Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Jak to mówią morszczyzna choroba postępująca... będzie się chyba trzeba wybrać do lekarza specjalisty :evil: ,ale jako terminy są długie to nie ma co się martwić na razie człowiek nie wyzdrowieje :shock: .

Jako iż akwarium stało w pokoju gdzie świeci słońce od rana do koło 16 to jest w nim dojść gorąco.W akwarium zaczęły się robić problemy z glonem z powodu ciepłej wody i ciepłego otoczenia.Nadszedł pomysł by ulżyć sobie i patelnioką (paletką) i przyszła koncepcja przeniesienia paletek do innego akwarium w innym miejscu gdzie jest stała temperatura niższa i nie będzie taki wysyp glonu,tam ryby mają się o wiele lepiej i nie trzeba walczyć z przebrzydłym gloniskiem :fish:. Akwarium stało puste tak z trochę czasu gdzie później,jakoś z dnia na dzień przyszła myśl może zrobić sobie drugi baniak morski :yes .Jako iż miałem trochę sprzętu to nie trzeba było zbyt wielkich inwestycji prowadzić.I tak z podmian wziąłem 150l z swojego baniaka resztę dorobiłem zwykłej solanki piasek dostałem od dobrych morszczaków za co serdeczne wielkie podziękowania :kiss: ,skałę też dostałem w bardzo okazyjnej cenie za co też dziękuję :D . I tak powstał drugi zbiornik jako ma być to nie mocno obciążający budżet domowy zbiornik to wykorzystałem większość sprzętu co miałem.Akwarium zalane jest już koło 3 tygodni :) .

Więc tak akwarium poprzednio wyglądało tak:

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube....ed/r2i43sFZ0bY" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

A teraz wygląda tak dojrzewanie jak na razie bardzo spokojne bo skała była bardzo dobrej jakości dojść długo wytaplana w beczce.

c00cc583c87bd5e0med.jpg

i teraz podczas dojrzewania:

0366e84b8678e1d0med.jpg

Akwarium ogólnie ma być prosto łatwo jak i lekko w konstrukcji z skały.

Więc tak specyfikacja :

Akwarium 120x50x50 [300l] Szkło 12mm grubość.

Odpieniacz Tunze 9004. Już jest Tunze 9006

Cyrkulacja Jvp 102.

Aquael Pompa Circulator 2000l/h (1x)Jebao RW-8+Jebao RW-15 + kaskada HBL-701 jako mechanik +HJ 1122

Awaria RW-15 (11.2016) HBL-701- zamienony na FZN-3 też jako mechanik

W akwarium jest około 8kg żywej skały ,później jeszcze zostało dodane około 15kg żywej skały

I około 15kg-20kg piasku z używanych zbiorników ;)

Oświetlenie 4x54W Zmiana na 8x54W (9.03.16r) 20.07.16r Zamienione z powodu zbyt dużego grzania lampy 8x54W na Ledy 165W* China Lamp + Lumini gemis 120r1 (12.2016) dołożyłem 2x39W bo było trochę ciemno z tyłu jak i całkiem przodu akwarium

Kubełek Unimax 250 podłączony do lampy UV wyłączony w 04.2016

05.2016 doszedł filtr pellet *Biopellets Storm X400-zmieniłem w nim pompę z fabrycznej na Newa Jet 1200

Edytowane przez Robteos (wyświetl historię edycji)

Krauza [118x35x40H] + sump 45x45x38H 
 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ojjjjjjj Robert :) 2 miechy temu dopiero coś napomknąłeś że trzeba coś zrobić z paletkami a tu drugi baniak już stoi ^^ szybko Ci to idzie, hehe, powodzenia życzę


Akwa 140x62x55 opti

Odpieniacz DIY na pompie 6500l/h, lampa T5 8x54w, cyrkulacja Jebao rw-15 i wp-25, obieg NJ4500,

778c96e53634a40408c328b9ee81fc9fu1149a1006.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ojjjjjjj Robert :) 2 miechy temu dopiero coś napomknąłeś że trzeba coś zrobić z paletkami a tu drugi baniak już stoi ^^ szybko Ci to idzie, hehe, powodzenia życzę

Dzięki :smiling: .

