Skocz do zawartości
j4q

Obsada do 200L na początek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Proszę o pomoc w doborze obsady do Akwarium 200L, link do opisu akwa w podpisie. Poszukuję ładych kolorowych rybek, w miarę łatwych w hodowli. Lista które mi się podobają, proszę o korekty, co dodać, co ująć, ile sztuk?

Nemateleotris magnifica 2szt

Amphiprion ocellaris 2szt

Chrysiptera hemicyanea 2szt

Pseudocheilinus hexataenia 1szt

Pterapogon kauderni 3szt

Synchiropus splendidus BLUE 1szt

z góry dzięki za pomoc!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obsada w miarę rozsądna, tylko tych Pterapogonów dałbym raczej parkę niż 3 sztuki, w zamian wziąłbym parkę P. hexataenia.


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawi mnie czy trzyma ktoś z powodzeniem w takim litrażu jakiegoś pokolca? np. Zebrasoma flavescens? bardzo bym chciał pokolca ale z tego co czytam to polecany jest od minimum 400l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę że dużo ludzi trzyma pokolce w takim litrażu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale nie nazwałbym ich akwarystami tylko zagubionymi pokemonami i na pewno nie dużo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie radze trzymac Tobie pokolca w takim litrazu. Ja kupilem w maju hepatusa, ale z ta mysla, ze i tak w tym roku bede sie przenosic na 700L w obiegu, mial wtedy 3-4cm… teraz ma dobre 10cm, jak nie wiecej… A co do Twojej zaproponowanej obsady to ja bym nad hexataenia sie zastanowil… Mialem jedna, wredna jakich malo (a wcale nie az taka ladna, jest naprawde duzo ladniejszych rybek). Przez nia starcilem jedna babke, bo zameczyla ja na smierc. Na szczescie udalo mi sie ja odlowic i oddac do sklepu.

np. Gramma loreto jest naprawde ladna rybka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie radze trzymac Tobie pokolca w takim litrazu. Ja kupilem w maju hepatusa, ale z ta mysla, ze i tak w tym roku bede sie przenosic na 700L w obiegu, mial wtedy 3-4cm… teraz ma dobre 10cm, jak nie wiecej… A co do Twojej zaproponowanej obsady to ja bym nad hexataenia sie zastanowil… Mialem jedna, wredna jakich malo (a wcale nie az taka ladna, jest naprawde duzo ladniejszych rybek). Przez nia starcilem jedna babke, bo zameczyla ja na smierc. Na szczescie udalo mi sie ja odlowic i oddac do sklepu.

np. Gramma loreto jest naprawde ladna rybka

Na takie rady liczę najbardziej, jestem po ciężkich doświadczeniach z agresywnością wśród Malawi, nawet przy rozsądnie wybranej obsadzie dwu, a na końcu, jedno gatunkowej. Także nigdy więcej śmierci w akwarium, bo żal patrzeć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie radze trzymac Tobie pokolca w takim litrazu. Ja kupilem w maju hepatusa, ale z ta mysla, ze i tak w tym roku bede sie przenosic na 700L w obiegu, mial wtedy 3-4cm… teraz ma dobre 10cm, jak nie wiecej… A co do Twojej zaproponowanej obsady to ja bym nad hexataenia sie zastanowil… Mialem jedna, wredna jakich malo (a wcale nie az taka ladna, jest naprawde duzo ladniejszych rybek). Przez nia starcilem jedna babke, bo zameczyla ja na smierc. Na szczescie udalo mi sie ja odlowic i oddac do sklepu.

np. Gramma loreto jest naprawde ladna rybka

Na takie rady liczę najbardziej, jestem po ciężkich doświadczeniach z agresywnością wśród Malawi, nawet przy rozsądnie wybranej obsadzie dwu, a na końcu, jedno gatunkowej. Także nigdy więcej śmierci w akwarium, bo żal patrzeć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o Gramma loreto to jest wiele zdań za i tyle samo przeciw. Czy jest agresywna czy nie to chyba w dużej mierze zależy od szczęścia ;)

Edytowane przez Dasti (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o Gramma loreto to jest wiele zdań za i tyle samo przeciw. Czy jest agresywna czy nie to chyba w dużej mierze zależy od szczęścia ;)

Czytalem wiele o niej zanim sie na nia zdecydowalem (nawet na forach obcojezycznych). Czesto te negatywne opinie ostatecznie nie dotycza tej rybki a jej "podrobki" czyli Pictichromis paccagnellae… Gramma bardzo rzadko jest agresywna. Trzeba miec szczescie zeby na taka trafic :ninja:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Proszę o pomoc w doborze obsady do Akwarium 200L, link do opisu akwa w podpisie. Poszukuję ładych kolorowych rybek, w miarę łatwych w hodowli. Lista które mi się podobają, proszę o korekty, co dodać, co ująć, ile sztuk?

Nemateleotris magnifica 2szt

Amphiprion ocellaris 2szt

Chrysiptera hemicyanea 2szt

Pseudocheilinus hexataenia 1szt

Pterapogon kauderni 3szt

Synchiropus splendidus BLUE 1szt

z góry dzięki za pomoc!

Chrysiptera hemicyanea 2szt

tego nie dawaj straszna cholera

pozdr

Jeżeli chodzi o Gramma loreto to jest wiele zdań za i tyle samo przeciw. Czy jest agresywna czy nie to chyba w dużej mierze zależy od szczęścia ;)

http://www.liveaquar...30 53&pcatid=53

strasznie łagodna

bo jest mylona z

http://www.fishbase....is-paccagnellae

straszna jędza

Jak pytasz o obsadę to jeszcze napisz jaki wymiar masz tej 200tki

pozdr

Edytowane przez Gaber (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chrysiptera hemicyanea 2szt

tego nie dawaj straszna cholera

Bez przesady, trzymane w parach zajmuja sie glownie soba. Czy w twoim akwarium jest inaczej?


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie kuzyn parasema to dla mnie taki miniaturowy hepatus z ubarwienia z charakteru nigdy nie miałem kłopotu ani nigdy nie zaczepiała innych ryb mam drugą sztukę łącznie myślę ze z 4-5 lat będę mieć.Na początku po dodaniu błazenków tydzień zaczepek ale nic specjalnego po dodaniu kolejnych w zasadzie już sobie głowy nie zawracała.

Jednak przy mniejszych rybkach warto dodać ostatnie w kolejności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W miejsce mandaryna o którym piszesz proponuje Synchiropus marmoratus - równie piękna i ciekawa w zachowaniu rybka, poza tym dużo łatwiejsza w utrzymaniu..."nowe akwarium" to nie miejsce dla tej ryby. Licz się z tym ze musisz ją dokarmiać z pipety.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W miejsce mandaryna o którym piszesz proponuje Synchiropus marmoratus - równie piękna i ciekawa w zachowaniu rybka, poza tym dużo łatwiejsza w utrzymaniu..."nowe akwarium" to nie miejsce dla tej ryby. Licz się z tym ze musisz ją dokarmiać z pipety.

A może Synchiropus picturatus? Bardziej mi się podoba, a po skale biega u mnie już dużo tych małych skorupiaków plus pojedyncze wirki, także może by przy okazji pomógł przy wirkach?

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.