Skocz do zawartości
Slave

60l krok po kroku

Rekomendowane odpowiedzi

Po co przepłacać za jakieś sterowane pompy cyrkulacyjne? daj sobie koralie 1600 do tego świetną robote robi kaskada fzn 3 w niej siporax odpieniacz resun sk 300 phospate minus AF i ew.purigen to wszystko :) i masz czysto i przejrzyscie w akwa :)

A sól sobie zmień pózniej na AF bo po co przepłacać za kent-a?

Edytowane przez dieter25 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co przepłacać za jakieś sterowane pompy cyrkulacyjne? daj sobie koralie 1600 do tego świetną robote robi kaskada fzn 3 w niej siporax odpieniacz resun sk 300 phospate minus AF i ew.purigen to wszystko :) i masz czysto i przejrzyscie w akwa :)

A sól sobie zmień pózniej na AF bo po co przepłacać za kent-a?

Chyba się okna pomyliły? :)

Niezamierzam kupować zadnej pompy sterowanej, już mam JVP-110, filtr U2 też daje rade i w porówaniu do kaskad ma + taki że jest większa powierzchnia zasysania i 5 opcji wylotów(wiadomo zajmuje troche miejsca w baniaku ale mi to nie przeszkadza, w prostokącie nie jest to tak odczuwalne). Odpieniacz już też zakupiłem, narazie wszystko bangla fajnie, więc nie będę niczego zmieniał. Czas wszystko wyklaruje :D

Ale dziękuję za podpowiedzi.

POZDRAWIAM

PS.bąbelki się ulotniły! :) 3dzień baniaka, woda kryształ! Zobaczymy co będzie dalej...

dfc548972f14.jpg

Edytowane przez Slave (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Baniak dojrzewa, więc jest sporo czasu na czytanie :)

Pośledziłem forum oraz inne strony i wybrałem obsadę taką jak na zdjęciu.

Zrobiłem szybką symulację :p ustawiłem miękisze pod względem zacienienia i cyrkulacji wody.

Mam jednak pewne wątpliwości :(

1.Zoanthus sp.

-Czytałem że ładnie się rozrasta, ale światło umiarkowane i lekki ruch wody... niestety w tym miejscu jest największy ruch oraz najmocniejsze oświetlenie :( Lampa zet-light lancia zp4000 23W ale naprawdę daje mooocno! a falownik to JVP-110+wylot U2

Da radę ten miękisz czy macie jakąś inną propozycje na to miejsce?

2.Ricordea orange

-Tutaj z kolei wyczytałem że potrafią wydzielać do wody substancje hamujące wzrost innych korali... i nie wiem czy przy tak małym zbiorniku nie będzie to miało masakrycznych skutków :( co prawda SPS-ów nie planuje ale wolę się upewnić jak to wygląda z innymi miękkimi braćmi.

3.Pachyclavularia

-Nawet gdzieś tutaj ktoś pisał o tym że potrafi się niebezpiecznie rozrastać... czasami trzeba usunąć część skały bo inaczej tego nie wyplewimy :( a dodatkowo podobno może parzyć sąsiadów :/

Najgorsze jest to że szukałem gatunku z miękkich co wchodzi w symbiozę z Błazenkiem a nie jest SPS-em i wyczytałem że pachyclavularia się nadaje ale jak ma to mi wybić resztę obsady to... może coś innego proponujecie? chociaż mega mi się podoba!

Resztę już doczytałem i wydaje mi się ze będzie ok ;) ale te 3 korale mnie nurtują :(

Z góry dziękuje za podpowiedzi POZDRAWIAM ;)

9773db389183.jpg

cd08c535ebc2.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do sarco się wprowadzą :)


f5bbb6b31b93a038f9571a95b4ac476eu1061a932.png

http://nano-reef.pl/topic/77629-katowickie-240l-sump-128/

Akwa 120x40x50 + sump 80x40x40, Obieg NJ 3000, Odpieniacz DIY ala Deltec 1455 Aquabee 2000 igła, Światło Hailea 4x54W + nocne, Dolewka AquaTrend, Dozownik Jebao DP4

Nowy zbiornik:

http://nano-reef.pl/forums/topic/87373-projekt-nowego-szkiełka-150x60x60-w-katowicach/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajnie się zapowiada, będę śledził poczynania.

Dziękować :thumbup:

O Sacophytonie też czytałem, myślę że ogarnie jednego błazenka :) nie chce dawać parki, bo nie chce żeby doszło do przerybienia, a następnie do walki z azotanami.

Dokłądnie to chodzi mi o odmianę bLACK Amphiprion ocellaris (BLACK HODOWLA)

Zastanawia mnie jeszcze Pterapogon kauderni, poczytałem sporo o tych rybkach i praktycznie wszędzie podane jest, że litraż min 100l i 2-3szt(rybka stadna). Oglądając natomiast wpisy, galerie itp na forum widuje tą piękną rybkę w baniakach nawet 30l trzymane pojedynczo!

