Skocz do zawartości
magu

6-kanałowy sterownik LED - AQma LED Control v3 - by magu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

 

Trochę mnie tu nie było, ale powoli zaczynam wracać, może jakąś kostkę postawię niedługo, ale najpierw musze zrobić lampę.

W zasadzie to już poskładana, oczywiście na arudino, wszystko ładnie pięknie, ale mam jeden problem. Mianowicie, mam 3 kanały 6x3W, drivery 700mA, standardowe z allegro oczywiście z PWM, zasilacz 24V i 7,5A, a problem jest taki, że jak na teście w aplikacji daje którąś nitkę mocniej, to pozostałe mi przygasają. Podłączenie driverów jest równoległe ( plusy z plusami, minusy z minusami), dodatkowo minus z drugiego zasilacza (arduino jest na jakiejś ładowarce 7,5V). Czy ktoś się może spotkał z czymś podobnym? 

Jeśli potrzeba więcej szczegółów to wstawię zdjęcia, schematy. Ale może ktoś miał podobnie i udało mu się ten problem rozwiązać.

@EDIT

Problemem jest druga nitka, obstawiam że UV diody są jakieś dziwne bo świecą jakoś bardzo słabo, spróbuje je zamienić na rb albo b i zobaczymy. Bo 1 i 3 nitka działa poprawinie

@edit 2

Naprawione, wszystko działa jak trzeba, okazało się że miałem gdzieś przebicie. Ze strat to jeden driver przed chwilą bo dotknął mi gdzieś radiatora :/

Z góry dzięki za pomoc :)

Edytowane przez endriu0 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pokombinuję [emoji6] dam znać czy coś w końcu pomogło.
Jak tam udało się?

Wysłane z mojego SM-G986B przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
40 minut temu, Alcoholik napisał:

Jak tam udało się?

Wysłane z mojego SM-G986B przy użyciu Tapatalka
 

Niestety nie. Przez telefon się łączy sterownik, a z komputerem nie. Nie wiem czy ja czasami jakiś czas temu nie instalowałem nowych sterowników na kompie i to może przez to się wykrzaczyło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Niestety nie. Przez telefon się łączy sterownik, a z komputerem nie. Nie wiem czy ja czasami jakiś czas temu nie instalowałem nowych sterowników na kompie i to może przez to się wykrzaczyło.
Masz nowe wersje aqmy w arduino?

Wysłane z mojego SNE-LX1 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Masz nowe wersje aqmy w arduino?

Wysłane z mojego SNE-LX1 przy użyciu Tapatalka

Starszą 3.1 chyba.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Starszą 3.1 chyba.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

A wrzuć nową, może coś to da.

Wysłane z mojego SNE-LX1 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
A wrzuć nową, może coś to da.

Wysłane z mojego SNE-LX1 przy użyciu Tapatalka

Aż się boję że wgram i mi się coś rozdupcy a nowej aqmy teraz nie kupię bo magu zawiesił działalność na czas koronki.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, =Fresz= napisał:

Aż się boję że wgram i mi się coś rozdupcy a nowej aqmy teraz nie kupię bo magu zawiesił działalność na czas koronki.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka
 

To kup samo arduino na nie wgraj nowa wersje ;) 

Ale nie wiem czemu coś miałoby się stać przy wgrywaniu nowej na to co masz ;) 

Edytowane przez sith114 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
5 minut temu, sith114 napisał:

To kup samo arduino na nie wgraj nowa wersje ;) 

Ale nie wiem czemu coś miałoby się stać przy wgrywaniu nowej na to co masz ;) 

Może kompletnie już by się wykrzaczyło wszystko i ani bym nie mógł nic ustawić na kanałach ani lampy włączyć. Nie wiem heh A tak przynajmniej mam lampę ustawioną i świeci :P gdyby nie to że chciałem podkręcić biały kanał to bym nie wiedział że coś nie tak. No nic może dzisiaj wieczorem zaryzykuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko, orientuje się może ktoś ilu Ohm'owy termistor potrzebny jest do czujnika od wentylatorów ? Mam 10k ale pokazuje temperaturę 300°C

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam czy stosuje ktoś z was programator czasowy przed zasilaczami ? Tak by załączały wszystko np. 5min przed startem arduino. Chodzi o to by zasilacze nie pobierały prądu w stanie spoczynku.

Wysłane z mojego SM-A505FN przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dwie lampy na andruino i nie stosuję nic takiego

Wysłane z mojego SM-G986B przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie pytanie bo nie wiem czy strona Aqma , email badz profil na fb jest aktualny ? Ponieważ obojetnie gdzie nie napisze jest zero odzewu . Przy zakupie i dobieraniu sprzętu wszystko idealnie , sam sprzet dziala idealnie ale teraz mega problem z kontaktem. Ktos cos wie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, sir_rolu napisał:

A ja mam takie pytanie bo nie wiem czy strona Aqma , email badz profil na fb jest aktualny ? Ponieważ obojetnie gdzie nie napisze jest zero odzewu . Przy zakupie i dobieraniu sprzętu wszystko idealnie , sam sprzet dziala idealnie ale teraz mega problem z kontaktem. Ktos cos wie ?

