Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Od  razu   widać  od  kogo   lekcje  są   pobierane         piękny   zbiornik           Pozd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Raffy14 napisał:

Czad :)

Używasz reaktora wapnia? Czy dozujesz jakieś dodatkowe mikroelementy, oprócz tego co daje reaktor?

 

Reaktor od zawsze a od początku roku nic nie dolewane / w sumpie jest reaktor, paletki i odpieniacz

Edytowane przez Robert K (wyświetl historię edycji)

155x80xh60 , 3 x kessil a360x i 10 x 80w t5 i cała reszta sprzętu aby zwierzaka było jak w domu

1 litr NP reducing biopellets

BK 250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć Robert, Jak patyki się miewają?


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko pomalutku do przodu, rośnie to sobie jakoś i też jakoś wygląda.


155x80xh60 , 3 x kessil a360x i 10 x 80w t5 i cała reszta sprzętu aby zwierzaka było jak w domu

1 litr NP reducing biopellets

BK 250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 7.10.2019 o 10:00, Robert K napisał:

Taki tam pech

U mnie dwa tygodnie temu awaria była

3zsgAgy.jpg

nXyOwSa.jpg

5amtDSW.jpg

RXhOltC.jpg

jhdYwoQ.jpg

LzwApoO.jpg

i nowe

aWRyo0B.jpg

 

W dniu 7.10.2019 o 10:00, Robert K napisał:

Pisząc krótko miesiąc po przekładce wszystko zaczęło padać i padło prawie wszystko , część korali zabrał Paweł (Fox) dzięki Paweł za pomoc i to się udało uratować . Testy w IPC wykazały duże ilości cynku miedzi i czegoś tam jeszcze , jest perę podejrzeń skąd to mogło się pojawić ale nic na 100% .

Baniak po pełnym restarcie na razie ze skałą i rybami

 

 

Edytowane przez Robert K (wyświetl historię edycji)

155x80xh60 , 3 x kessil a360x i 10 x 80w t5 i cała reszta sprzętu aby zwierzaka było jak w domu

1 litr NP reducing biopellets

BK 250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kto kleił poprzedni baniak - jeśli na początku wątku było nowe to baniak miał tylko 4 lata więc długo się nim nie nacieszyłeś. Jaką przyczynę rozklejenia podejrzewasz ?
W którym elemencie sprzętu doszukujesz się pozostawionej niespodzianki (Cu, Zn) ?


Czy potrzebujesz jakiejś pomocy w związku z awarią jaka Cię spotkała ?
Jeśli chcesz szybko budującą się masę koralową w postaci szczepek montipor to śmiało pisz PW. Co prawda dwa tygodnie temu ciąłem ale nadal mogę jeszcze wesprzeć po takiej "przygodzie".
Gratki iż jednak stoi nowe. :czapkizgłów:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyczynę rozklejenia upatruje w pracach budowlanych , koło mnie budują najwyższy budynek w Europie i wstrząsy i wibracje są bardzo wyczuwalne , tydzień przed rozklejeniem był też wyburzana u mnie ściana działowa i też nie było łatwo a co do metali w baniaku to zaczęło mi coś przebijać do baniaka prądem i po sprawdzeniu wszystkiego trafiło na najmniej podejrzewaną pompę RD od pienidła ( pompa na dwa miesiące ), pompa nawet po wyjęciu z wody wywala różnicówke a ze u mnie nie ma w instalacji 0 to biło w wodę .

Za wsparcie dzięki ale jeszcze za wszczesnie na korale i na razie ryby oko cieszą


155x80xh60 , 3 x kessil a360x i 10 x 80w t5 i cała reszta sprzętu aby zwierzaka było jak w domu

1 litr NP reducing biopellets

BK 250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po mału wracam do gry

ebU81tW.jpg?1

RXiaALe.jpg

a62dZLB.jpg

 

 


155x80xh60 , 3 x kessil a360x i 10 x 80w t5 i cała reszta sprzętu aby zwierzaka było jak w domu

1 litr NP reducing biopellets

BK 250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz tylko do przodu.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć Robert, niezła wtopa z poprzednim szkiełkiem, dopiero przeczytałem. Dobrze, że wszystko powoli wraca na właściwe tory! :)  Według mnie, w tak dużym akwarium powinny być zawsze obowiązkowo poprzeczki, przynajmniej wzdłuż krótkich boków, klejone na wierzch listw wzdłużnych. Jak mi sie kiedyś rozkleił baniak to już teraz zawsze robię z poprzeczkami po bokach + ewentualnie jedna na środku dla świętego spokoju :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyszedłem z założenia że ci co kleją się znają ale i bez tego takie baniaki widziałem stojące lata bez takich przygód , u mnie niestety trafił się czas wielkiej budowy po drugiej stronie ulicy i na 99% przez wstrząsy i wibracje które są wyczuwalne nawet siedząc na kanapie puściła szyba . Na ścianie rysa też się pokazała i choć stelaż stalowy na 6 nogach to też nie ma pewności czy coś się nie prze kosiło .

