Skocz do zawartości
Bartolomeo84

Ustalenie stałego poziomu wody... gdziekolwiek

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

Czytałem kilka tematow odnosnie ustawiania obiegu.

Zaznaczam, że nie mam rewizji. Mam pudelko przelewowe. Zawory kulowe na powrocie I na pompie. Czy jestem w stanie tak ustawic obieg zeby moc zastosować automatyczna dolewke, ktora potrzebuje miec gdzieś stały zależny od wyparowujacej wody punkt?

Czy jedynym wyjściem jest tak ustawić na splywie aby woda była równo z krawędzią rury (na tzw siorbianie?) I wtedy miejscem odniesienia będzie ten poziom w kominie pudelka?

Czy sugerować się poziomem wody w komorze pompy?

Ogolnie to albo mam staly poziom w pudelku, ale wtedy pompa zaczyna pobierać powietrze albo w drugą strone gdy w komorze pompy woda jes prawie na maxa, al jest siorbanie na splywie w pudelku

wiem Wiem bylo milion temów, ale uważam, że każdy przypadek jest indywidualny ;)

Dziękuje za ewentualna pomoc I przepraszam za pisownie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krótko bo szkoda tu się rozpisywać - poziom wody powinien być stały w komorze pompy powrotu i radzę dorobić rewizję w pudełku i wtedy skończą się Twoje problemy - poza tym jak masz poziom stały w pudełku a pompa zaczyna zaciągać powietrze tzn że brakuje wody i należy dolać - trzeba to zrobić powoli bo może Ci wtedy wzrosnąć w pudełku więc trochę odkręcisz i wtedy więcej spadnie, więc się podniesie w komorze pompy i tak do momentu aż będzie dobrze


OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie robiłem to pierwszy raz i udało sie bez problemu a więc po kolei. Na początek powiem, że ja miałem dużo łatwiej wyregulować żeby nie siorpało bo mam po pierwsze rewizję, po drugie zawór na spływie i po trzecie pompę obiegową z regulacją a wyglądało to tak. Na początku wyłaczyłem wszystko i lałem wodę aby w sumpie osiągnąć poziom wody po całkowitym spływie z akwa ok 3cm od krawędzi szyby co u mnie daje 30cm wody po całkowitym spływie. Później włączyłem wszystko po chwili jak wypompowało w połowie wodę z sumpa to zdławiłem pompę obiegową do połowy a potem to już banał. Zacząłem po woli dławić zawór na spływie aż uzyskałem poziom wody w kominie minimalnie wyższy od krawędzi rewizji i siorpanie znikło i zapanowała błoga cisza. Jak już ustawiłem to założyłem pływak autodolewki w komorze pompy obiegowej aby przy tym poziomie się wyłaczał a po minimalnym odparowaniu włączał zrobiłem kreche markerem i po wszystkim. Oczywiście obieg wody dobrałem aby mi pralki nie robił imam spokój działa ok.


Blue Lagoon II [200L w obiegu] -> http://nano-reef.pl/...blue-lagoon-ii/

24215be9f10266e9ed82b8bafd0f7b0bu301a872.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej dziękuję za odpowiedzi

Wiem, że wszystko byloby latwiejsze z rewizją, ale jej nie ma. Siorbanie mi tak nie przeszkadza bo akwarium stoi w innym pokoju.

Czyli co bez rewizji nie jestem w stanie tak tego ustawić aby mieć gdzieś bazę dla dolewki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie jesteś w stanie ? opisałem ci oba warianty jak siorpie i jak ustawić poziom w komorze pompy. Rewizja nie ma w sumie nic do tego problem bedzie jak sie spływ zatka. Ustawiasz to tak jak ci opisałem tylko nie bierzesz rewizji pod uwagę. Rozumiesz już ???