No 2 miechy to szmat czasu w głowie się rodzi miliony pomysłów :thumbsup: a o tym akwarium jako morskie to już bardzo dawno rodziły się pomysły ważne ,że się udało.Co do paletek to niestety przejadło się ryby mało ruchliwe raczej stojące w miejscu a w morskim jednak są kolory życie dużo ruchu itp :smiling:


Krauza [118x35x40H] + sump 45x45x38H 
 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc tak po ponad miesiąc mogę powiedzieć ,że jestem bardzo pozytywnie zadziwiony,dojrzewanie nie było aż tak masowe,wyskoczyło trochę cyjano na piasku ale babka sobie z tym poradziła :construction: .Na skale wyskoczyło troszkę glonów zielonych ale nie był to jakiś masowy atak.Na dzień dzisiejszy widzę ,że już pojawiło się kilka 1-3-mm alg wapiennych,przy czym jestem dojść zdziwiony ,że tak szybko w poprzednim akwarium jak startowałem na 100% suchej skały to musiałem na pierwsze oznaki dojść długo czekać,bo około 6 miesięcy...

Pomału zaczynam zasiedlać akwarium koralowcami,tak by nie za bardzo uszczuplić budżet domowy.Co do testu wody nie jest źle:

No3-5

Ca-380

MG-1200

Co do zdjęć to postaram się jutro zrobić bo niestety dziś wieczorem to katastrofalnie wygląda na aparacie z telefonu :thumbdown:

Pozdrawiam.


Krauza [118x35x40H] + sump 45x45x38H 
 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"w poprzednim akwarium jak startowałem na 100% suchej skały to musiałem na pierwsze oznaki dojść długo czekać,bo około 6 miesięcy..."

No i dlatego polecam wyłącznie żywą skałę :)

Co do parametrów, to jak na świerzy baniak masz bardzo małe stężenia Ca i Mg, czym to mierzysz, jakie masz zasolenie i co to za sól? Coś mi tu nie gra trochę...


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasolenie w akwarium ma 1,025 czyli koło 31 ppt.Co do niskich parametrów wody to jeszcze od startu nie robiłem ani jednej podmiany.

Co do soli to był on zalewany z poprzedniego zbiornika wodą jak i resztę dorabiałem świeżej solanki.Co do soli to nie jest zła w obu baniakach od dłuższego czasu stosuję Red Sea Coral Pro.Tak właśnie myślę czy na dniach nie zrobić pierwszej podmiany koło 10-20l.

Pozdrawiam


Krauza [118x35x40H] + sump 45x45x38H 
 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fakt strzeliłem błąd mam zasoleni 1,025


Krauza [118x35x40H] + sump 45x45x38H 
 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawości fana i byłego hodowcy Dyskowców jakie miałeś odmiany, wiek i wielkości???

Ogólnie to miałem 5 *placków* były już w miarę duże koło 12-15 cm,a wiek to u mnie były koło 2,5-3 lata,więc miały jak urosnąć,też był jeden mniejszy ale ogólnie ryb nie mierzyłem nie chciałem stresować,aczkolwiek co do paletek wbrew opinii to są ryby *harciole*

co to one u mnie nie miały ale wszystko przeżyły swą wytrwałością mogą dorównywać gupiką.Co do kolorków ci nie bardzo powiem tutaj jest film te co miałem przed likwidacją.

[media]

[/media]

Pozdrawiam a ty masz jeszcze paletki czy też niestety eksmisja ?.

Edytowane przez Robteos (wyświetl historię edycji)

Krauza [118x35x40H] + sump 45x45x38H 
 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do akwarium to troszkę taka aktualizacja nie długa...... niestety słabo z koralikami jakby same szczepunie tylko :blushing: no fakt większość to pozostałość po większym zbiorniku który niestety został zlikwidowany.Do akwarium podłączyłem kubełek Unimax 250 w środku jest pusty i na jego wypływie podłączyłem lampę UV18W,w razie ataku ospy itp....

Więc tak akwarium na stan dzisiejszy wygląda tak:

Edytowane przez Robteos (wyświetl historię edycji)

Krauza [118x35x40H] + sump 45x45x38H 
 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładnie, a możesz mi powiedzieć jak masz rozwiązaną sprawę z siatką na akwarium? Bo chyba nie chce dawać korony i szukam jakiegoś ciekawego pomysłu z siatką żeby mi ryby nie spierniczały :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładnie, a możesz mi powiedzieć jak masz rozwiązaną sprawę z siatką na akwarium? Bo chyba nie chce dawać korony i szukam jakiegoś ciekawego pomysłu z siatką żeby mi ryby nie spierniczały :D

Ogólnie potrzebujesz ramki aluminowe bo nie rdzewieją na wymiar.Całość skręcasz śrubkami lepszymi takie które nie będą rdzewieć warto je przyciąć by nie wystawały,później wiercisz otwory co parę cm na *oko* siatka jest kupiona w dużym sklepie z narzędziami nie chcę robić reklamy ale jej barwy to biały/pomarańczowy :ninja: .Siatka jest sprzedawana pod nazwą *Siatka na krety* :D i siatkę do ramek mocowałem plastikowymi opaskami zaciskowymi powiem szczerze jestem w 100% zadowolony z tego i na pewno bym nie wymienił na koronę :D

Co do kosztu nie powiem ramki aluminowe miałem za darmo od znajomego siatka to sprawa groszowa jak i same opaski zaciskowe.