Na razie wszystko wraca do normy i na budowie i w baniaku


155x80xh60 , 3 x kessil a360x i 10 x 80w t5 i cała reszta sprzętu aby zwierzaka było jak w domu

1 litr NP reducing biopellets

BK 250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Alleluja i do przodu Panie Robert. Najważniejsze ze zbiornik już wygląda, ze jest na dobrej drodze :) Niech korale rosną, bo na wiosnę się zaanonsuje z wizyta ;)


110x50x50 ,sump 62.5x38x40, 3x Tunze 6045, nj4500, H&S 150-F2001

Dariusz 'VDR' Rubinkiewicz

http://nano-reef.pl/topic/35493-275l-radomskie-malenstwo/

http://art.debesciak.net http://www.klub-malawi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robert, super, że Twoje akwarium wraca do życia. Lubię oglądać Twoje kudłate patyki. Liczę, że jak następnym razem będę w Wawie, to uda się nam  spotkać. 


Pozdrawiam,

Norbert

1d86b53c10113aeb103b8479a70f4e57u1540a1381.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robert piszesz, że pomału wracasz do gry?????????

Toż to petarda!!! Ile solanki jeszcze będę musiał podmienić, żeby choć zbliżyć się wyglądem mojego akwarium do twojego zbiornika? ehhh.......


Solarium V3

 

fc489c49e03bec218befb7372bfc324fu723a639

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za słowo dobre i zapraszam na kaffke i pogaduchy ale mówiąc szczerze jeszcze dużo czasu upłynie nim to będzie to co było ale daje słowo że będzie takie jak było albo lepsze


155x80xh60 , 3 x kessil a360x i 10 x 80w t5 i cała reszta sprzętu aby zwierzaka było jak w domu

1 litr NP reducing biopellets

BK 250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Robert K napisał:

Dzieki za słowo dobre i zapraszam na kaffke i pogaduchy ale mówiąc szczerze jeszcze dużo czasu upłynie nim to będzie to co było ale daje słowo że będzie takie jak było albo lepsze

W czerwcu albo lipcu będę na mazurach to jak będę sam jechał to z przyjemnością bym wpadł na kawulca i oglądanie połączone z cięciem :) 


Solarium V3

 

fc489c49e03bec218befb7372bfc324fu723a639

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CMDLxCJ.jpgAsh0fKn.jpgeqbyp9M.jpgeRtc6bG.jpgwqWa5Pc.jpgGUGuNHY.jpg7wE1fGI.jpgnqyB7og.jpghtWLsWf.jpgUU7UFJg.jpgSy1ihwX.jpg25c4jbn.jpgifjAvip.jpg


155x80xh60 , 3 x kessil a360x i 10 x 80w t5 i cała reszta sprzętu aby zwierzaka było jak w domu

1 litr NP reducing biopellets

BK 250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 7.01.2020 o 17:39, Robert K napisał:

będzie takie jak było albo lepsze

Ja jestem przekonany, że będzie jeszcze lepiej. Robert, kolorki super, ale gdzie takie będą jak nie u Ciebie.


Pozdrawiam,

Norbert

1d86b53c10113aeb103b8479a70f4e57u1540a1381.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do kolorków to jeszcze wiele brakuje ale nie jest najgorzej jak na tak młody zbiornik. Na razie staram się z wszystkim jechać delikatnie , nic nie przelać nic nie przedobrzyć .


155x80xh60 , 3 x kessil a360x i 10 x 80w t5 i cała reszta sprzętu aby zwierzaka było jak w domu

1 litr NP reducing biopellets

BK 250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z odpieniaczem bez rollermata i na skale RRR9SmT838.jpgp2DoFSP.jpgd4uV9bM.jpgEW3HPa2.jpgFB6FxL9.jpgwFOi60c.jpgPAKAyxs.jpgtrIHs6H.jpgVxTmbfG.jpg7tLn3n5.jpgW7CKCkT.jpgxZqJZFL.jpgdOypHrH.jpgwGCIYGy.jpgRR1vPAq.jpgKDkaXQL.jpgFAm6LhA.jpgw6jskO4.jpgHQm3Pit.jpg

GnSQKBU.jpgxxANGZR.jpg

Edytowane przez Robert K (wyświetl historię edycji)

155x80xh60 , 3 x kessil a360x i 10 x 80w t5 i cała reszta sprzętu aby zwierzaka było jak w domu

1 litr NP reducing biopellets

BK 250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eeee... dla mnie zdestabilizowane... :D

 

A na poważnie, jak wyglądają u Ciebie oświetlone fragmenty skały RRR? U mnie już pomału to mija, ale wszędzie tam gdzie dochodzi światło miałem taki sztywny meszek 0.5mm 


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie Bartku bez dziwnych nalotów lub takich innych niespodzianek. Czety miechy w baiaku bo tyle ma baniak od przekładki gdzie skała była wysuszona


155x80xh60 , 3 x kessil a360x i 10 x 80w t5 i cała reszta sprzętu aby zwierzaka było jak w domu

1 litr NP reducing biopellets

BK 250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robert jak zwykle w formie. Super, że akwarium po rewolucji wraca na właściwe tory.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.