Jest informacja na stronie ;)
Przerwa do odwołania z powodu panedemii.

Magu podaje nr telefonu na stronie dzwoniłeś?
509711497

Edytowane przez sith114 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, sith114 napisał:

Jest informacja na stronie ;)
Przerwa do odwołania z powodu panedemii.

Proponuje doczytac odnosnie przerwy, ale wysylek zamowien a nie kontaktu ;) a próbowałem sie skontaktowa juz w lutym ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry. Firma jest zamknięta do 13.05.2020, realizujemy jedynie serwisy. Bardzo przepraszam, obecna sytuacja zmusiła mnie do zajęcia się zupełnie innnymi sprawami. Zapraszam do kontaktu po tym terminie, na pewno pomogę. Pozdrawiam: Marcin Grunt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy podpowiedzcie co i gdzie trzeba zmienić, żeby ruszyło na zegarze RTC DS1302

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, rodzyngit napisał:

Koledzy podpowiedzcie co i gdzie trzeba zmienić, żeby ruszyło na zegarze RTC DS1302

A po Polsku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

połączyłeś się przez kabel USB i pobrałeś datę i godzinę ze sterownika z poziomu aplikacji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poskładałem wczoraj sterownik na bazie projektu Magu, lecz zamiast zegara DS1307 użyłem DS1302 (nieswiadomie taki kupiłem), nie posiadam też bluetotha

wgrywając kod poprzez AQmaUpdateTool, otrzymuje komunikat o poprawnym wgraniu softu, natomiast nie wykrywa go w AQma LED Control

wgrywając kod AQmaLED_v3.1.10 "z palca" przy kompilacji otrzymuję komunikat:

 

kod bledu.txt

 

nie znam się na programowaniu, ale domyślam się, że problem leży w bibliotekach do zegara

 

czy prostszym rozwiązaniem będzie wymiana zegara na DS1307 ?

Edytowane przez rodzyngit (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DS1307 i DS3231 działają na I2C i są zamienne, a DS1302 działa na SPI więc nie da się tego podłączyć w miejsce DS1307/DS3231

Najlepiej będzie jak sobie dokupisz DS3231 - ten jest dokładniejszy niż DS1307

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 17.05.2020 o 13:05, pit_i_mat napisał:

DS1307 i DS3231 działają na I2C i są zamienne, a DS1302 działa na SPI więc nie da się tego podłączyć w miejsce DS1307/DS3231

Najlepiej będzie jak sobie dokupisz DS3231 - ten jest dokładniejszy niż DS1307

dzięki za info, zaraz zamawiam DS3231

 

PS: wymiana zegara rozwiązała problem, sterownik działa w 100% , dzięki za pomoc

Edytowane przez rodzyngit (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest jakiś sposób na zlikwidowanie piszczenia driverów LDD 700L , ukończyłem swoją lampe i piszczą nie miłosiernie :/ przestają dobiero gdy są rozkręcone na maxa a to trochę za dużo światła.

Wysłane z mojego SM-A505FN przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam 

Jako ze troche mi sie spieszy postaram sie uzyskac od znawcow tematu troche informacji i odpowiedzi. Mianowicie chce przerobic lampe na taka co bedzie miala 6 kanalow sterowane Aqma Led Control , kazdy kanal ma miec diody 2x50w . Caly sterownik juz posiadam ponieważ kiedys juz skladalem jedna lampe i chcial bym go wykorzystac . Pytanie co musial bym wymienic/zmienic aby moc podlaczyc na kanal 2x50w ? Specyfikacja diody i sterownika jaki posiadam poniżej: 

 

50 W

30-34 V

1500mA

2000-2500LM

 
 
Poniżej zestaw, który mam :
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jako nowicjusz na forum prosze wybaczyć może banalne ale jednak pytanie.

Otóż lampa ma 5 kanałów 10x1W  Led. Każdy kanał zasilany oddzielnie prąd 300mA. Drivery 350mA pwm.jpg.ed41c8ff42dccb17a4ddee5d676ae8a6.jpg jak na załączonym obrazku.

Problem polega na tym że programowo sterownik "aqma led control" niby wszystko jest ok, ale sterowanie pwm nie działa. Tzn np. używając funkcji test - regulacja suwakiem powoduje mrugnięcie diód ale pwm nie działa. Masy połączone,  komunikacja z arduino jest ok ale problem również. Próbowałem również sterować za pomoca tc420  (pwm) i efekt ten sam.

Skłaniam się ku temu że problemem są drivery ale ... Może jakiś pomysł gdzie może być błąd.

Pozdr

Edytowane przez Mr.Raffi (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.