Skocz do zawartości
igor255

Jaja Artemii a Artemia dekapsułowana. Gdzie kupujecie jaja Artemii do wylęgu?

Rekomendowane odpowiedzi

Jak rozpoznać dekapsułowane jaja Artemii od tych zwykłych?

Chodzi o to, że kupiłem w Chinach i na opakowaniu jest tylko po chińsku.

Mam mikroskop...

Edytowane przez igor255 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najprościej po kolorze. W skorupkach jest szara bez skorupek pomarańczowa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Czyli mam dekapsułowaną :(

Gdzie kupujecie jaja do wylęgu? Bo na alledrogo drogo. Wiem, że niektórzy kupują gdzieś taniej ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedys kupowalem takie cos, dobra sprawa, nie musialem uzywac nawet tegi tumblerka. W szklance mi sie legly ;)

http://pages.ebay.com/link/?nav=item.view&id=321375842456&alt=web

Zostal ostatni i do PL raczej wysle ;)

Edytowane przez buczi82 (wyświetl historię edycji)

Cross my path of life and you will find only DEATH...

6d169f8bf8373f2c26918ed260120659u191a864.png

270 + 154 + ATI 8x39w + BM 3.5 + DCT 6000 + 2x RW8 + RW8 (Tunze Rock) + WP25 + Dolewka TMC + Marine Doser ETC...

Aquaforest (PRS) + DSB + Refugium + LS 9kg + DR 10kg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

swego czasu dostalem od kogos pol butelki dekapsulowanych jajeczek w plynie firmy Waterlife- taki angielski brand

Odlalem troche wody do szklanki i dalem kilka kropel tego plynu. Po 12h w szklance plywaly naupliusy artemii... fajna sprawa, choc nie bardzo wiem co oprocz jaj jest w skladzie tego plynu

Na Amazonie w UK za 5.75 mozna kupic buteleczke 60ml.


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Kiedys kupowalem takie cos, dobra sprawa, nie musialem uzywac nawet tegi tumblerka. W szklance mi sie legly ;)

http://pages.ebay.co...5842456&alt=web

Zostal ostatni i do PL raczej wysle ;)

taa 24$ za plastikową "butelkę" z przyssawkami

przecież można np. tak :

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ano mozna, ale jak czasu nie bylo na dostawe jaj to sie kupilo w sklepie, a tumblerek zawsze sie moze przydac np do ikry etc


Cross my path of life and you will find only DEATH...

6d169f8bf8373f2c26918ed260120659u191a864.png

270 + 154 + ATI 8x39w + BM 3.5 + DCT 6000 + 2x RW8 + RW8 (Tunze Rock) + WP25 + Dolewka TMC + Marine Doser ETC...

Aquaforest (PRS) + DSB + Refugium + LS 9kg + DR 10kg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wylęgarnie to ja już mam z odwróconej butelki po helenie.

Tylko jaja do wylęgu muszę kupić...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Tylko jaja do wylęgu muszę kupić...

alledrogo - masz w skorupkach i bez - nawet posolone już są :) tylko wlać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No alle właśnie tam drogo.

Słyszałem, że niektórzy mają tańsze źrodło... Ale się pewnie nie pochwalą :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To sie podpytam nie zakładając nowego tematu, czy mozna wylęgać artemie z dekapsuowanych cyst? I czy jest to taka sama procedura jak z normalną cysta(szara)?

Wysłane z mojego D2303 przy użyciu Tapatalka


12litrów- było,28 grudzień 2011- ‎9 ‎lipca ‎2012 216+36sump- było, ‎9 ‎lipca ‎2012 160litrów- było, ‎22 ‎lipca ‎2013-wiosna 2014 23litry- 05.01.2015-01.08.2015 60litrów 01.08.2015-15.06.2016

240litrów + 112sump- 15.06.2016-01.04.2018

360+240 sump- 01.04.2018

98+64  sump-13.12.2018

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie - a jak już mi się wylęgnie coś z tych jaj, to co dajecie do jedzenia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zależy.

Jeśli wykluwasz artemie jako pokarm dla ryb i korali to od razu daj ją do akwarium. Wtedy są najbardziej pożywne ponieważ mają odżywcze substancje zapasowe. Substancje te wystarczą na kilka dni po których nowo wyklute artemie muszą zacząć pobierać pokarm samodzielnie.

Jeśli chcesz hodować artemie do dorosłych rozmiarów, po 2-3 dniach musisz zacząć je karmić fitoplanktonem. Na YT jest sporo filmow o hodowlach artemii


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, to super, w zasadzie bezobsługowe :-) W przyszłym tygodniu powinnam rozpocząć działania :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

czy z artemii dekapsulowanych po dodaniu ich do wody one się ożywiają czy po prostu jest to artemia która się wylęgła z jajeczek i jest suszona ?


akwarium: 300 litrów + 70 litrów sump, 65 kg LS, oświetlenie 8x54W, odpieniacz turbo 1000

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak jest z wylęgiem gotowej artemi dekapsulowanej - nigdy takiej nie kupowałem, ale sądzę że nie będzie zbyt dużego wylęgu.  Ja dekapsuluję sam artemię taką do wylęgu, robi się to wybielaczem bezpośrednio przed inkubacją i wylęg jest bardzo duży.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 20.08.2020 o 07:22, Marijo napisał:

