Skocz do zawartości
kosiarek84

800 litrów przyjemności

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów.

A więc małymi krokami nadchodzi moment wymiany akwarium na większe:) Głównym założeniem jest zbiornik z w miarę prostymi SPS na które pomału zaczyna brakować miejsca w starym zbiorniku. Do tego zamierzam dorzucić jakieś falujące LPS-y jak cataphyllia, różne rodzaje euphylli no i może jakiś ukwiał (marzy mi sie crispa). No i na koniec napewno to czego mi brakowalo w starym zbiorniku czyli dużo ryb:P.

Założenia:

Zbiornik 175 lub 180x75x60. Komin wewnętrzny 32 powrót, 40 zrzut i 40 rewizja.

Skała real reef rock

Za filtracje głownie będzie odpowiadał tak jak w starym akwarium siporax + rozważam refugium

Balling (dotychczas uzywałem wersji light ale nie wiem czy w takim dużym zbiorniku to przejdzie)

Jeśli chodzi o sprzęt:

Diuna 8x80w (jestem bardzo ciekaw tego światła bo dotychczas używałem led i led + t5)

BK 250

2x vortech mp40qd lub 2x jecod rw 20 badz 15 (jeszcze sie zastanawiam)

Obiegówka - tu mam najwiekszy problem. W gre wchodzą Vectra L1 12000l/h badz Deltec E FLOW 10 9000l/h

No i na koniec lista tych większych mieszkańców (nie wiem czy nie przesadziłem:P)

Ze starego zbiornika:

Strigosus

Żoltek

Naso literatus

Borsuk

Nowe:

Sohal

Białobrody

Hepatus

Chelmon

Veliferum

Wszelkie postępy z projektu postaram się zamieszczać na bieżąco. Wszelkie rady i sugestie oczywiście mile widziane...


4505c5f87c17a1f131d0e2e1579d1fc2u291a272.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich forumowiczów.

A więc małymi krokami nadchodzi moment wymiany akwarium na większe:) Głównym założeniem jest zbiornik z w miarę prostymi SPS na które pomału zaczyna brakować miejsca w starym zbiorniku. Do tego zamierzam dorzucić jakieś falujące LPS-y jak cataphyllia, różne rodzaje euphylli no i może jakiś ukwiał (marzy mi sie crispa). No i na koniec napewno to czego mi brakowalo w starym zbiorniku czyli dużo ryb:P.

Założenia:

Zbiornik 175 lub 180x75x60. Komin wewnętrzny 32 powrót, 40 zrzut i 40 rewizja.

Skała real reef rock

Za filtracje głownie będzie odpowiadał tak jak w starym akwarium siporax + rozważam refugium

Balling (dotychczas uzywałem wersji light ale nie wiem czy w takim dużym zbiorniku to przejdzie)

Jeśli chodzi o sprzęt:

Diuna 8x80w (jestem bardzo ciekaw tego światła bo dotychczas używałem led i led + t5)

BK 250

2x vortech mp40qd lub 2x jecod rw 20 badz 15 (jeszcze sie zastanawiam)

Obiegówka - tu mam najwiekszy problem. W gre wchodzą Vectra L1 12000l/h badz Deltec E FLOW 10 9000l/h

No i na koniec lista tych większych mieszkańców (nie wiem czy nie przesadziłem:P)

Ze starego zbiornika:

Strigosus

Żoltek

Naso literatus

Borsuk

Nowe:

Sohal

Białobrody

Hepatus

Chelmon

Veliferum

Wszelkie postępy z projektu postaram się zamieszczać na bieżąco. Wszelkie rady i sugestie oczywiście mile widziane...

Witam, obiegowke Deltek E Flow 10 moge polecic, mom ja u siebie. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej pracę pomału do przodu. Stare akwarium przeniesione w tymczasowe miejsce a nowa lampka już wisi. Tym razem t5. Jestem bardzo ciekaw jak będą rosnąć pod tym korale ^_^post-20198-1449594169,38_thumb.jpgpost-20198-1449594179,06_thumb.jpg

Pozdrawiam

Mam jeszcze małe pytanie. Ponieważ dotychczas lampa wisiała jakieś 15 cm nad lustrem wody. Z uwagi na przeniesienie w inne miejsce musiałem ją oprzeć niemal nad samą woda. Czy redukcja Led z 100% na 90% przy tych samych czasach święcenia będzie ok? Dodam że lampa to pandora 2x75w 4x39w. Program bali. T5 świecą 6 godzin w szczycie.

Pozdrawiam


4505c5f87c17a1f131d0e2e1579d1fc2u291a272.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widze, że przeprowadzka pełną parą. Całe życie już w nowym zbiorniku?

Sent from my iPad using Tapatalk


The more you know, the less you don't know.

5a2103787c297b436c09ce400f180611u966a839.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Widze, że przeprowadzka pełną parą. Całe życie już w nowym zbiorniku?

