Skocz do zawartości
lukaszt0

60l z panelem

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jestem posiadaczem akwarium słodkowodnego i chciałbym przejść wkrótce na morskie.

Posiadam akwarium o wymiarach 60x30x35cm planuję wkleić od bocznej ściany panel ( nie wiem jaka szerokość myślałem nad 10-15 cm) le komór musiał by mieć? Jakiej szerokości?

Na początku będzie bez odpieniacza może później dołożę tylko musiał by się zmieścić w panelu.

Oświetlenie planuję DIY 3x10w diód led cob ( 2 białe, 1 niebieska)

Cyrkulacja jvp 110

Planowana obsada: 2x błazenek, jakiś krab, jakaś krewetka może jeszcze jakaś inna mała rybka

Ile kg żywej skały dać?

Jakiej wysokości przegrody w panelu ?

Jaka pompka obiegowa do panela?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

podobnych pytań było już .. X

zacznijmy od panela - zrób taki szeroki żeby się zmieścił odpieniacz

np. do Resuna SK-300 wystarczy 7 czy 8 cm nie pamiętam dokładnie wymiarów razem z wieszakiem

dalej (nie skacząc) ile ? np. 3 komory (bo najłatwiej)

jakie wysokie komory ? a takie na jakiej wysokości chcesz mieć odpieniacz (w środkowej - i ona ustala wysokość poziomu wody)

czyli wlot grzebieniem do pierwszej , dołem przelot do drugiej (2 czy 3 cm luzu na dole wystarczy) i górą (tu poziom wody stały) do trzeciej w 3ciej komorze pompa (600 - 900l/h powinno wystarczyć) i dolewka

(tematu sumpa nawet nie rozważasz? )

Lampa

3x 10w będzie mało daj 4 takie ledy (3 niebieskie 1 biała) i dorób jakieś sterowanie/ściemnianie - przyda się przy plagach

ile skały ? ile chcesz - albo zrobisz ładną "lekką" konstrukcję z np. 3 kilo albo "gruzowisko" nawet z 10

a resztę sobie wyszukaj w starszych tematach

Edytowane przez Gość (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.