Bardzo podoba mi się ta ryba ale... nie chcę nikomu robić krzywdy w baniaku tylko ze względu na moje widzimisie...

Aaaa ma to być oczywiście zamiennik za magnifice albo za błazenka. Myślę że 2 rybki na taki litraż to max.

Tylko zastanawia mnie czy ten zoanthus sp. da radę w tym miejscu :( chyba ze macie jakieś inne propozycje na to miejsce?

Odnośnie baniaczka, to w sobotę mija tydzień i... ani jednej plagi a woda cały czas kryształ :smile_tongue: ciekawe do kiedy... haha

Myślę jednak że martwa skała moczona przez dłuuuuugi czas, która była już w innym zbiorniku+1/3 wody z podmianki tez mają wpływ na atak glonów, a dokładnie to na brak ataku.

CDN

POZDRAWIAM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja startowałem na żywej skale, wodzie i piasku i jak mi się glony sypły to nie widziałem nic przez szyby takie zielone były (codzienne czyszczenie)

PS. Wg mnie normalnych objawów dojrzewania, okrzemki, glony nitkowate itd. nie powinno sie nazywać plagą.

Edytowane przez AdamSL (wyświetl historię edycji)

692b50a4e6a72ca94ed90f2c93d802f4u1300a1141.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swietna kompozycja :)

Ricordea to jeden z najbrdziej fluorescencyjnych korali. Swietnie sie prezentuje nawet przy swietle o niskim K


yoWMOAzcKo.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja startowałem na żywej skale, wodzie i piasku i jak mi się glony sypły to nie widziałem nic przez szyby takie zielone były (codzienne czyszczenie)

PS. Wg mnie normalnych objawów dojrzewania, okrzemki, glony nitkowate itd. nie powinno sie nazywać plagą.

No właśnie żywa skała... z tego co wyczytałem i dowiedziałem się bezpośrednio od ludzi z morszczyzną, to ona(a dokładnie jej jakość i pochodzenie) jest głównym powodem mocnych objawów dojrzewania. Dlatego postawiłem na martwą skałę długo moczoną, która była już kiedyś w innym baniaku, więc nic nie wypłynęło "dziwnego" przynajmniej z rzeczy widocznych gołym okiem :)

Objawy dojrzewania solanki nazwałem plagą z tego powodu, że przez... 7-8lat z biotopami akwarystyki słodkowodnej z którymi miałem do czynienia nigdy nie widziałem czegoś podobnego... co dostrzegłem na sporej ilościach zdjęć tutaj na forum jak i na innych stronach. Dlatego w mojej opinii dojrzewanie akwarystyki morskiej w niektórych przypadkach mogę nazwać plagą ;)

Swietna kompozycja :)

Ricordea to jeden z najbrdziej fluorescencyjnych korali. Swietnie sie prezentuje nawet przy swietle o niskim K

Dzięki ;)

Meeega się męczyłem z ustawieniem mojej skały w ten sposób, a drugie tyle jak nie więcej z rozłożeniem, sklejeniem i ponownym złożeniem w ten sam sposób :crazy: hahaaa

Odnośnie Ricordea to chyba najładniejszy miękki jaki widziałem(oczywiście moje odczucie) dodatkowo w Skrzydlicy w moim mieście mają fajną gamę kolorystyczną, tylko... nie wiem jak się mają te plotki o tym że potrafią wydzielać do wody substancje hamujące wzrost innych korali... :Neutral

Aaa i jak sądzicie odnośnie Pterapogon kauderni mogła by być jedna szt razem z błazenkiem(black) ?

Chcę tylko 2 rybki, myślę że 60l uciągnie, ale wolę się dopytać ;)

PS.wczoraj miną tydzień, woda nadal kryształ, jedyne co zauważyłem to minimalnie ciemniejsza skała i więcej ciemniejszej piany w odpieniaczu, ogólnie więcej piany.

Edytowane przez Slave (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Meeega się męczyłem z ustawieniem mojej skały w ten sposób, a drugie tyle jak nie więcej z rozłożeniem, sklejeniem i ponownym złożeniem w ten sam sposób :crazy: hahaaa

Wiem co masz na mysli :) Mi forumowicze podpoweidzieli aby do mojego 100l kleic poza zbiornikim i potem wkadac w calosci.

Edytowane przez amebcia (wyświetl historię edycji)

yoWMOAzcKo.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kleiłem CX-5 i... no nie ma możliwości żeby na 1 strzał skleić wszystko, podstawę(pierwszą warstwę) kleiłem na zewnątrz, resztę(tj.2pozostałe warstwy) kleiłem w środku.

