Skocz do zawartości
dzym

Wegiel aktywny Aquael - syf i nie polecam nikomu

Rekomendowane odpowiedzi

W zasadzie ku przestrodze, zeby nie wydawac kasy.

Akurat zapasy wegla innej znanej marki mi sie skonczyly a ze po drodze mialem zoologa kupilem wegiel aktywny CarboMax Plus firmy Aquael.

Super ekstra bezpylowy...... i inne bzdury.

Po plukaniu w 20L wody, woda czarna jak smola. Zalaczone zdjecie po plukaniu w 60L wody.

Nie zazdroszcze nikomu kto nie plukal nigdy wegla i wpakowal taki syf do baniaka.

Szczerze odradzam ten wegiel. Ciekaw jestem czy uznaja mi reklamacje na niego bo jednak odbiega od normy i to dosc mocno.

Pozdr

post-8697-0-39589500-1440444685_thumb.jpg


Było 340 litrów: http://nano-reef.pl/...042#entry344042

Obecnie (zdjęć na forum nie ma): 600 litrów słonej wody. Skała: 20kg, Piasek: 10kg albo i mniej. Korale i ryby: kolorowe; Światło: ATI 8x54W T5; Odpieniacz: Vertex Alpha 250; Obieg: RD6500; Cyrkulacja: ciągle za mała ale markowa :); Sól: Red Sea (niebieska) + Balling z Trace Elements od FM i węgiel ale to dla właściciela :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

ja bym reklamował bo widać nieźle nim rzucali

"Jak stosować CarboMAX Plus?

CarboMAX Plus jest od razu gotowy do użycia i nie wymaga płukania ani wykonywania żadnych innych dodatkowych czynności."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maciek jest duza szansa ze tak bo innego wytlumaczenia nie widze :)


Było 340 litrów: http://nano-reef.pl/...042#entry344042

Obecnie (zdjęć na forum nie ma): 600 litrów słonej wody. Skała: 20kg, Piasek: 10kg albo i mniej. Korale i ryby: kolorowe; Światło: ATI 8x54W T5; Odpieniacz: Vertex Alpha 250; Obieg: RD6500; Cyrkulacja: ciągle za mała ale markowa :); Sól: Red Sea (niebieska) + Balling z Trace Elements od FM i węgiel ale to dla właściciela :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Aquel to ogólnie straszny syf. Kiedyś używałem ich lampek świetlówkowych do oświetlania nano baniaków. Przepalały się regularnie co 2-3 miesiące. Dobrze że wymieniali je w ramach gwarancji.

fakt była taka "wersja/partia" potem coś poprawili i świecą teraz z rok spokojnie

i nie uogólniaj

bo węgiel akurat mają jeden z lepszych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też uważam że węgiel jest super. A na reefclub.pl polecany. Ja płacze węgiel zawsze. Ktoś w ogóle wkłada węgiel do akwarium bez płukania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Węgla nie używałem ale po tej akcji ze świetlówkami straciłem zaufanie do tej firmy i wyrobiłem sobie o niej zdanie.

Popadało mi z braku oświetlenia kilka roślin w moich nano akwariach. Miałem ich 6 sztuk i co chwile w którymś brakowało światła przez tydzień. Nie kupie żadnego produktu aquael.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też uważam że węgiel jest super. A na reefclub.pl polecany. Ja płacze węgiel zawsze. Ktoś w ogóle wkłada węgiel do akwarium bez płukania?

Ja. Aquael. Ląduje w panelu na media, przez niego przepływa sporo ponad 3000 l/h mam tam matrix, gąbkę, wegiel i adsorbent AF na krzem i fosfor.

Oczywiście woda kryształ.

A taki efekt miałem z każdym węglem, mocno płukanym - po prostu ścierał się.

Co do f-my Aquael, używałem ich sprzętu, kupowanego w sieci, w razie jakichkolwiek problemów wymieniałem w sklepie, gdzie było ich przedstawicielstwo/stoisko (w Lublinie - na Witosa). Bez problemu i od ręki.


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Węgla nie używałem ale po tej akcji ze świetlówkami straciłem zaufanie do tej firmy i wyrobiłem sobie o niej zdanie. (...)

