Skocz do zawartości
cezarycezary

YouTube'owa skarbnica morskiej wiedzy i inspiracji (nie tylko dla nowicjuszy)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich na forum. Jako, że przyszła pora na mnie i moją wymarzoną solniczkę a jestem na etapie chłonięcia wiedzy wpadłem na pewien pomysł.

Szukałem ale nic podobnego na forum nie znalazłem.

Co byście powiedzieli na skarbnicę wiedzy z filmami na temat morskiej akwarystyki, wszystko w jednym miejscu-fajnie pod ręką :) ?

Zapraszam do wrzucania filmów, które Waszym zdaniem warto obejrzeć. Mogą to być filmy Waszego autorstwa jak i innych. Polskie jak i hamerykańskie ;)

Na forum łatwo je wstawić pomiędzy znaczniki [ media ] LINK DO FILMU [ /media ] (bez spacji po i przed nawiasem kwadratowym) przy czym trzeba też pamiętać żeby z początku adresu klipu wywalić "s" widoczne przy httpS - z "s" film nie będzie się nam na forum wyświetlał ;)

No i co Wy na to? Jak Wam się podoba mój pomysł?

Na początek znalazłem coś takiego:

Czekam na Wasze znaleziska :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba wszystkim znane:


Akwarium 80x45x45 (162L), Światło 6x24W T5, Cyrkulacja 2 x Tunze 6025, Odpieniacz Deltec MCE600. Bez panela i sumpa. Zalane 02.02.2014.

Obsada: Chrysiptera Parasema, Pictiochromis paccagnellae, 2 x Amphiprion ocellaris, 2 x Chromis Viridis, Halichoeres melanurus, Ecsenius bicolor, Labroides dimidiatus, Mandaryn wspaniały do tego jakieś miękasy, LPSy, SPSy, 2 x Lysmata amboinensis, ślimaki, rozgwiazda piaskowa, jeżowiec i wężowidła

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomyśl świetny i pewnie dlatego mamy specjalny dział do tego przeznaczony na forum ;-)

Przenosimy :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomyśl świetny i pewnie dlatego mamy specjalny dział do tego przeznaczony na forum ;-)

Przenosimy :-)

Przez chwilę myślałem o tym dziale ;)

Dzięki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuje umieszczac przy kazdym linku w kilku slowach,czego film dotyczy:).

baszurek nadaje mobilnie...


"Czy nig­dy nie zas­ta­nawiał się pan nad tym, dlacze­go chmu­ry i drze­wa, złotog­niade je­sienią, bu­re zimą, ten pejzaż dek­li­nowa­ny przez po­ry ro­ku, dlacze­go wszys­tko wa­li w nas pięknem jak młotem, ja­kim pra­wem tak się dzieje? Prze­cież po­win­niśmy być czar­nym prochem międzyg­wiez­dnym, strzępa­mi mgławi­cy Psów Gończych, prze­cież normą jest hucze­nie gwiazd, po­top me­teorów, próżnia, ciem­ność, śmierć..."

S.Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Proponuje umieszczac przy kazdym linku w kilku slowach,czego film dotyczy:).

baszurek nadaje mobilnie...

O to nie napisałem tego? Miałem taki zamiar :lol:

Krótki opis mile widziany ;)

Wysłane z mojego LG-D802 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez cezarycezary (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

@cezarycezary ale to ma być skarbnica wiedzy czy porażek ?

filtrów kubełkowych używa może z 5% morszczaków, więc jeżeli temat otwiera film z kubełkiem ... to niejeden "nowicjusz" poleci do sklepu a potem będzie żałował - jak już to bym proponował na otwarcie np. filmik z 30l Aqualea - są DUUUUUŻO popularniejsze od kubełków

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"jak widzimy C. Bispinosa czuje się dobrze, nie chowa się...no jak kuźwa ma się chować jak tam w tej łupinie już 5 kilo ryb nawpuszczane :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te pierwsze trzy filmy radziłbym olać :D a wzamian na to poszukać informacji na forum bo to skarbnica :p


"Mówiłaś mi" bym nie umarł, to jest w genach

"Brzydki, zły i szczery" w biegu "Po drodze do nieba"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Te pierwsze trzy filmy radziłbym olać :D a wzamian na to poszukać informacji na forum bo to skarbnica :p

Brawo Ty :p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Ja z kubełkami mam takie doświadczenie że 3 sa na strychu. Jeśli ktoś ma na nie ochotę to zapraszam. Chętnie oddam za piwo.

Między innymi z 2 kubełków, które miałem na strychu chciałem ostatnio zrobić denitryfikator. Podłaczyłem wszystko, odpaliłem i co? Oba puszczaja wodę na uszczelkach...

Kubełki to jakaś porażka. Nie doś ze nie widac co się dzieje w środku, to jeszcze przepływ wody przez "media" filtracyjne nie jest równomierny i się w dodatku zapychają detrytusem.

Znacznie lepsze pod każdym względem od kubełków są zwykłe filtry narurowe... Szczelne, tanie, przezroczyste, nadają się do bardzo drobnych materiałów filtracyjnych i do takich o większej granulacji, łatwe i szybkie w montażu.

Edytowane przez nanokaczor (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie bylo by lepiej, zebyw rzucac filmy, a nie swoje przemyslenia na wiele tematow i wymadrzan? Fajnie by bylo gdyby to byl temat z filmami, ktore beda przydatne dla poczatkujacych, cos naprawde ciekawego. Bo zaraz na 10 stron tematu z filmami bedzie jeden film.


Sygnatura;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny vlog, świetnej jakości materiał :)

Macie jakieś inne swoje ulubione? Wrzućcie linki :)

Poniżej próba wspomnianego powyżej vloga:

[ media ]

[ /media ] Edytowane przez cezarycezary (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.