Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

nie bardzo rozumiem ,czyli mamy nie promować swoich produktów. Wydaje mi się ,że w tej chwili mamy kapitalizm i wolny rynek . Więc skoro opłacamy reklamę to się reklamujemy dzięki temu istnieją fora internetowe na całym świecie tak dla wyjaśnienia .

promujcie jak najbardziej ale w "zdrowy" sposób. Tyle w temacie bo tak można brnąć a to nie o tym temat.

Normalnie chciałem poznać co kryje się pod określeniem węgla X a tu wyciągasz znowu jakąś nie potrzebną atmosferę no ale jak inaczej nie umiesz to ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A kiedyś tak ładnie pisaliście, że wasze produkty są tak dobre, że obronią się same...

Czyli teraz mam to rozumieć, że jednak nie są tak dobre i potrzebują, aż takiej ilości reklamy żeby się sprzedawały?


Akwarium 1200L + Sump 450L, Odpieniacz BK500, Oświetlenie LED EcoTech Radion XR30W, Cyrkulacja EcoTech VorTech MP40 + MP60, Obieg Tunze Silence Pro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuje wszystkim odwiedzającym i udzielającym sie moim wątku , każdy głos jest ważny , liczę na więcej wypowiedzi by forum żyło a dyskusje toczyły sie.

Woda kapu kap do zbiornika a ja w tym czasie skończyłem prace na zapleczem , prąd , rurki .

Czas zasolenia zbliża sie nieubłaganie .

Dokupiłem 2 pompki do filtrów na Phosphate Minus i na węgiel .

Działam dalej w temacie .

post-14197-1445004823,37_thumb.jpg

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki sump i taka elektryka - proszę cię ;) na miarę biedronki a nie royala :)

Edytowane przez kiflu (wyświetl historię edycji)

"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maciek ważne że działa

Po za tym Polskie :D

Panele trochę słabo wypadły ;) - jak już tak wszyscy wybrzydzamy :ice:

p.s

nie mowa o Biedronce

Edytowane przez AnT (wyświetl historię edycji)

... I to by było na tyle.  ...

.... Problemem nie jest technologia.
Problemem jest osoba lub osoby , które jej używają.    .... 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie żech kupował listwy kolorowe ?

Pytam bo tez chce kupić :D sporo osób je ma

Edytowane przez Wtełek1 (wyświetl historię edycji)

"Mówiłaś mi" bym nie umarł, to jest w genach

"Brzydki, zły i szczery" w biegu "Po drodze do nieba"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Listwy te kupowałem na necie , sprawdzają sie u mnie piewszym baniaku , nie widzę powodu by ich nie zastosować ponownie . Chyba ze o czymś nie wiem , jeśli maja jakies wady proszę o przytoczenie ich .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tam gdzie kupuje Ewa Kopacz :) mam takie , są ok.

Pozdrawiam


62c913a700089715a5dfcbcc8048683eu306a287.png[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W biedrze czasem takie rzucą.

Sam takie mam, dwa minusy - za krótki kabel zasilający i wypalają się diody w przyciskach ;) a tak działają już ładne pare lat :)

Jak bimbruje to lecą na listwie dwie grzałki, sumie 3kw i dają radę.

Edytowane przez kiflu (wyświetl historię edycji)

"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki sump i taka elektryka - proszę cię ;) na miarę biedronki a nie royala :)

tak jak sump za 2 koła a oszczędność na akwarium z 10mm :smiling: kolega lubi ryzyko hehe

wzmocnienia niczego nie rozwiążą

ja bałbym się przy tym spać

a tak na serio,co spowodowało ze za plastkikową skrzynkę dałeś 2 koła ? :w00t:

nie żebym był zazdrosny ,ale nie umiem sobie z tym poradzić hehe

Edytowane przez Waldi (wyświetl historię edycji)

900 l w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Waldi 10mm to standard przy długości 120 cm , sump widziałem na firmie i bardzo mi sie spodobał , o odpieniaczu nie wspomnę . Raz sie żyje aze mój pierwszy zbiornik ma wiele wad , młodzieńczych błędów , postanowiłem zrobic zbiornik od zera . Mam dostęp do wszystkiego z AF wiec działam tym torem .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Waldi zobacz kto jest producentem tej skrzynki - dlatego ona jest - tak samo jak i z odpieniaczem - sorry ale cena jest na poziomie BK więc pytanie co by kupił "szary" Kowalski? Grzesiek kupił u siebie i tyle


OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pora na fakty jakie zauważyłem i zmierzyłem .

Po zastosowaniu węgla firmy x Redox podskoczył z 290 na 305 , po trzech dnia zmieniłem ten węgiel na węgiel AF , wsadziłem ta sama ilośc i ku mojemu zdziwieniu Redox skoczył do góry o 70 .

Kolejny fakt , mam TDS stały , po membranowe normalnie leci 0,08 , wczoraj zastosowałem lampę UV o której pisałem , jest ona wpięta pomiędzy membranę a DI , TDS pokazuje 0,02 . To takie moje praktyczne pomiary nie zrobione planowo , czysty przypadek . Wnioski każdy umie sobie chyba sam wyciągnąć . Każdy tez moze zmierzyć to samo u siebie mając do dyspozycji taki sprzęt .

Grzegorzu,

z całym szacunkiem, ale wpływ UV na TDS jest dokładnie taki jak moc żarówki w Twojej lodówce do prędkości spływu wody z wanny.

