Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

WOW, co tu dużo pisać, widać, że korale zadowolone :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

10099603__MG_5639.JPG

10099602__MG_5638.JPG

 


155x80xh60 , 3 x kessil a360x i 10 x 80w t5 i cała reszta sprzętu aby zwierzaka było jak w domu

1 litr NP reducing biopellets

BK 250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prześlicznie Ci to porosło... szkoda tylko że zdjęcia dosyć słabej jakości bo podejrzewam coś że nie oddają realnych kolorków.

 


Display: OPTI 160x65x55h +sump: 185x47x40h +dołączany zbiornik podmiany 53x27x47h
ATI SunPower 8x80W T5 + LED BAR, obieg DCS-12K, Skimmer TWISTMAN OB-200-EXT V2, Twistman Calc+ Medium Calcium Reactor ,Reactor ZEO-450-160,

OpenFlow Filter 200+ 7L Siporax, MediaReactor FP-1 x2, cyrkulacja 3xTunze 6105 +  1x6095 + Vawebox 6055, Profilux 2EX .... i trochę innych :-).....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krzyś u mnie to zawsze buroszaro wiec lepiej niech mało wyrażnie będzie a koralików gąszcz lubię i tylko trzeba przycinać by się nie dotykały.


155x80xh60 , 3 x kessil a360x i 10 x 80w t5 i cała reszta sprzętu aby zwierzaka było jak w domu

1 litr NP reducing biopellets

BK 250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Robert K napisał:

Krzyś u mnie to zawsze buroszaro wiec lepiej niech mało wyrażnie będzie...

Szcześliwi którzy na "live"  tych rożnych odmian szarości nie widzieli, niech żyją w świadomsci że u nich jest kolorowo .. Dlatego do stolicy w najbliższym czasie się nie wybieram. ;)

Robert zbierasz puste  Turbo - muszle? Mam ich więcej :P Czego nietety nie moge powiedzieć o koralach.

Pięknie to wszystko wygląda!  Poziom - wysoko zaawansowany,  stpień - mistrowski, kondycja korali - celująca.  Ogólnie system godny, ale bardzo trudny do naśladowania.

Bravo Robert!

 


"Trwaj tyl­ko w słońcu, bo nic piękne­go nie rośnie w ciemności"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rafał czego ja nie zbieram? biorę wszystko :-)

Dzięki panie Rafale za słowa miłe i mogę powiedzieć ze ja również jestem zadowolony z tego co teraz w baniaku jest i jak wygląda choć na pewno można by więcej kolorku z korali wycisnąć bo co do kondycji i przyrostów to się nie mogę czepiać i jak to bywa fajne nie rosną a te mniej fajne zasuwają jak głupie.

5 grudnia mija rok od wymiany skały , wywalenia niedużej liczby korali i zostawienia jeszcze mniejszej która prognozowała chęć przeżycia , nie będę się rozpisywał co było przyczyną złego stany systemu ale mogę powiedzieć że było tragicznie i ogólnie baniak nadawał się do likwidacji .

Rafał  mam nadzieje ze kiedyś w odwiedziny zajedziesz a jest co pogadać :-)

 

I dwa koraliki z ostatniej łapanki.

10124894__MG_5681.JPG

10124895__MG_5693.JPG

 

 

Edytowane przez Robert K (wyświetl historię edycji)

155x80xh60 , 3 x kessil a360x i 10 x 80w t5 i cała reszta sprzętu aby zwierzaka było jak w domu

1 litr NP reducing biopellets

BK 250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

10381238__MG_6298.JPG
10381239__MG_6257.JPG
10381240__MG_6610.JPG
10381241__MG_6366.JPG
10381242__MG_6308.JPG
10381243__MG_6604.JPG
10381244__MG_6334.JPG


155x80xh60 , 3 x kessil a360x i 10 x 80w t5 i cała reszta sprzętu aby zwierzaka było jak w domu

1 litr NP reducing biopellets

BK 250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wow, Robert, pięknie . Szkod, że tak żadko pokazujesz swoje cukierasy. 


Akwarium od WRZEŚNIA 2006, DIY reaktor a'la dastaco2.

https://drive.google.com/drive/folders/183aOu0N6pyqhFT6OfeNn0e6RBBvPDdJc

SPS = Stability Promotes Success, BEZ=bez zbędnych kosztów

Be wary of advice coming from those who will not show you the fruits of their success!

