Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam przymierzam się z zamiarem kupna pomp dozujących i mam pytanie jakiej firmy polecacie czy jebao wystarczą w zupełności jest zestaw 4 pomp za 400zł czy wybrać coś innego i moje 2 pytanie czy te pompy muszą pracować w określonej pozycji czy nie ma to żadnej różnicy np jebao ma wyświetlacz u góry i jak bym chciał dać wyświetlaczem od przodu to pompy byłyby pionowo w dół czy tak może być?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no właśnie kiepsko wymyślili ten wyświetlacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oni tego nie "wymyślili" tylko ściągnęli z Ghl. Wpisz sobie w google "ghl dosing pump" i zobacz zdjęcia ;)

Jak ktoś ma dużą szafkę z sumpem i da ten dozownik na dedykowanej półeczce zaraz nad sumpem to mu pewnie ten wyświetlacz na górze bardziej pasuje.

Mnie zastanawia to, że Jebao DP-4 ma dokładność do 1ml o ile dobrze pamiętam. U mnie by to nie przeszło... No chyba, że rozcieńczałbym mocno ballinga, ale to bez sensu.

Chyba, że się mylę co do tej dokładności... Fajnie jakby się właściciele wypowiedzieli jak to wygląda w praktyce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja używałem pompy dozującej Jebao przez pół roku , teraz sprzedaje ponieważ przeszedłem na reaktor. Spisywała się bardzo dobrze - polecam. Nie patrz na wyświetlacz, że jest z góry , ponieważ jak się nastawi tak jak ma być to później zapomina się o dozowniku.

Pozdarwiam


7171_7342.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Awarię mam aktualnego dozownika więc rozglądam się za czymś nowym lub zadbanym używanym..Możecie polecic jakiś dozownik do płynów balinga?? Coś co nie kosztuje majątek i się sprawdza działa..

Edytowane przez tomi1140 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Witam.Awarię mam aktualnego dozownika więc rozglądam się za czymś nowym lub zadbanym używanym..Możecie polecic jakiś dozownik do płynów balinga?? Coś co nie kosztuje majątek i się sprawdza działa..

Grotech.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grotech.

Masz na myśli jakiś dokładny model???Grotecha??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja ostatnio zaaplikowałem Jebao DP-4 jedyny mankament jaki zauważyłem żę z wężyków cofa się płyn. też tak macie ?


425b50f54c189bfa14c0e1e2990d0013u621a149

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jebao warto???Cena dosyc rozsądna?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej reaktor kup. Nie będziesz musiał się martwic o żadne płyny:)

Osobiście mam grotecha z 3 pompami z rozszerzeniem na kolejne 4. sprzęt bezawaryjny i bezobsługowy. Godny polecenia.

Edytowane przez kamsolik (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O pieniadzach podobno sie nie dyskutuje,ale kolega pytal o cos,co nie kosztuje majatek,a cena powyzszego do najnizszych jednak nie nalezy...

baszurek nadaje mobilnie...


"Czy nig­dy nie zas­ta­nawiał się pan nad tym, dlacze­go chmu­ry i drze­wa, złotog­niade je­sienią, bu­re zimą, ten pejzaż dek­li­nowa­ny przez po­ry ro­ku, dlacze­go wszys­tko wa­li w nas pięknem jak młotem, ja­kim pra­wem tak się dzieje? Prze­cież po­win­niśmy być czar­nym prochem międzyg­wiez­dnym, strzępa­mi mgławi­cy Psów Gończych, prze­cież normą jest hucze­nie gwiazd, po­top me­teorów, próżnia, ciem­ność, śmierć..."

S.Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W akwarystyce niestety nie ma za bardzo co oszczędzać bo wcześniej czy później to się zemści. Taka pompa np. kupujesz jakiegoś chińczyka - jesteś zadowolony bo zaoszczędziłeś. Baling leci, korale rosną - sielanka po prostu. Aż tu nagle jakiegoś pięknego dnia awaria chińczyka - pompa leci non stop. Zanim sie zorientujesz korale wszystkie białe:( i w plecy gruba kasa, nie wspominając o czasie poświęconym i energii wydanej na oświetlenie.

Także czy na pewno to oszczędność?

Edytowane przez kamsolik (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Dokladnie o tym myslalam.

Kolega ma akwarium 1000l-podejrzewam, ze nie bedzie rozrabial po 2l ballinga.

Na wypadek awarii będzie kupywal nowa obsade?

Kolega pytal rowniez o niezawodny sprzęt dlatego polecilam grotecha,ktorego mam w akwariach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Tomi1140: Przy takim litrażu to lepiej kupić reaktor niż się w płyny bawić


OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja polecam polską firmę z Bielska. Pompy mają bluetootha i nie cza się zginać pod szafkę żeby cokolwiek pozmieniać w ustawieniach. Ciche, dokładne i z gwarancją. Mam też ich dolewkę i jestem mega zadowolony z całości zestawu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja polecam polską firmę z Bielska. Pompy mają bluetootha i nie cza się zginać pod szafkę żeby cokolwiek pozmieniać w ustawieniach. Ciche, dokładne i z gwarancją. Mam też ich dolewkę i jestem mega zadowolony z całości zestawu.

A jaka cena?


465L 130x65x55h + sump 200L 100x50x40h. JEBAO 2xRW8. Grzałka 2x200W. Obieg AC6500. Oświetlenie 4x54w T5 + led 120w + 160w. Odpieniacz DIY 160 na 9420.040, DSB 50x43x10h. Sól BT SPS, LS 18kg, LR 70Kg

Korale: Poccilopora damicornis, Caulastrea (curvata, furcata, echinulata), 2 x Eyphylia Paraancora, Stylophora fioletowa, Ukwiał piaskowy, Acanthastrea lordhowensis, Blastomussa wellsi, Montipora digitata zielona, Duncanopsammia axifuga, Echinophyllia, Akropory

Ryby: Amphiprion ocellaris. Labroides dimidiatus, Lysmata boggessi, turbo, Nassariusy, Tectus, Jeżowiec mespilia globulus, Calcinus laevimanus, Cryptosentrus leptocephalus, Paracanthurus Hepatus, Pseudanthias squamipinnis, Valenciennea sexguttata, Chelmon,

Zebrasoma velifer

Identyfikacja

Stare 180

Nowe 460L

8d1e1a2ed99b757d8e690344053b20d8u341a313.png?upd=20140802221928

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaka cena?

mowa pewnie o tym : http://allegro.pl/ebtech-dozownik-akwarystyczny-do-nawozow-i-chemii-i5515050796.html - wiele dobrego na ich temat jest opinii - nie jest tania ale i nie kosztuje tyle co Grotech


OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i mnie rozgryźli koledzy :) Użytkuje narazie miesiąc ale ... nie mogę złego słowa powiedzieć o tej pompie. Kontakt z człowiekiem też dobry, nawet w sobotę odbierał telefon i udzielał wskazówek. Wcześniej przez ponad rok "męczyłem" się z inną markową polską pompą.

Suma summarum polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wersja w pionie fajna

Nie kupuj jebao.

Mam obecnie ATI (Robioną przez jebao) 6 kanałów kupiona u Łukasza w Akroporze za 500 pln. warszawa-płyny w 3 na 6 pomp się cofają ODRADZAM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.