Dodaje aktualizację, po 9dniach 1 oznaki dojrzewania :yes wydaje mi się że to okrzemki, ale zastanawiają mnie te pęcherzyki powietrza... mam nadzieje ze to nie dino...

Wyskoczyły po nocy z niedzieli/poniedziałek wszystko na raz.

f283886bb15b.jpg

7096bab44037.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za kolejne 9 dni będzie ich więcej to normalne na początku kwestia tylko czy b.duzo czy nie aż tak dużo. Ładnie to wygląda oby tak dalej.

Ok będę cierpliwie czekał na dalszy rozwój :) może w weekend dodam jakieś zdjęcie.

Dziękuję ;)

PS.czyli to atak okrzemków tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Luzik. Bedzie jescze gorzej zanim zrobi sie lepiej :)

Jesli bedziesz stosowal filtrcje "baktryjna" proponuje biopellety a nie VSV. Moje doswidczenia potwierdzily obserwacje innych osob ze w nowych zbiornikach VSV moze spowodowac wysyp cyjno.


yoWMOAzcKo.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Luzik. Bedzie jescze gorzej zanim zrobi sie lepiej :)

Jesli bedziesz stosowal filtrcje "baktryjna" proponuje biopellety a nie VSV. Moje doswidczenia potwierdzily obserwacje innych osob ze w nowych zbiornikach VSV moze spowodowac wysyp cyjno.

Haha już jest gorzej :p

Odnośnie tej filtracji "bakteryjnej" sporo negatywnego wyczytałem o VSV a dokładnie o wódce... a odnośnie tej filtracji przez biopellet jakoś nie mogę odszukać :blushing:

Czyli musiałbym dodatkowo dokupić filtr na wkłady filtracyjne np.TAKI? i biopellet np.TAKI?

I czy jest to mus? czy wystarczą tylko podmiany i bakterie lane?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli musiałbym dodatkowo dokupić filtr na wkłady filtracyjne np.TAKI? i biopellet np.TAKI?

I czy jest to mus? czy wystarczą tylko podmiany i bakterie lane?

Tak, to jest to. Sa jeszcze "all-in-one" ktore lepiej radza sobie z PO4.

VSV/biopellets to nie jest koniecznosc, ale jeden ze sposobow utrzymania niskiego NO3 i PO4.


yoWMOAzcKo.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak się zastanawiam czy jest sens...

60l, odpieniacz, podmiany i dodatkowo wkłady w filtrze wewnętrznym powinno ogarnąć, tym bardziej przy obsadzie 1 max 2 rybki+krewetka.

Czy jednak odkładać na dodatkową filtracje biopellet-em ?

Mam pytanie jakie rybki polecacie pod mój baniak i aranżacje(sporo grot itp kryjówek)? Chcę obsadę 1 max 2szt+krewetka

Moje wybory:

1.Pterapogon kauderni+Amphiprion ocellaris (BLACK)+Stenopus Tenuirostris

2.Pterapogon kauderni+Stenopus Tenuirostris

3.Amphiprion ocellaris (BLACK)+Stenopus Tenuirostris

4.Nemateleotris decora+Stenopus Tenuirostris

A może jakieś inne opcje?

Z góry dziękuję :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Glosuje na kuderani i nemteleotris.

Takie połączenie też mi się podoba :thumbup: ale +Stenopus Tenuirostris(chce jakąś ekipę sprzątającą).

Chociaż jak tak patrze... to nie wiem czy nie lepiej tylko Decora+Stenopus Tenuirostris

Jakoś Pterapogon kauderni z tą kompozycją się gryzie... mimo ze to jedna z moich ulubionych rybek(które widziałem).

d582b01a9e37.jpg

Edytowane przez Slave (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i salarias fasciatus

Nie będzie już za dużo? :( fajnie jak by coś przekopywało...

Tak teraz robię sobie symulacje hahaaaa i fajnie wygląda takie połączenie.

Decora za bardzo się zlewała z Stenopus Tenuirostris

ce6591867dfa.jpg

12Dzień :) Jest atak haha

Podłoże wygląda troszeczkę gorzej, ale światło to trochę maskuje.

1c4a35ae5cb0.jpg

Edytowane przez Slave (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Czyżby to było dino?

za wcześnie - to raczej są okrzemki

sugeruję trochę przykręcić lampę i skrócić czas świecenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyżby to było dino?

Właśnie nie wiem... ale bardziej mi to wygląda na okrzemki...

3 zdjęcia na szybko zrobione przed momentem, po przejechaniu delikatnie patyczkiem pęcherzyki odleciały a skała wygląda tak.

6f816a69951b.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sugeruję trochę przykręcić lampę i skrócić czas świecenia

+1 :)

Na tym etapie chodujemy baktrie.


yoWMOAzcKo.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.