Parametr TDS mówi nam o całkwoitej ilości wszystkich soli rozpuszczonych w wodzie i lampa UV jako taka nie ma wpływu(to po prostu fizycznie nie możliwe) na ten właśnie parametr wody :)

Jak mówi Terminator w czeskojęzycznej wersji filmu na prośbę "Pane Terminatore, ne zabijajte me!"..

TO SE NE DA!

:)

pozdrawiam


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przemku wniosek zatem jest taki , zmniejszył sie przepływ poprzez zastosowanie lampy przez wynik sie zmienił , nie miałem czasu sie temu przyglądać , to by było jedyne logiczne wytłumaczenie .

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, to jest bardziej prawdopodobne, wydajność(sprawność) membrany filtra RO zależna jest od ciśnienia wody(na pewno na wejściu)ale czy na wyjściu to trzeba by po prostu poszukać.


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawność zależy m.in. od ciśnienia na wejściu i temperatury. Ale jeśli coś ograniczyło również na wyjściu to faktycznie sprawność membrany mogła wzrosnąć (tak jak by zmienić ogranicznik przepływu). Z moich doświadczeń wynika, że im wolniej kapie, tym dokładniej czyści (żywica jak mi kiedyś przypchała wężyk że ledwo kapało to sprawność membrany zdecydownaie rosła).

Z tym węglem to też trochę ciekawostka - ja nigdy u siebie nie zauważyłem wpływu węgla na redox , a już na pewno nie w jakimś specjalnie krótkim okresie. Jak by ktoś się kiedyś nudził to mógł by porobić eksperymenty.

pozdrawiam

Paweł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taka UVałka chyba nie stawia specjalnego oporu a przy tak cieknącej wodzie to chyba wcale, ale mogę się mylić. Może zmieniła się długość wężyka i wysokość na jaką pcha. Najlepiej Grześ jak byś sprawdził i podpiął TDSa najpierw przed UVką a potem po jakimś czasie po. Nie dużo zachodu a wynik może byłby ciekawy. A takie pytanie do specjalistów czy bakterie przejdą przez membranę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Waldi zobacz kto jest producentem tej skrzynki - dlatego ona jest - tak samo jak i z odpieniaczem - sorry ale cena jest na poziomie BK więc pytanie co by kupił "szary" Kowalski? Grzesiek kupił u siebie i tyle

aaa to mów odrazu że dostał za darmo ,tak dla reklamy :smiling:

bo już myslałem że faktycznie człowiek kupił kawałek pleksi za te kase hehe

Edytowane przez Waldi (wyświetl historię edycji)

900 l w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wątpie w to że lampa UV zmniejsza przepływ osmozy :) z tym węglem i redoxem też dziwna sprawa bo nigdy takiej zależności nie zobaczyłem ale warto to sprawdzić

Ogólnie projekt super ale proszę Cię Grzesiek ogarnij tą taśmę izolacyjną z zasilacza bo po oczach wali :) to jest gorsze jak "usterka"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki wpuściłem Was do maszynowni po znajomosci wiec nie narzekajcie na szczegóły -:D

Waldi wiesz co można dostać za darmo !

Wybieram sie właśnie po materiał do budowy szafki .

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grzegorz - projekt zapowiada się na prawdę super, ale jak każdy akwarysta wie, że sprzęt to połowa sukcesu. Drugą ważniejszą połową jak każdy też to wie jest czynnik ludzki:)

Będę kibicował.

A jeszcze sobie dorzucę komentarz na temat wpisów niektórych forumowiczów tutaj.

Otóż chodzi mi o to takie komentowanie o dosyć mocnym zabarwieniu złośliwym na temat sprzętu jaki sobie kolega kupił i z jakiego źródła. Kurde jakbym miał możliwość kupić taniej taki sprzęt - to też bym pewnie skorzystał z okazji:) - a kto by nie skorzystał co nie?

Kurde każdy kombinuje jak może a, że człowiek ma spore możliwości w tym kierunku to tylko pozazdrościć (Grzegorz i Inni nie doszukujcie się przypadkiem jakichś podtekstów z "kombinowaniem" - nie mam niczego złego na myśli hehe).

A dodatkowo Af ma kolejny poligon do testowania swoich produktów.

Mnie to tam lotto co Ty tam będziesz miał pod akwarium - czekam z niecierpliwością na to co będzie w akwarium z żywych organizmów.

Pozdrawiam

Edytowane przez r_33 (wyświetl historię edycji)

IMG_6499.thumb.JPG.f2b8bb71553cbb14e9886a7a0f6407c6.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem wam coś co o tym wszystkim myślę. Przemawia przez was zazdrość. Grzesiek nawet jeśli dostał yto od firmy za darmo to i tak pewnie na to zasłużył. Sam sump kosztuje 1999zł i co z tego, mówicie że to drogo?? Ale nikt nie policzy tego ile ktoś poświecił czasu pieniędzy w rozwój tej firmy. Czy jak byście własny sklep warzywny to za marchewkę którą bierzecie do domu też byście sami sobie płacili??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale to takie polskie zagladanie komuś do kieszeni, zazdrość itp., ja jak bym miał tyle kasy też bym kupił bo wygląda to na porządny sprzęt a taki preferuję,kibicuje projektowi


e4e2ef0aeba8bb9eda31d92d0ad26585u867a881.png[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jeszcze dorzucę, że jako pracownik AF nie może podawać wyniku testów porównawczych do innych firm, gdyż konkurencja może to zaskarżyć. Każdy kibicuje temu projektowi i mam nadzieje się z niego wiele nauczyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.