It’s not complicated, unless you choose to make it that way 

Pozdrawiam HAPPY REEFING!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Roberto nie żałuj sobie, wrzucaj więcej [emoji48] "szapoba"

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka


110x50x50 ,sump 62.5x38x40, 3x Tunze 6045, nj4500, H&S 150-F2001

Dariusz 'VDR' Rubinkiewicz

http://nano-reef.pl/topic/35493-275l-radomskie-malenstwo/

http://art.debesciak.net http://www.klub-malawi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z nowym rokiem 

 

Edytowane przez Robert K (wyświetl historię edycji)

155x80xh60 , 3 x kessil a360x i 10 x 80w t5 i cała reszta sprzętu aby zwierzaka było jak w domu

1 litr NP reducing biopellets

BK 250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 


155x80xh60 , 3 x kessil a360x i 10 x 80w t5 i cała reszta sprzętu aby zwierzaka było jak w domu

1 litr NP reducing biopellets

BK 250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W biały dzień


155x80xh60 , 3 x kessil a360x i 10 x 80w t5 i cała reszta sprzętu aby zwierzaka było jak w domu

1 litr NP reducing biopellets

BK 250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla korali Roberta nie ma dnia ani nocy, istotna jest tylko ciągła potrzeba żarcia, co widac na filmiku, także po rekordowych mięsistych przyrostach.   Robert, niesamowita kondycja, do pozazdrosczenia przez chyba wszystkich sps-owców jakich znam, a w kuluarach tworzą się mity o polipach korali u Roberta.

Bravo :clap:

.. i dawaj więcej fotek, ok. 150 szt. korali sps, w tym wiem o egzemplarzach jakie na forum nie widziało,  jest co fotografować. ;)

 

Edytowane przez raphael_ (wyświetl historię edycji)

"Trwaj tyl­ko w słońcu, bo nic piękne­go nie rośnie w ciemności"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twoja millepora na tym filmiku ma chyba orgam :D czym ty je karmisz?


125l cube+81sump|10kgLR+4,5kgLS|ATI Sunpower 6x24w t5|deltec ap600|2x6015|nj2300|.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawdą jest to plipują u mnie korale dość mocno, już nie chcę nawet pokazywać jak polipują w nocy ale czadu daja dobrze . Rafał może i korali jest sporo i może dało by radę sporo zdjęć porobić ale fotograf ze mnie mizerny wiec nie ma co szaleć .

Pablo u mnie korale karmię tylko koralvit-em knopa 

Rafał a poznajesz tę acrę.

A ta też polipowaniem nie grzeszy

 

Edytowane przez Robert K (wyświetl historię edycji)

155x80xh60 , 3 x kessil a360x i 10 x 80w t5 i cała reszta sprzętu aby zwierzaka było jak w domu

1 litr NP reducing biopellets

BK 250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robert stworzyłeś z w swoim baniaku nową kategorie korali. Zamiast SPS masz HPS (Hairy Polip Stony).

Możesz napisać cokolwiek więcej o filtracji u siebie? Tylko odpieniacz i biopellety czy coś jeszcze stosujesz? Daj fotę sumpa dla odróżnienia, bo oczy patrzą od "paczenia na acry"

Rybek jak na taki baniak jest dość skąpa obsada. Naliczyłem raptem 7 szt (japonicus, forci, jakiś naso, blue eye tang, pseudochromis biloclor, doktorek i coś jeszcze małego).

Jakieś krewetki, kraby? Widać rozgwiazdę piaskową.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, katani napisał:

Robert stworzyłeś z w swoim baniaku nową kategorie korali. Zamiast SPS masz HPS (Hairy Polip Stony).

Możesz napisać cokolwiek więcej o filtracji u siebie? Tylko odpieniacz i biopellety czy coś jeszcze stosujesz? Daj fotę sumpa dla odróżnienia, bo oczy patrzą od "paczenia na acry"

Rybek jak na taki baniak jest dość skąpa obsada. Naliczyłem raptem 7 szt (japonicus, forci, jakiś naso, blue eye tang, pseudochromis biloclor, doktorek i coś jeszcze małego).

Jakieś krewetki, kraby? Widać rozgwiazdę piaskową.

Z ryb to jeszcze jest kometka i parka mandarynów + ze dwie krewetki czyszczące i z pięć dużych wężowideł . Z filtracji jest tak jak wymieniłeś i co jakiś czas daję 250 ml węgla ale nigdy na stałę

 


155x80xh60 , 3 x kessil a360x i 10 x 80w t5 i cała reszta sprzętu aby zwierzaka było jak w domu

1 litr NP reducing biopellets

BK 250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stan baniaka na dziś dzień11024156__MG_5838.jpg

Edytowane przez Robert K (wyświetl historię edycji)

155x80xh60 , 3 x kessil a360x i 10 x 80w t5 i cała reszta sprzętu aby zwierzaka było jak w domu

1 litr NP reducing biopellets

BK 250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robert jeśli to nie tajemnica to jakie parametry utrzymujesz w baniaku? Karmisz nadal tylko knopem i easy reefs?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.