Skocz do zawartości
Adamo79

Lampa t5 Odyssea DUAL PRO

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam pytanie odnośnie tej lampy - firmy Odyssea DUAL PRO

Czy ktoś miał może do czynienia z tym oświetleniem?.

Interesuje mnie jaka jest jej wydajność/żywotność w porównaniu do innych wiodących marek..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lampa jak lampa, jeden z wielu chinoli dostępnych na rynku.

Dość dobrze wykonana, nocne ledy, całość sprawia dobre wrażenie. Trzeba uważać na nóżki jak będziesz ją przesuwał, są dosyć niepewne, ale jak lampy nie ruszasz to sama z siebie nie wpadnie do wody :)

Miałem taką prawie rok czasu w wersji 4x24W.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej mnie interesuje jej wydajność (a raczej strata)w porównaniu np.do ATI/PS

Piszą jeśli t5 to tylko ATI bo aktywne chłodzenie- odbłyśniki a tam nie ma nic...

Tu się nasuwa pytanie ile straty emituje taka lampa w porównaniu do wyżej wymienionych?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt Ci chyba w ten sposób nie odpowie, bo chyba nikt nie robił żadnych testów odpowiednim sprzętem.

Wiadomo odbłyśniki w ATI są o niebo lepsze, ale cena odyssea jest o wiele niższa. Lampa u mnie nie nagrzewała się jakoś przesadnie mocno.

Korale urosną Ci i pod ATI i pod Odyssea :) a czy warto przepłacać za ATI to już temat na inną rozmowę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja generalnie też świece taką belkom 2 x80w.i dzisiaj postanowiłem ją rozkręcić i tu ku mojemu zaskoczeniu:

- plastykowy odbłyśnik

- plastykowy uchwyt świetlówki

- brak stateczników w osłonie

- wszystko jakiś plastykowe jakieś chińskie

Dodam że lampa się prezentuje dość dobrze z zew.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niby wszystko plastikowe a jednak lampa świeci, nie psuje się [przynajmniej u mnie] i zwierzaki pod nią dobrze sobie radzą :) czy warto kupować drogie lampy T5 to już sobie każdy sam powinien odpowiedzieć, ja się dość dawno temu wyleczyłem z drogich T5, to nie jest żadna kosmiczna technologia żeby kosztowała czasem chore pieniądze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Nie ma kosmicznej technologii ale różnica w jakości światła ogromna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogromna różnica może jest,ale na papierze.

Realnie nawet acropory rosną całkiem nieźle pod tanimi lampami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nad dwoma bańkami zmieniałem ati sunpower i ati powermodule na jakieś chinole. W obu baniakach acry i inne korale nie zmieniły kolorów i nie było zahamowania wzrostu, dlatego twierdzę, że markowe lampy nie są warte tak dużych pieniędzy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tej pory świeciłem samymi ledami po dołożeniu t5 widzę znaczną różnicę wybarwiania się nie których acropor .Nie chciałbym rezygnować z tego światła na rzecz samych t5....

Edytowane przez Adamo79 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież nie musisz rezygnować z ledów, ich połączenie z T5 jest całkiem sensowne i daje niezłe efekty, aczkolwiek jeśli masz baniak typowo pod spsy to pod samymi świetlówkami będziesz miał lepsze kolory.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam pytanie odnośnie tej lampy - firmy Odyssea DUAL PRO

Czy ktoś miał może do czynienia z tym oświetleniem?.

Interesuje mnie jaka jest jej wydajność/żywotność w porównaniu do innych wiodących marek..

Chcesz kolory to kup ati sum power , jak nie masz problemu z hałasem kup blaua , jak chcesz świecić żeby było światło i nie zależy ci na kolorach to kup hqi . Jak chcesz oszczędzać na lampie to akwarium zrób pod miękkie ,ale nie acropory .

Jak ktoś pisze, że nie ma znaczenia jaka lampa t5 czy ati czy chińska to nigdy tego nie porównywał .


stopkaDamiana.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chińska ma kiepskie odbłyśnik - o ile je ma, stateczniki są jakościowo bardzo niewydajne.

