Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

11 godzin temu, R.I.P napisał:

Grzegorz ... właśnie jestem świeżo po próbie dopuszczenia do " hexy " wargatka z rodzaju Cirhilabrus - u mnie próba zdecydowanie nieudana - nowy wargatek poległ w pół dniówki.

PK

Spodziewałem się tego , stąd sprawa nie taka prosta . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z moich obserwacji wynika że moczenie w dipie to szybki powrót do kolorów i wyjście z brązów pod warunkiem że problem był po stronie pasożytów a warunki w zbiorniku są odpowiednie . Dawniej kąpiel zaliczał każdy kto marudził lub nie chciał się wybarwić. Wyniki takiego moczenia często zaskakiwały mnie bardzo pozytywnie. Osobiście miałem przypadek gdy włożyłem koralowca brązowego a po 10 min wyciągnąłem w kolorze zieleń z niebieskim. Myślę że to żadko się zdarza ale warto moczyć jeśli jest taka możliwość.

Różowe tak cieszą , mimo iż często robię im zdjęcia to nie mogłem się oprzeć i znów cyk.

6ad0714b31377cc6a81904f3474f5024.jpge3a3b90d1852efcc0a0966c2444db60e.jpgd499b7a505f535158fd2ffb51f5402c4.jpg

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bardzo ładny hiacyntuś pogratulować Moczyłeś kiedys humilisa?? mam jednego który od ponad roku jest kundlem burym ale trochę boję się go wymoczyc no i tak wegetuje sobie, wiem ze loripesy różnie reaguja na moczenie i zdaża im sie zejsc w trakcie pzdr Adam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poproszę o receptę na takie wybarwienue hiacyntusa:)


500L + sump 100L, obieg Jebao DCS 12000, odpieniacz-Vertex Omega 150, cyrkulacja- 2x Maxspect Gyre350, żywa skała 30 kg, oświetlenie ATI hybrid 6x54W +3x75W Led

Mój zbiornik: http://nano-reef.pl/topic/64326-300l-i-na-razie-musi-wystarczyc/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Wszystko moczyłem chyba już. Humilisy często mają pasożyty, jeśli warunki masz ok a on bury to ja bym nie czekał. Tylko należy pamiętać że po dwóch tygodniach gdy byli nieproszeni goście kuracje należy powtórzyć.

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja to nawet widzę miejsce dla takiej piękności w swoim zbiorniku  :). Myślę że pasował by na lewo od błękitka. Co ty na to Grzesiu?? :D

Edytowane przez szutarek78 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Tomol napisał:

Poproszę o receptę na takie wybarwienue hiacyntusa:)

Mocne światło , stabilne i zbilansowane parametry wody , odpowiednia cyrkulacja i łaski nie robi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, szutarek78 napisał:

Ja to nawet widzę miejsce dla takiej piękności w swoim zbiorniku  :). Myślę że pasował by na lewo od błękitka. Co ty na to Grzesiu?? :D

Będzie się ładnie komponować błękitny z różowym , też to widzę . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, lukas_gr napisał:

fajny baniaczek, centropyge nie podgryza polipów?

 

Nie przyłapałem jeszcze , może też nie bardzo chcę by tak było , lubię ten kolor ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczorajszy łup już poklejony , koralowce z pod lamp Led. Kilka ciekawych okazów jak Tenuis Rainbow , mam nadzieję na szybki i kolorowy wzrost .
Na koniec koralowiec który trafił do mnie jako szczepka również z pod lamp Led, wydaje mi się że daje radę i nawet ruszył. 2914c5bb8049c9146511ddd92c01d052.jpg368f8b1da35d9a0b14fb450573fbb8aa.jpg3636db04377ef0db4cf486ee36f4dacf.jpgc69bed133fba7fc5ca9a0808808837ec.jpg4d1d938a29a0830e9cbc870578c85037.jpgb747d7401b60fa7ff5acbc9fe4d8c54f.jpg

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy jestem jak się zmieni wybarwienie z Led pod T5. Już pewnie same spektrum światła robi różnicę w wyglądzie. Zwróciłeś no to jak wyglądały tam a jak u Ciebie? Co oko widzi ? ;)

Sent from Galaxy far far away

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, sewer napisał:

Ciekawy jestem jak się zmieni wybarwienie z Led pod T5. Już pewnie same spektrum światła robi różnicę w wyglądzie. Zwróciłeś no to jak wyglądały tam a jak u Ciebie? Co oko widzi ? ;)

Sent from Galaxy far far away
 

Zobaczymy po czasie , pod ledami bardziej pulsuje cała gama barw , trudniej zrobić też zdjęcie , tego cukierasa dałem dość blisko szyby , jak mu spasuje będzie łatwo obserwować , będzie obiektem częstych aktualizacji . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o taką obserwację przed i zaraz po. Inaczej koralowiec świeci po Led a inaczej pod T5. Przenosząc z jednego na drugi w ten sam dzień zobaczyłeś różnicę w tym jak koralowiec odbija światło?

Sent from Galaxy far far away

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widać korale w doskonałej formie :)


125l cube+81sump|10kgLR+4,5kgLS|ATI Sunpower 6x24w t5|deltec ap600|2x6015|nj2300|.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile i jakie masz skorupiaki?

Na filmiku widać tylko debeliusa.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ryby piękności a i pare korali bym ci skradł ... Cyrkulacja wydaje się dość delikatna  .


summary.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też zauważyłem że cyrkulacja wydaje się być delikatna. Film jak zawsze super.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek
7 minut temu, SU1 napisał:

Ryby piękności a i pare korali bym ci skradł ... Cyrkulacja wydaje się dość delikatna  .

 

2 minuty temu, szutarek78 napisał:

Też zauważyłem że cyrkulacja wydaje się być delikatna. Film jak zawsze super.

Pewnie do filmiku vortechy były OFF.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Pablo120288 napisał:

Widać korale w doskonałej formie :)

Staram się im dogadzać :)

2 godziny temu, katani napisał:

Ile i jakie masz skorupiaki?

Na filmiku widać tylko debeliusa.

Mam dwie krewetki , Mitraxa i węzowidło , sporo ślimaków . 

29 minut temu, SU1 napisał:

Ryby piękności a i pare korali bym ci skradł ... Cyrkulacja wydaje się dość delikatna  .

hmmm , muszę się przyglądnąć . 

23 minuty temu, szutarek78 napisał:

Też zauważyłem że cyrkulacja wydaje się być delikatna. Film jak zawsze super.

Pewnie gąbka na Vortechach do czyszczenia , dzięki , wkrótce będziesz miał i Ty gęsto bo idziesz grubo . 

21 minut temu, laszek napisał:

 

Pewnie do filmiku vortechy były OFF.

Działały ale widocznie za słabo  . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.