i tak moje 4 krewetki szybko wylapuja zanim dotra do celu).

Generalnie imo jest wiele korali z szybszym przyrostem.


380l FOWLR sie robi, beda rybki...

190l kosteczka, na ledach, pare rybek, same lps i zoaski, sprobuje to zrobic jak nalezy tym razem...

link do kostki: http://nano-reef.pl/...ow/#entry656361

link do FOWLR: http://nano-reef.pl/topic/91587-380l-fowlr-nie-ma-jak-rybki/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od danego egzemplarza, jedne rosną szybciej inne wolniej, strzelają tez czasem fochy, blasto potrafi bez wyraźnego powodu podciagać tkanke, jedne acany potrafia wielokrotnie sie powiekszać gdy inne w tym samym zbiorniku będą bez przyrostów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dwie spore blasto :) uwielbiam te korale :) u mnie stały na skałkach w lżejszym przepływie i pięknie się pompowały. Miałam taki swój kaprys i każdą mordkę blasto dokarmiałam indywidualnie ale nie jest to konieczne bo jak nie miałam czasu to po prostu rozpylałam w toni jedzonko i było widać jak otwierają mordki i pobierają pokarm :)


5522_6523.png

22.10.2014 Mg-1350, Ca-440, KH-8,6, NO3-0, PO4-0,22

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super. Bardzo dziekuje za odpowiedzi:)

Aha a który koralowiec rośnie większy? Musze brać pod uwagę ilość miiejsca przeznaczonego dla wybranego korala:)

Edytowane przez Jack Sparrow (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Moje Blasto jakoś dziwnie nie przyrasta .Jak kupiłem tak jest ,czyli po jednej gębie. Mam je już ze trzy miesiące.Może coś poradzicie?

Edytowane przez aul30 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jack - Za 15 lat oba wyjdą Ci ze zbiornika :) A który szybciej rośnie...wg mnie oba podobnie, może blastomusa u mnie trochę szybciej

Aul- może coś więcej napisz o zbiorniku, trudno wróżyć...:)

Edytowane przez Yendruu (wyświetl historię edycji)

50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Blasto ma większe mordki zdecydowanie :) Ale ja bym ich nie zamieniła na nic :) U mnie przeżywały wzloty i upadki ale odwdzięczyły się za opiekę pięknymi przyrostami:)


5522_6523.png

22.10.2014 Mg-1350, Ca-440, KH-8,6, NO3-0, PO4-0,22

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jack - Za 15 lat oba wyjdą Ci ze zbiornika :) A który szybciej rośnie...wg mnie oba podobnie, może blastomusa u mnie trochę szybciej

Aul- może coś więcej napisz o zbiorniku, trudno wróżyć...:)

He he:) nie chce myśleć co będzie za 15 lat...:)

To teraz juz wiem czym się pokieruje przy wyborze...:) wezmę tego który będzie miał ładniejszy kolor;-) jeszcze raz wielkie dzieki za odp.

A może wrzućcie fotki swoich korali, chetnie zobaczę Wasze pociechy;)

Edytowane przez Jack Sparrow (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

post-16911-0-25250900-1435691057_thumb.jpg

Mam ją ok 2 lat. i nie rośnie najszybciej....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

post-16911-0-25250900-1435691057_thumb.jpg

Mam ją ok 2 lat. i nie rośnie najszybciej....

To jest Acana? Bardzo fajne kolory. Nic się nie dzieje po zetknięciu z Zoasami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak na 2 lata to bardzo wolno coś tobie rośnie.

Moje mają jakieś 2lata - 1,5 roku, większość z nich miała 2-4 polipów


akwarium 100x55x45; lampa Ati sunpower 6x39; obieg Tunze Silence 1073.020; cyrkulacja 2x6055, odpieniacz DYI BK160

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo wdzięczne korale u mnie też były ze 4 polipy.Towarzystwo zoanthusów im nie przeszkadza.

Artur pięknie wyglądają w takiej koloni gratulacje.

Też dokupiłem jeszcze dwa rodzaje i chciałbym żeby wyglądało to tak jak mniej więcej u ciebie.

Edytowane przez Adamo79 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak na 2 lata to bardzo wolno coś tobie rośnie.

Moje mają jakieś 2lata - 1,5 roku, większość z nich miała 2-4 polipów

No kolego zainspirowałeś mnie . Takie "Lordowe" towarzystwo-super

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@joopa cos pieknego, nic tylko pogratilowac takiej kolekcji. Sorry za offtop ale cos blizej o swietle i sile przeplywu wody, ktos sie moze czegos nauczyc, takich info nigdy nie za wiele


380l FOWLR sie robi, beda rybki...

