Skocz do zawartości
magu

6-kanałowy sterownik LED - AQma LED Control v3 - by magu

Rekomendowane odpowiedzi

@sith114, całkowita długość zestawu to 16,5cm,szerokosc płytki z arduino to 5,7cm,i wysokość to 2,4cm

16,5x5,7x2,4

Jak coś to mogę zdj wstawić, zawsze to lepszy podgląd. 

@Łukasz_dg  uff, dzięki! Nie byłem pewny, jakoś teraz wolę na zimne dmuchać...

Edytowane przez Ustrzycki1 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Ustrzycki1 napisał:

@sith114, całkowita długość zestawu to 16,5cm,szerokosc płytki z arduino to 5,7cm,i wysokość to 2,4cm

16,5x5,7x2,4

Jak coś to mogę zdj wstawić, zawsze to lepszy podgląd. 

@Łukasz_dg  uff, dzięki! Nie byłem pewny, jakoś teraz wolę na zimne dmuchać...

A długość płytki z driverami? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Ustrzycki1 napisał:

@sith114 Sama płytka to 7.9cm.

Co kombinujesz , jeśli można wiedzieć? 

@Łukasz_dg

Chce płytki w lampie dać ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, sith114 napisał:

Chce płytki w lampie dać ;) 

"złącze kątowe" i zrób "kanapkę" czyli jedna płytka nad drugą ;)


110x50x50 ,sump 62.5x38x40, 3x Tunze 6045, nj4500, H&S 150-F2001

Dariusz 'VDR' Rubinkiewicz

http://nano-reef.pl/topic/35493-275l-radomskie-malenstwo/

http://art.debesciak.net http://www.klub-malawi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, VDR napisał:

"złącze kątowe" i zrób "kanapkę" czyli jedna płytka nad drugą ;)

Coś będę kombinował jak zaczne zbierać elementy. Ale to po 7.01 bo teraz sezon ogórkowy :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest na jednym zasilaczu i przetwornicy DC. Tak jak na tym schemacie:


e32622f5f5b97bfc289a71e1457246a1.jpg

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ja mam jeden zasilacz i przetwornica step down czy jak to się tam zwie ;)

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy od mocy lampy i użytego zasilacza. W dużych lampach powyżej powiedzmy 300W i użyciu zasilaczy impulsowych, które mają spore zużycie prądu nawet na "biegu jałowym" zastosowałbym oddzielny zasilacz dla sterownika i oddzielny dla źródła światła załączany oddzielnym przekaźnikiem. Miałem tak u siebie jak miałem lampę na tym sterowniku. Mój zasilacz brał 20w na sucho.   

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy ściemnianiu i przełączeniu się na oświetlenie nocne w sterowniku Aqma mam całkowitą ciemność przez jakieś pół minuty. Czy jest to ok? Czy może można jakoś to zmienić w ustawieniach?


 

48a8a9a6b8f4f4ee866d96cfdef63c4cu1641a14

6953777_Sygnaturarybki1.jpg

56_1245071123.gif

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@waldek123blau u mnie nie ma takich objawów. Ściemnia się do ustalonego momentu, co ma zgasnąć to zgaśnie, zostaje tylko nocne. Poszperaj coś w ustawieniach. 

@sith114, będzie Pan zadowolony :)

Edytowane przez Ustrzycki1 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
2 godziny temu, waldek123blau napisał:

Czy może można jakoś to zmienić w ustawieniach?

a jak masz ustawione :)

ja mam 1 kanał który pracuje także jako nocne - reszta kanałów sie wygasza a jeden zostaje "na czuwaniu" - ma zaznaczony "ptaszek" nocne i świeci około 1% mocy

nie wiem  czym starujesz ale tu raczej widać o co chodzi

6-1024x768.jpg

albo

10.3-1024x768.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tak samo 6 kanał zaznaczony jako oświetlenie nocne od 22 godz do 9 godziny a 5 kanałów świeci od 9 z rana do 22 godz.I od godz 22.00 przez około 30 sekund jest całkiem ciemno. Dziś spróbuje ustawić oświetlenie nocne o minutę wcześniej może to coś zmieni


 

48a8a9a6b8f4f4ee866d96cfdef63c4cu1641a14

6953777_Sygnaturarybki1.jpg

56_1245071123.gif

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
a jak masz ustawione [emoji4]
ja mam 1 kanał który pracuje także jako nocne - reszta kanałów sie wygasza a jeden zostaje "na czuwaniu" - ma zaznaczony "ptaszek" nocne i świeci około 1% mocy
nie wiem  czym starujesz ale tu raczej widać o co chodzi
6-1024x768.jpg&key=0f92f31ac2b5c999f617391969d2ded6340839feb02e7cb8147f967cd95703d2
albo
10.3-1024x768.png&key=0bf29f909d4f823f3167fc3b34f87f8b104e4be1a0913a74415a7f4c1e370b20
Nie masz ustawionych wschodów i zachodów? ;)

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
7 minut temu, =Fresz= napisał:

Nie masz ustawionych wschodów i zachodów? ;)
 

masz - to fotki od magu - poglądowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą zmieniłem ustawienia włączania oświetlenia nocnego o minutę wcześniej zobaczę o 22 godzinie.

