Skocz do zawartości
Rybkaa

TDS

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pytanie , po zalaniu akwarium ze skala syntetyczna miernik tds wody pokazal 0,67 na ta chwile , co moge zrobic ?czy musze wymienic wode czy da sie to jeszcze jakos uratowac ? Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mierzymy wody w akwarium ze skałą syntetyczną. Jeśli chcesz mieć dobry odczyt to wlej trochę wody do czystej szklanki opłukaj wodą RO prosto z filtra, następnie wylej. Jeszcze raz nalej do tej szklanki wody prosto z filtra RO i wykonaj pomiar TDS.

Edytowane przez rafik73 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy dobrze zrozumialam , czyli mam oplukac szklanke woda z filtra pozniej do tej szklanki nalac wody z akwarium tam gdzie pokazuje mi 0,67 ? i wyjdzie inny wynik ? chodzi mi o to , ze przed wlaniem do akwarium ze skala wody , tds wynosil 0 ewentualnie 0,01 do 0,02 ale gdy zalalam cale akwarium ta woda to ona zrobila sie taka zmetniala i brudna i gdy wloze do tej wody miernik tds to na poczatku pokazywal okolo 0,5 a teraz 0,67 po 2 dniach .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TDS służy do pomiaru wody płynącej z FILTRA. Gdy wlejesz do akwarium, dosypiesz soli, postoi samo w zbiorniku na dolewkę TDS idzie do góry - to normalne mierzy czastki rozpuszczone na podstawie przepływu prądu. TDS sprawdza nam czy mamy czysta wodę po filtrze pozbawiona krzemianów itd - nie ma znaczenia pomiar póżniej na jakimkolwiek etapie akwarium.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy dobrze zrozumialam , czyli mam oplukac szklanke woda z filtra pozniej do tej szklanki nalac wody z akwarium tam gdzie pokazuje mi 0,67 ? i wyjdzie inny wynik ? chodzi mi o to , ze przed wlaniem do akwarium ze skala wody , tds wynosil 0 ewentualnie 0,01 do 0,02 ale gdy zalalam cale akwarium ta woda to ona zrobila sie taka zmetniala i brudna i gdy wloze do tej wody miernik tds to na poczatku pokazywal okolo 0,5 a teraz 0,67 po 2 dniach .

Źle zrozumiałaś . :(

Edytowane przez rafik73 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

z filtra lejesz do czystej (porządnie opłukanej wodą z filtra) szklanki i mierzysz w szklance

NIGDY nie mierzy się TDSem wody z/w akwarium (no chyba że temperaturę :) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziekuje wszystkim za odpowiedz , teraz juz wszystko wiem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pozatym czysta syntetyczną skałę też wypada przed włożeniem do akwarium wypłukać w RO :)


425b50f54c189bfa14c0e1e2990d0013u621a149

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak mierzycie TDS? Chodzi mi o taki kieszonkowy TDS - 3. Czy zanurzacie całe elektrody czy tylko same końce elektrod? U mnie wychodzi różnica w pomiarze :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z reguły mierniki TDS maja zaznaczone w instrukcji lub na obudowie do jakiego poziomu powinny być zanurzone.

Polecam wiecej info o TDS tu:

http://reefhub.pl/tds-klamie/


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.