Skocz do zawartości
Creol

Parametry przy wyższej temperaturze w akwa

Rekomendowane odpowiedzi

Czy mozliwe jest, ze przy wyzszej temp (w ostatnim tygodniu utrzymuje mi sie 27,3 przez te goraczki) parametry moga tez sie zachwiac? KH mam 7.7, Ca 430, ale Mg 1500!!! I nie wiem czy to wina temp, czy soli (Reef salt AF), ktora zmienilem 3tyg temu (cotygodniowa podmiana 10%).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mg 1500 to wina soli AF. Poszukaj na forum było o Mg, brązowieniu wszystkiego i wszelkich bolączkach.


03.09.2011 ~ 400netto - 29.06.2015 zlikwidowane - przeprowadzka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co ma Mg w soli AF do brazowienia i wszelkich bolaczek ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy ja twierdzę, że to wina magnezu? Poczytaj opinie akwarystów (z pominięciem sprzedawców, przedstawicieli). Jest temat z opiniami o soli AF i tam zapytaj.


03.09.2011 ~ 400netto - 29.06.2015 zlikwidowane - przeprowadzka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Domel od trzech lat uzywam tej soli i nigdy problemu nie mialem, powiem wiecej nic mnie nie laczy z ta firma

Ale dla twojej informacji sprawdzilem sol red sea gdzie mg jest 1200 na opakowaniu a po testach solanki bylo 1120

Zamiast bic piane o roznych firmach trzeba zainteresowac sie wlasnym zbiornikiem.

Creol wyzsza temperatura mogla by jedynie posrednio wplynac na zuzycie przez zmniejszenie konsumpcji przez koralowce Ale ?

Podobnie zachwianie ktoregos z parametrow moze wplywac na zuzycie Mg.

Zrob pomiar solanki i wszystko bedzie jasne, dodatkowo przed podmiana sprawdz parametry w zbiorniku

Rozumiem ze ballinga nie lejesz?

Edytowane przez marine (wyświetl historię edycji)

DSB-REFUGIUM-AQUAFOREST

 

POPRZEDNI ZBIORNIK MIEKASOW

Boże chroń mnie przed wlewaniem czegokolwiek do zbiornika !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiec tak, nic nie dozuje obecnie prócz KH, podmiany robie regularnie, i za każdym razem przy podmianie na soli AF Mg powyżej 1500 (spada w ciagu tyg do 1380 i znow podmiana podbija az do 1500...). Spróbowałem teraz zrobic podmianę na soli tunze, i parametry zostały w normie (Mg wzrosło do 1390), wiec to wina soli definitywnie. Cieszyłem sie na AF, bo tańsza i PL, ale chyba szkoda nerwow...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdź parametry świeżej solanki. Ja u siebie używa Probiotycznej AF i problemów z MG nie mam a już z kilkoma akwarystami z rejonu rozmawiałem i też odstawiają AF bo niby MG za duże.


425b50f54c189bfa14c0e1e2990d0013u621a149

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam. Tez miałem Mg 1500 (jak nie wiecej) po AF.


opti 100/40/50, odpieniacz Deltec SC 1455, obiegowa NJ 4500, oświetlenie Blau Lumina 639 T5 6x39W (5 włączone), cyrkulacja Jebao RW-8, sól Preis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobie testy na świeżej solance, choc wszystko wskazuje, ze to sol wszystkiemu winna, a szkoda :-( . Nalot brązowy tez chwilowo był gdy zacząłem stosować te sol, choc szybko zniknął wiec sie nie przejąłem, myślałem raczej ze akwa tak reaguje na ta nowość i musi sie przyzwyczaić. Ale ten Mg skreślił te sol na przyszlosc. A juz chciałem robic jej zapasy... Wole jednak stosować Ballinga i miec równe parametry niz czekac az spadną same przed podmiana z ponad 1500...i to za każdym razem. Tym b ze korale tez nie czuły sie najlepiej :-( Teraz przy tunze polipy na maxa, nawet przy wyższej temp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie jeżeli podmieniacie 10% świeżej solanki i Mg wam wzrasta o 110 z 1390 do 1500 (co przy wysokim zasoleniu typu 35ppt nie jest absolutnie tragedią) to policzcie sobie jakie Mg musiałaby mieć sama sól... 2500. Sól ma 1380 przy 35 PSU. Podejrzewam że pomiar zasolenia albo samego magnezu nie była przeprowadzona we właściwy sposób. Testy soli AF są potwierdzone laboratoryjnie. Każda partia jest przebadana profesjonalnymi urządzeniami i nie ma takiej możliwości żeby miała 2500 ... :)

Edytowane przez sewer (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.