Blue Lagoon II [200L w obiegu] -> http://nano-reef.pl/...blue-lagoon-ii/

24215be9f10266e9ed82b8bafd0f7b0bu301a872.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustawisz bez rewizji poziom. Ale jak ci sie zanie dolewka albo zatka sie splyw to masz wode poza akwarium. Dwa razy mi wylalo i zrobilem rewizje


465L 130x65x55h + sump 200L 100x50x40h. JEBAO 2xRW8. Grzałka 2x200W. Obieg AC6500. Oświetlenie 4x54w T5 + led 120w + 160w. Odpieniacz DIY 160 na 9420.040, DSB 50x43x10h. Sól BT SPS, LS 18kg, LR 70Kg

Korale: Poccilopora damicornis, Caulastrea (curvata, furcata, echinulata), 2 x Eyphylia Paraancora, Stylophora fioletowa, Ukwiał piaskowy, Acanthastrea lordhowensis, Blastomussa wellsi, Montipora digitata zielona, Duncanopsammia axifuga, Echinophyllia, Akropory

Ryby: Amphiprion ocellaris. Labroides dimidiatus, Lysmata boggessi, turbo, Nassariusy, Tectus, Jeżowiec mespilia globulus, Calcinus laevimanus, Cryptosentrus leptocephalus, Paracanthurus Hepatus, Pseudanthias squamipinnis, Valenciennea sexguttata, Chelmon,

Zebrasoma velifer

Identyfikacja

Stare 180

Nowe 460L

8d1e1a2ed99b757d8e690344053b20d8u341a313.png?upd=20140802221928

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie jesteś w stanie ? opisałem ci oba warianty jak siorpie i jak ustawić poziom w komorze pompy. Rewizja nie ma w sumie nic do tego problem bedzie jak sie spływ zatka. Ustawiasz to tak jak ci opisałem tylko nie bierzesz rewizji pod uwagę. Rozumiesz już ???

:thumbsup: :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup:

Właśnie wróciłem do domu i zrobiłem jak napisałeś:) wszystko pięknie działa. Zrobiłem symulację odparowania wody poprzez odciągnięcie kilku litrów.

Poziom wody był stały w baniaku jak i w kominie pudełka natomiast uległ zmianie tylko w komorze pompy :D

Przy okazji odkryłem dlaczego mi siorbanie nie przeszkadza;) otóż mam zrobioną pod wymiar płytkę z akrylu, którą nakładam na spływ taki jakby dekielek jest tak skuteczne, że efekt siorbania należy podzielić przez 10 jeśli chodzi o hałas. Nie jakieś Maggie muffer, durso czy coś podobnego ;)

to tak dla innych jakby im siorbanie przeszkadzało :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

montuj rewizję - daj zdjęcie i wymiary pudełka


OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

montuj rewizję - daj zdjęcie i wymiary pudełka

20 (wys) x 5(gł) x 15 cm (dł)

Wiem muszę pomyśleć nad rewizją, ale nie wiem jak wcisnę tam jeszcze jeden otwór.

Zalanie mi nie grozi bo zatkałem spływ i akwarium przyjmie nadwyżkę. Wyłączyłem pompę i sump również przyjął wszystko z akwarium.

Zostaje jeszcze dolewka, ale będzie taka genialna z PS, która lada moment zaraz się pojawi więc będzie oczujnikowana, a dodatkowo okno włączenia dolewki będzie ograniczone czasowo.

Dwa zdjęcia - jedno z odkrytym pudełkiem, a drugie z dekielkiem już nałożonym ;)

Jak zdjąłem do zdjęcia to żona się pytała co to za hałas przy, którym nie da się żyć :D

Jak założyłem to tylko się uśmiechnęła i wróciła do swoich zajęć ;)

post-16790-0-01774000-1439924508_thumb.jpg

post-16790-0-97455900-1439924511_thumb.jpg

Edytowane przez Bartolomeo84 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powierzchni wystarczy na wystawienie rewizji (lub dwoch o mniejszym przekroju).

Edytowane przez Stani (wyświetl historię edycji)

120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

O właśnie szkałem w Casto I nie wiedzą co to.... gdzie można to kupić? :)

na alledrogo - za 5 czy 6 zł - pełno tego było różne firmy i kształty (koszyk czy rurka zasysająca "bagnet" czy jakoś tak się zwie )

np tu

http://allegro.pl/ru...5169963582.html

http://allegro.pl/uniwersalna-rurka-zasysajaca-l-61-koncowka-i5152204748.html

http://allegro.pl/aquael-rurka-zasysajaca-fan-mini-plus-101238-i5152942923.html

tylko trzeba dobrać "kaliber" :p

Edytowane przez Gość (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.