Mam chiniola nad szczepkowym, po wodowaniu musiałem wymienić statecznik, kupiłem nowy odpaliłem lampę na tych samych swietlowkach - różnica kolosalna w ilości światła.


"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam praktycznie same spsy ale po ostatniej wizycie w AF kolory ich acropor mnie rozwaliły po prostu MiAZGA!

Od tamtej pory patrząc też na zbiornik Debory zacząłem się zastanawiać nad wpływem światła na wybarwienie sps.

Właściwie patrząc na piękne spsowe zbiorniki prawie wszędzie święcą ATI...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adam, to po co kombinować ?

Akwaryści, zazwyczaj jak wieszają lampę ATI muszą zwiększać ilośc podawanego ballinga, wiec to jest namacalny dowód, że te lampy są wydajniejsze.


"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Światło to jeden z kilku czynników wpływających na koralowce. Kupno lampy ATI nie gwarantuje Ci,że nagle będziesz miał super wybarwione spsy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy Adama ręce będzie to kropka nad i.


"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki kiflu..Kurcze będzie brakować blików wschodów zachodów....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dla SPS światło jest czynnikiem "dość" ważnym i może dlatego te najlepsze są tylko pod T5 a jak się wczytać jakimi to ATI i nie sądzę aby to był sponsoring


OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adam, to po co kombinować ?

Akwaryści, zazwyczaj jak wieszają lampę ATI muszą zwiększać ilośc podawanego ballinga, wiec to jest namacalny dowód, że te lampy są wydajniejsze.

Ja po dołożeniu tej t5 też ballinga zwiększałem...A może by ją stuningować dołożyć elektroniczny statecznik /odbłyśnik ati.Po to by zostać przy ledach a dopalać t5 ...Może ktoś wcześniej wpadł na pomysł stuningowania Odyssea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajną alternatywą są lampy Aqua Nova, mają opcję postawienia na nóżkach jak i podwieszenia. Odbłyśnik, w odróżnieniu od Odyssea, nie jest wykonany z folii aluminiowej do pieczenia kurczaka. Plusem Odyssea, jest wyprowadzenia statecznika na zewnątrz lampy, co obniża temperaturę jej pracy i daje możliwość łatwego upgrade'u. Ale, będąc szczerym, kiedy ma się tę lampę w ręce, to daleki jest od padnięcia na kolana, lub nawet na jedno, nawet zestawiając cenę do jakości. Swoją drogą, może wypowiedzieć się więcej osób, które wstawiło nowe stateczniki do swoich lamp? Jeśli zaobserwowały wyraźny wzrost ilości światła, to niech się również pochwalą, jakiej firmy był to statecznik?

Edytowane przez Maciek J. (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie odbłyśnik w tej lampie jest (wykonany z foli do pieczenia kurczaka) to jakaż żenada!!!!

Wymieniłem odbłyśniki i jest jaśniej ,pewno to samo się tyczy tych stateczników ,przyłączam się do pytania Maćka jakie najlepiej zastosować?

Morze coś takiego?

http://www.aquario.pl/stateczniki-magnetyczne-i-elektroniczne-t5-t8/232-statecznik-elektroniczny-2x80w.html

Edytowane przez Adamo79 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Korale rosną i nad tanim chinolem ale dla moich oczu jest znacznie jaśniej przy ATI.

Miałem chińskie T5 i chciałem znów kupić chińską t5 kiedy po rozmowach znajomi wybili mi ten pomysł z głowy kupiłem ati, na pewno nie żałuje.

Lampę markową jest też łatwiej sprzedać więc połowę można odzyskać jeśli się dbało. Warto być oszczędnym ale nie warto skąpić.

Co innego budżetowa pierwsza rafka 100l gdzie na dobry początek starczy belka glo.

Jeśli masz 600l to odpuść bo będziesz żałować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.