Nie wiem jak jest z wylęgiem gotowej artemi dekapsulowanej - nigdy takiej nie kupowałem, ale sądzę że nie będzie zbyt dużego wylęgu.  Ja dekapsuluję sam artemię taką do wylęgu, robi się to wybielaczem bezpośrednio przed inkubacją i wylęg jest bardzo duży.

a możesz powiedzieć jak to się robi kiedyś miałem do tego instrukcję ale gdzieś ją przesiałem :(


akwarium: 300 litrów + 70 litrów sump, 65 kg LS, oświetlenie 8x54W, odpieniacz turbo 1000

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Artemię można zdekapsulować używając wybielacza na przykład popuarnego ACE. Ja robię to w gtaki sposób:

Nalewam do większego kubka wodę, wsypuję odmierzoną potrzebną mi ilość artemii daję napowietrzanie i czekam kilka minut aby jaja nasiąkły. Następnie przecedzam przez sitko, do kubka wlewam wodę z wybielaczem w stosunku 3:1 dodaję odcedzone cysty, włączam silne napowietrzanie i delikatnie mieszam do momentu, aż całość  zacznie nabierać pomarańczowego koloru - trwa to kilka minut w zależności od stężenia wybielacza. Po tym procesie przecedzam zdekapsulowaną artemię przez sitko i płuczę pod bieżącą wodą. Aby pozbyć się resztek wybielacza płuczę jeszcze artemię w roztworze tiosiarczanu sodu. Tak przygotowaną artemię przenoszę do inkubacji w wodzie z soli niejodowanej z dodatkiem wodorowęglanu sodu. 

 Przepisów jest sporo w sieci - na przykład: 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, Marijo napisał:

Artemię można zdekapsulować używając wybielacza na przykład popuarnego ACE. Ja robię to w gtaki sposób:

Nalewam do większego kubka wodę, wsypuję odmierzoną potrzebną mi ilość artemii daję napowietrzanie i czekam kilka minut aby jaja nasiąkły. Następnie przecedzam przez sitko, do kubka wlewam wodę z wybielaczem w stosunku 3:1 dodaję odcedzone cysty, włączam silne napowietrzanie i delikatnie mieszam do momentu, aż całość  zacznie nabierać pomarańczowego koloru - trwa to kilka minut w zależności od stężenia wybielacza. Po tym procesie przecedzam zdekapsulowaną artemię przez sitko i płuczę pod bieżącą wodą. Aby pozbyć się resztek wybielacza płuczę jeszcze artemię w roztworze tiosiarczanu sodu. Tak przygotowaną artemię przenoszę do inkubacji w wodzie z soli niejodowanej z dodatkiem wodorowęglanu sodu. 

 Przepisów jest sporo w sieci - na przykład: 

 

dzięki wielkie :)


akwarium: 300 litrów + 70 litrów sump, 65 kg LS, oświetlenie 8x54W, odpieniacz turbo 1000

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, temat stary ale moze ktos cos podpowie. Walcze z wylegiem artemii i mam problem, nie mam pojecia o co chodzi. Dwa "sloje" identyczne, taka sama ilosc wody i mniej wiecej soli oraz jaj. I teraz jeden sloj wstawiam rano ok 8 i drugi ok 16-17. Z tego pierwszego praktycznie nic sie nie wylega, a z drugiego przyzwoicie. Czy ma znaczenie pora dnia ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 4.07.2022 o 07:48, Odysss napisał:

Witam, temat stary ale moze ktos cos podpowie. Walcze z wylegiem artemii i mam problem, nie mam pojecia o co chodzi. Dwa "sloje" identyczne, taka sama ilosc wody i mniej wiecej soli oraz jaj. I teraz jeden sloj wstawiam rano ok 8 i drugi ok 16-17. Z tego pierwszego praktycznie nic sie nie wylega, a z drugiego przyzwoicie. Czy ma znaczenie pora dnia ?

no to jest dość dziwne że tylko z popołudnia Ci się wylęga przyzwoicie, dla mnie może chodzić o temperaturę- rano woda jest chłodniejsza po południu cieplej. Pytanie czy dogrzewasz wodę ? innej przyczyny raczej nie powinno być :D poddajesz dekapsuowaniu ?


akwarium: 300 litrów + 70 litrów sump, 65 kg LS, oświetlenie 8x54W, odpieniacz turbo 1000

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 4.07.2022 o 07:48, Odysss napisał:

Witam, temat stary ale moze ktos cos podpowie. Walcze z wylegiem artemii i mam problem, nie mam pojecia o co chodzi. Dwa "sloje" identyczne, taka sama ilosc wody i mniej wiecej soli oraz jaj. I teraz jeden sloj wstawiam rano ok 8 i drugi ok 16-17. Z tego pierwszego praktycznie nic sie nie wylega, a z drugiego przyzwoicie. Czy ma znaczenie pora dnia ?

Nie zapomnij o świetle. Nie musi być lampy jeśli padają promienie przez okno na słoik, ale jeśli jest mało światła, to wylęgu  będzie bardzo mało, w sensie procentowym z całości. Miałem tak samo. Przez jakiś czas świetnie się wylęgała, po jakimś czasie nie zwróciłem uwagi że słońce już tak bardzo nie świeci przez to samo okno ( w czasie paru tygodni). Dopiero po dołożeniu małej lampki wylęg wrócił do normy. 

Nie koniecznie będzie to rozwiązanie Twojego problemu, aczkolwiek wyeliminujesz jeden z powodów. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.