190l kosteczka, na ledach, pare rybek, same lps i zoaski, sprobuje to zrobic jak nalezy tym razem...

link do kostki: http://nano-reef.pl/...ow/#entry656361

link do FOWLR: http://nano-reef.pl/topic/91587-380l-fowlr-nie-ma-jak-rybki/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za miłe słowa :)

Powoli zbieram inne rodzaje, ale trochę brak miejsca mnie ogranicza już, mam jeszcze kilka obiecujących odmian, ale na razie to 1-2 polipy.

Trzymam je pod lampą t5 6x39w, akwarium 100x55x45h, prąd to 2x tunze 6055, w nocy przykręcane na 30%. Prąd wody ustawiony tak, że je lekko opływa, jednak codziennie przez godzinę dość mocno nimi szarpie, gdy obie pompy są na 100%, nie zauważyłem aby to jakoś specjalnie przeszkadzało acanom. Karmienie naprawdę przyspiesza wzrost, ale na początku karmiąc granulatem FM nie za bardzo chciały je jeść. Było to widać przy nowych, one nie wciągały granulek, a stare acany tak. Dopiero po pewnym czasie się przyzwyczajały. Za to lasonogi znikają od razu.

NO3 mam mniej niż 1, czyli z góry w teście saliferta jest przezroczysta woda. PO4 waha się między 0 a 0,06 (mała hanka).

I to wszystko, zostaje tylko cierpliwość. I może brak jakichkolwiek krewetek, które stresują lps podczas karmienia.

Edytowane przez joopa (wyświetl historię edycji)

akwarium 100x55x45; lampa Ati sunpower 6x39; obieg Tunze Silence 1073.020; cyrkulacja 2x6055, odpieniacz DYI BK160

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam to samo spostrzezenie co do krewetek, dlatego w moim nowym nano gdzie beda acany zadnych krewetek nie bedzie. Dzieki za opis, przepraszam Jacka za wtykanie sie w jego temat, powodzenia.


380l FOWLR sie robi, beda rybki...

190l kosteczka, na ledach, pare rybek, same lps i zoaski, sprobuje to zrobic jak nalezy tym razem...

link do kostki: http://nano-reef.pl/...ow/#entry656361

link do FOWLR: http://nano-reef.pl/topic/91587-380l-fowlr-nie-ma-jak-rybki/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak na 2 lata to bardzo wolno coś tobie rośnie.

Moje mają jakieś 2lata - 1,5 roku, większość z nich miała 2-4 polipów

Niestety u mnie zdjęcie się nie wyswietla:(

Danp nie ma za co przepraszać:) każda inf.jest przydatna.dzieki Koledzy.

Edytowane przez Jack Sparrow (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Blastomussę w swoim akwarium od ok. roku. Kupiłem jedną główkę, usadowiona jest na skałach w cieniu Euphylii, z małym przepływem.

Jakiś czas temu pod pierwszą główką wyrosło dookoła 6 nowych i jak osiągnęły rozmiar tej pierwszej to widzę, że pomiędzy dwoma pojawiły się następne 3. Poza tym co wyłapie z wody to dokarmiam poszczególne główki mięsem krewetki i krylem.


325l + 70l; LED 180W (DIY); JEBAO/JECOD DCT 4000; HYDOR Koralia Nano 1600, BLAU WM 4000; BLAU WM 8000; Deltec SC1455;

Temp: 25,0°C; Dens: 1,024; pH 8,2; KH 8,0; Ca 420; Mg 1350; PO4 0; NO3 0;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak na 2 lata to bardzo wolno coś tobie rośnie.

Moje mają jakieś 2lata - 1,5 roku, większość z nich miała 2-4 polipów

Piękny zbiorniczek :clap:


39ab02c6bf502279.jpg5215f98825db8954.jpg

ryba-ruchomy-obrazek-0437.gif PS Pandora 4x54W T5 i 3x145W LED, DCP6500, AWN40 na DCP3000,RW-15, RW-8,CP-55, Biopellests AIO XL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Joopa piekny baniak teraz mam w planach 500 l. A w nim jedna max dwie wyspy i duzo lps na piasku :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, taki lps-owy zbiorniczek na pewno będzie ładny, ja u siebie w nowym też tak chcę zrobić, na górze tylko kilka szt sps a reszta lps.

:)


akwarium 100x55x45; lampa Ati sunpower 6x39; obieg Tunze Silence 1073.020; cyrkulacja 2x6055, odpieniacz DYI BK160

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.