Edytowane przez Robteos (wyświetl historię edycji)

Krauza [118x35x40H] + sump 45x45x38H 
 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można też udać się do firmy, która robi moskitiery do okien. Zrobią ładnie, estetycznie pod wymiar.


.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A więc tak z dniem dzisiejszym mogę uznać ,że przez ostatnie półtorej roku moje parametry wody były nie realne :wallbash: .

Robiąc co trochę testy w akwarium o dziwo mimo wielu koralowców na teście wszystko pięknie prawie ,że książkowo... :shock:

Tak można było żyć w obłudzie.... :veryangry: .

Na szczęście jechaliśmy dziś do innego morszczaka i przy okazji robiliśmy testy wody,i jak się dowiedziałem cały czas błędnie odczytywałem wyniki testów,na szczęście lepiej późno niż wcale, znów dziś zrobiłem testy i odczytałem wynik już poprawnie..

I o to rezultaty

MG-1140

CA-370

KH-6,4

I do tego już wiem dlaczego tak nie chętnie te koralowce rosły...

Pozdrowienia i podziękowania dla Neopl :unworthy:

Edytowane przez Robteos (wyświetl historię edycji)

Krauza [118x35x40H] + sump 45x45x38H 
 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jak tam Robert? Moze jakies foto bys zapodal bo ciekaw jestem jak nowe szczepki poustawiales ;)


Akwa 140x62x55 opti

Odpieniacz DIY na pompie 6500l/h, lampa T5 8x54w, cyrkulacja Jebao rw-15 i wp-25, obieg NJ4500,

778c96e53634a40408c328b9ee81fc9fu1149a1006.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jak tam Robert? Moze jakies foto bys zapodal bo ciekaw jestem jak nowe szczepki poustawiales ;)

No powiem czytasz poniekąd w moich myślach :yes .Bo zrobiłem podmianę wody, trochę szyby przeczyściłem i chciałem porobić zdjęcia ale znajomy mnie wyciągnął na basen i d..a bo niestety już słabo świeci światełko :crybaby: .Prawdopodobnie jutro coś tam wrzucę.

Pozdrawiam :rolleyes:

ps.

Tak po za tym już nareście mam w miarę parametry ok

KH-9.9

MG-1440

CA-440

Jedynie No3 podskoczyło dojść troszkę ale też to może być wina tego ,że dokupiłem 2,6kg skały :thumbsup:

Edytowane przez Robteos (wyświetl historię edycji)

Krauza [118x35x40H] + sump 45x45x38H 
 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc tak trzeba trochę po spamować zdjęciami no cóż szału od razu mówię nie będzie bo niestety zdjęcia robione telefonem.

Życzę miłego oglądania zdjęcia z dedykacją dla Neopl i Maxiu9 :thumbsup:

9363f4baed6e8eb6gen.jpg

0c64f5eef7941fc2gen.jpg

779d2589fa80e88agen.jpg

4a04fe5146e5fe76gen.jpg

31fd4a9f44597949gen.jpg

f0e28675edd7f3d6gen.jpg

da1a2dee6413b16fgen.jpg

fb56493c0aeaddb1gen.jpg

ff304c06251a8317gen.jpg

No i zdjęcie całości :

5785e5c30e3cbfd5gen.jpg

Edytowane przez Robteos (wyświetl historię edycji)

Krauza [118x35x40H] + sump 45x45x38H 
 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc tak jako ostatnia aktualizacja już była dojść troszkę dawno więc dziś trochę dobrego i trochę złego.....

Na początku zaczynając mr.Białobrody niestety się wypływał i powiedział ,że rezygnuje ze współpracy ze mną :no .O rybkę dbałem chuchałem,dmuchałem no ale tak to bywa jak się nie tylko samemu obsługuje akwarium i ma się współpomoc w domu która oj ale to bardzo lubi sobie pogrzebać w akwarium :thumbdown: .Niestety ta moja współpomoc za bardzo zaczęła dopomagać mi w akwarium i dziennie grzebać, przestawiać szczepki itp ileś dziesiąt razy.Przy czym białobrody nie był jeszcze aż tak bardzo przyzwyczajony,do rąk w akwarium, rybę miałem kilka miesięcy, ryba wcinała za dwóch,dobrze wyglądała ale cóż.... przez nadmierną ingerencję w zbiorniku dostał ospy i szybkiego oddechu i niestety popłynął w wielką rafę niech mu woda będzie lekka :hope: .Przy czym był to wielki przed świąteczny prezent bo zabrał z sobą kilku innych pobratanków...... :rant:

Cóż tak to jest jak kogoś z rodziny się wkręci w solankę i później chce ci tylko pomagać w wszystkim :D ale nie jest źle przed kupnem ewentualnie nowego osobnika pokrywa akwarium zostanie zamknięta na kłódkę bo to jedyny sposób by był spokój ;) .