że co .. że wymieniają od ręki ?

też trafiłem na tą wadliwą "dostawę" i też po 2 mieś wymieniłem - nowa świeciła ponad rok ... a teraz leży w szafie jako awaryjna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby nie było używałem do tego czasu węgla ATI i po 2 płukaniach w dosłownie 2 litrach wody, woda może nie była kryształ ale miała lekkie zabarwienie na czarno a nie smoła.


Było 340 litrów: http://nano-reef.pl/...042#entry344042

Obecnie (zdjęć na forum nie ma): 600 litrów słonej wody. Skała: 20kg, Piasek: 10kg albo i mniej. Korale i ryby: kolorowe; Światło: ATI 8x54W T5; Odpieniacz: Vertex Alpha 250; Obieg: RD6500; Cyrkulacja: ciągle za mała ale markowa :); Sól: Red Sea (niebieska) + Balling z Trace Elements od FM i węgiel ale to dla właściciela :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednakowoż węgla nie płucze się mieszając go w wodzie tylko zalewa delikatnie i odstawia, i tak kilka razy. Jeśli mieszałeś go, to zwyczajnie się w tym czasie ścierał... jak ołówek :). Był mieszany?

Edytowane przez nanorafa (wyświetl historię edycji)

Kostka 100x100x50cm,

Oświetlenie: 12 x 39W, ATI Sunpower

Cyrkulacja: 2 x Tunze 6095, 1x Tunze 6055

Obieg: NewJet 4500

Reaktor Ca, DIY

Sól: Tropic Marine Pro Reef, RedSea.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stosowałem i to i to :)


Było 340 litrów: http://nano-reef.pl/...042#entry344042

Obecnie (zdjęć na forum nie ma): 600 litrów słonej wody. Skała: 20kg, Piasek: 10kg albo i mniej. Korale i ryby: kolorowe; Światło: ATI 8x54W T5; Odpieniacz: Vertex Alpha 250; Obieg: RD6500; Cyrkulacja: ciągle za mała ale markowa :); Sól: Red Sea (niebieska) + Balling z Trace Elements od FM i węgiel ale to dla właściciela :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście może się ścierać ale nie w takiej ilości i nigdy nie miałem takiej wody

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka


Start 02-04-2015 ,akwarium 200x60x70cm szkło optiwhite 12mm 840l + sump 90l,

Odpieniacz - ATI 250 POWER CONE , Lampa - 2xbelki LED SANRISE A015-90-W + 8 rury 80W ATI

Obieg - Jebao DCT12000 ,Pompa cyrkulacyjna - Jebao 1x RW-20, 1xRW-15, 2xRW-8,

 Żywa skała - pochodzenie Indonezja – Bali – 100 kg

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie dalej jak miesiąc temu oglądałem przepiekne akwarium z sps-ami. Własciciel owego cukiereczka m.in powiedział mi że nie warto przepłacać z węglem znanych marek, gdyż ten markowy jak również ten "chinski" mają te same właściwości przez okres średnio 2 tyg.

tak więc kupiłem najtańszy węgiel, przelałem go wodą pod kranem, pożniej zalany wrzątkiem wody z filtra RO. Po wystygnięciu gotowy do użycia...woda żadnego zmętnienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Nie dalej jak miesiąc temu oglądałem przepiekne akwarium z sps-ami. Własciciel owego cukiereczka m.in powiedział mi że nie warto przepłacać z węglem znanych marek, gdyż ten markowy jak również ten "chinski" mają te same właściwości przez okres średnio 2 tyg.

tak więc kupiłem najtańszy węgiel, przelałem go wodą pod kranem, pożniej zalany wrzątkiem wody z filtra RO. Po wystygnięciu gotowy do użycia...woda żadnego zmętnienia.

chyba jednak jest sens wiedzieć co się pakuje do zbiornika

a zmętnienie tonie wszystko - polecam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fakt była taka "wersja/partia" potem coś poprawili i świecą teraz z rok spokojnie

i nie uogólniaj

bo węgiel akurat mają jeden z lepszych

Tez mam te kompakty 3 11watowe i jeden zamiennik led 6w. Z tych 3 tylko jeden moduł Marine 10tys K przestal swiecic po 11 miesiącach moduły aktyniczne swiecą juz u mnie 13miesięcy i jest ok. Wegla tez ich używam otwarłam wlasnie 3 opakowanie płucze 2x w zimnej RO ale mało jest osadu. Twoja partia musiała byc wadliwa ogolnie to b. dobry wegiel i nie widze potrzeby przepłacania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.