I jutro napiszę czy jest poprawa

Jest jeszcze jeden problem ale nie wiem czy to wina aqmy? Mam do sterownika Agmy podłączone 9 płytek po 5 driverów w 3 lampach. Płytki są chińskie i są wyposażone po 5 szt driverów Mean Well LDD-1000H , LDD-700H, LDD-350H wygląda to tak jak na dole na fotce. Problem jest taki że po ściemnieniu lamp w nocy gdy świeci się tylko oświetlenie nocne kilka diód w każdej lampie żarzy się. Czy można to jakoś zlikwidować?

15731606_s-l1600.jpg


 

48a8a9a6b8f4f4ee866d96cfdef63c4cu1641a14

6953777_Sygnaturarybki1.jpg

56_1245071123.gif

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, waldek123blau napisał:

Przy ściemnianiu i przełączeniu się na oświetlenie nocne w sterowniku Aqma mam całkowitą ciemność przez jakieś pół minuty. Czy jest to ok? Czy może można jakoś to zmienić w ustawieniach?

Jak ustawiłem włączenie się kanału nocnego na minutę przed wyłączeniem się pozostałych 6 kanałów nie ma przerwy i wszystko śmiga jak trzeba. Pozostał jeszcze ten problem z żarzeniem się kilku LED-ów po zmroku. 

 


 

48a8a9a6b8f4f4ee866d96cfdef63c4cu1641a14

6953777_Sygnaturarybki1.jpg

56_1245071123.gif

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak długie przewody między diodami a driverami ? jak dlugie przewody miedzy driverem a sterownikiem ? jak masz te płytki z driverami podłaczone pod sterownik ? rozumiem ze np. pwm kanału niebieskiego idzie na np. 3 płytki z driverami w 3 lampach gdzie sa stringi niebieskie ?

Przy długich przewodach może Ci się indukować tam napięcie i prąd może byc na tyle duży że wzbudza te kilka diod na stringu. Jeśli to faktycznie ten problem to należałoby się pozbyć tego prądu ;)


110x50x50 ,sump 62.5x38x40, 3x Tunze 6045, nj4500, H&S 150-F2001

Dariusz 'VDR' Rubinkiewicz

http://nano-reef.pl/topic/35493-275l-radomskie-malenstwo/

http://art.debesciak.net http://www.klub-malawi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W swoich lampach mam również sterownik od Magu i dokładnie te same drivery (8 takich płytek) i nie zauważyłem takiego efektu, ale ja nie robiłem oświetlenia nocnego. Może daj oświetlenie nocne na innym zasilaczu i podpiętym tylko do nocnego driverze, a główny zasilacz na noc niech się wyłącza. U mnie zasilacz sterowany jest przez przekaźnik SSR i załącza się minutę przed załączeniem lampy i wyłącza 5 minut po zagaszeniu, aby się wychłodził w tym czasie. Zasilanie nocnego oświetlenia z innego zasilacza to jak w Twoim przypadku może być dobre ze względu na oszczędność prądu bo z tego co wiem to masz niezłego potwora. Mierzyłeś ile prądu bierze przy jałowej pracy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też miałem wrażenie że się inne ledy żarzą u mnie. Okazało się że światło z diod RB czy bardziej UV jakby pobudza luminofor (czy jak to się nazywa) w diodach na które pada po odbiciu od wody np. Tzn jak przysłoniłem diodę UV i światło z niej nie odbijało się na inne diody to jakby żarzenie ustępowało.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że to nie ten dział, ale może ktoś by był zainteresowany  - mam do sprzedania lampę opartą o sterownik Aqma i informacje z tego wątku
https://www.olx.pl/oferta/lampa-diy-akwarium-morskie-120cm-ok270w-6kanalow-2x-t5-54w-bluetooth-CID103-IDDfJ2m.html

Może ktoś ma ochotę pociągnąć mój projekt dalej.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bluetooth w telefonie  sparowany, niby połączony bo się sterownik odzywa (zapiszczy i led zmienia częstotliwość mrugania) ale cały czas jest "Ładowanie danych" i wisi lub wywala program - niestety wina Starego androida (5.1)

Posiada ktoś może program na starsze andki?

Na winXP po kablu śmiga a próba połączenia przez Bluetooth wywala program.


03.09.2011 ~ 400netto - 29.06.2015 zlikwidowane - przeprowadzka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, domelsjz napisał:

Bluetooth w telefonie  sparowany, niby połączony bo się sterownik odzywa (zapiszczy i led zmienia częstotliwość mrugania) ale cały czas jest "Ładowanie danych" i wisi lub wywala program - niestety wina Starego androida (5.1)

Posiada ktoś może program na starsze andki?

Na winXP po kablu śmiga a próba połączenia przez Bluetooth wywala program.

Mam ten sam problem jako, że w domu same Iphony i jedyny telefon z Andkiem to jakiś stary samsung s5 neo, to jestem na ten moment pozbawiony możliwości korzystania z aplikacji na telefon. Na PC śmiga jak ta lala na starym andku problemy. Kumpel się podłączył do Aqmy na nowszym szajsungu i pięknie chodziło ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.