Nic tyle smutów nie będziemy się dąsać :hope: .

Z dobrych nowin kamieniu kupa znikła i z brzydkiego kaczątka powstał piękny Łabędź :sorcerer: .

Z góry chciałem podziękować koledze Maxiu9 za dostarczenie i możliwość wyboru ładnych kawałków skały :unworthy: .

Jako iż poprzedni aquascape był mówiąc lekkim słowem słaby ,nastała myśl zrobienia czegoś przyjemniejszego niż porozrzucanej kamieni kupa :geek: .Trochę się trzeba było namęczyć ale wreście jestem w 110% zadowolony z efektu końcowego,nic nie będę was więcej zanudzać i przedstawiam wam moje wypociny.Nic życzę wszystkim czytającym Wesołych Po Świętach :welcome: .

4dbda5e4daf97c05med.jpg

fd9cf81eaddbf00bmed.jpg

Zdjęcia robione dwoma telefonami ale niestety jakoś nie oddają realnego wyglądu który jest o niebo lepszy.

Co do parametrów wody :

No3-10 Pellety AIO + wódka+ bakterie zbiły mi z No3-50 do No3-10 w ciągu 2 tygodni....(250ml pellet)

KH-10.9 Wiem ,że wysokie ale sól ma koło 12kh... ja utrzymuję stałe 10.9

CA-420

MG-1290.

Edytowane przez Robteos (wyświetl historię edycji)

Krauza [118x35x40H] + sump 45x45x38H 
 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no nieźle Robercik :) w końcu dołożyłeś skały, hehe, teraz tylko patrzeć jak korale rosną


Akwa 140x62x55 opti

Odpieniacz DIY na pompie 6500l/h, lampa T5 8x54w, cyrkulacja Jebao rw-15 i wp-25, obieg NJ4500,

778c96e53634a40408c328b9ee81fc9fu1149a1006.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no nieźle Robercik :) w końcu dołożyłeś skały, hehe, teraz tylko patrzeć jak korale rosną

No po twojej wizycie gdzie powiedziałeś ,że trochę mało skały to dało do myślenia.Ale na szczęście trafiła się okazja na skałę to skorzystałem.


Krauza [118x35x40H] + sump 45x45x38H 
 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej Robert. Pisałeś, że szkło 12mm a czy dobrze widze, że tam wzmocnienia wzdlużne masz? Przymierzam się do tego samego rozmiaru ale braceless czyli bez żadnych wzmocniej i szklarz stwierdził, że 12mm to niepotrzebnie tak dużo, 10mm wystarczy.

Sent from my iPhone using Tapatalk


The more you know, the less you don't know.

5a2103787c297b436c09ce400f180611u966a839.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej Robert. Pisałeś, że szkło 12mm a czy dobrze widze, że tam wzmocnienia wzdlużne masz? Przymierzam się do tego samego rozmiaru ale braceless czyli bez żadnych wzmocniej i szklarz stwierdził, że 12mm to niepotrzebnie tak dużo, 10mm wystarczy.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Witam.

Tak dobrze widzisz ,że akwarium ma grubość szkła 12mm i są wzmocnienia :question: . Cena między 10-12mm była bardzo nie duża.

Aczkolwiek akwarium zamawiałem przez sklep zoologiczny który dzwonił do firmy ,także oni sami tak mi dobrali..Ja specjalnie wziąłem grubsze bo miałem nadzieje ,że nie wkleją wzmocnień.A jak akwarium wnosili do domu okazało się ,że są wzmocnienia wzdłużne..... :question:

A to ,że jest na gwarancji to je zostawiłem a tak po za tym jednak przydają się one przy obsłudze codziennej,bo zawsze coś na nich idzie położyć lub postawić :D .

Pozdrawiam.


Krauza [118x35x40H] + sump 45x45x38H 
 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja uwielbiam takie bez wzmocnień więc nowe szkło zamówie właśnie bez nich. Zobacze jaka będzie różnica między 10 a 12mm dla optiwhite. I planuje dokładnie taki sam wymiar jak twój, co ciekawe na sam początek odpieniał też bedzie Tunze 9004 a falować 2x RW-8...

Sent from my iPad using Tapatalk


The more you know, the less you don't know.

5a2103787c297b436c09ce400f180611u966a839.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.