Sent from my iPad using Tapatalk

Tak ostatnie zdjęcia już po przeniesieniu akwarium. Wszystko na szczęście żyje ^_^ nowy zbiornik będzie miał 180x76x60. Sprawa transportu trochę się przedłuża ale najprawdopodobniej pod koniec tego tygodnia lub z początkiem nowego powinien być.

Pozdrawiam

Baniaczek 1 liga . Dodaje do obserwowanych byłem dzis w twoich okolicach przejazdem kiedyś wpadnę na kawkę jak sie da.pozdrawiam

Dzięki ale do 1 ligi to duuuuzo brakuje. Ogólnie jest to pierwsze akwarium w moim życiu więc doświadczenie z nim związane napewno bezcenne. Dzięki temu wiem już co zrobiłbym inaczej a z czego jestem zadowolony. Zresztą od początku jego funkcjonowania nie miałem zbyt wielkich oczekiwań proste sps + ryby i to się udało. Z nowym projektem chciałbym chociaż zbliżyć się kolorami do niektórych kolegów i ruszyć z acroporami. Na kawę jak najbardziej zapraszam jeśli będziesz miał po drodze. Z chęcią się też powymieniam na jakieś szczepki:)

Pozdrawiam

Pozdrawiam

Edytowane przez kosiarek84 (wyświetl historię edycji)

4505c5f87c17a1f131d0e2e1579d1fc2u291a272.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

post-20198-1451999325,21_thumb.jpgAkwarium dotarło ^_^ to zaczyna się zabawa :p

Pozdrawiam

A na marginesie to nie wiem jak wy dajecie radę wnosić na piętra te kolosy. .. normalnie SZACUN

Pozdrawiam


4505c5f87c17a1f131d0e2e1579d1fc2u291a272.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pojemność jest z tobą!


The more you know, the less you don't know.

5a2103787c297b436c09ce400f180611u966a839.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie wymiary wybrałeś? Wygląda spore.

Sent from my iPhone using Tapatalk


The more you know, the less you don't know.

5a2103787c297b436c09ce400f180611u966a839.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

180x75x60

Pozdrawiam

No jeszcze na stelażu nie stawialem bo czekam na płyty ale myślę że będzie kosmos ^_^ co wchodzę do salonu to japa mi się cieszy jak dzieciakowi na widok nowej zabawki ... masakra jakaś :D

Pozdrawiam

Wiem że napewno w styczniu nie dam rady już zalać. Jadę na tydzień do polski i nie chce zalewac przed wyjazdem..

Pozdrawiam


4505c5f87c17a1f131d0e2e1579d1fc2u291a272.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na pewno zalejesz w Polsce hehe

żałuj że nie odwrociłes wymiarów, wysokie akwarium to bajka ;)

moje nowe też stoi puste, to już trzecie, ale zabawa jak za pierwszym razem :) jednak to jest najlepszy etap, aż korci żeby RO podłączyć...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
na pewno zalejesz w Polsce hehe

żałuj że nie odwrociłes wymiarów, wysokie akwarium to bajka ;)

moje nowe też stoi puste, to już trzecie, ale zabawa jak za pierwszym razem :) jednak to jest najlepszy etap, aż korci żeby RO podłączyć...

Hehe dokładnie jak mówisz... co do wysokości to akurat uważam że 60 jest w sam raz. Zresztą wyższe ciężko by mi było przenieść przez drzwi. Do tego penetracja światła t5 nie byłaby chyba odpowiednia pod sps. Do tego stelaż mam dość wysoki 90 cm więc łącznie jest 1.5 m więc drabinka i tak w użyciu. Napewno ściana wody robi wrażenie^_^ zresztą SZACUN za wniesienie nowego szkła na piętro Polak to jednak potrafi:D

Pozdrawiam


4505c5f87c17a1f131d0e2e1579d1fc2u291a272.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

post-20198-1453199249,15_thumb.jpgAkwarium już na miejscupost-20198-1453199270,78_thumb.jpgmartwi mnie trochę poziom. Czy takie odchylenie jest dopuszczalne? Niby trzyma się jeszcze w polu ale poziomu 100% nie ma.

Pozdrawiam


4505c5f87c17a1f131d0e2e1579d1fc2u291a272.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odchylenie jest duże, zauważ ile mm ma odchyłki na samej poziomicy i przełóż to na całą długość akwarium - wyjdzie parę mm


"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poziomica na całej długości akwarium pokazuje odchylenie w krancowym punkcie 5mm.

Pozdrawiam


4505c5f87c17a1f131d0e2e1579d1fc2u291a272.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

post-20198-1453199249,15_thumb.jpgAkwarium już na miejscupost-20198-1453199270,78_thumb.jpgmartwi mnie trochę poziom. Czy takie odchylenie jest dopuszczalne? Niby trzyma się jeszcze w polu ale poziomu 100% nie ma.

Pozdrawiam

przykładałeś inną poziomicę ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej kosiarek spróbuj jakos to zniwelować to jest jakieś ryzyko no przecierz to duży ciężar wody a jak jeszcze by ci do szło falowanie to ciężar pójdzie na jedna stronę większy . Czy stojak ma nóżki czy jest cały płaski? Jak nóżki to można cos podłożyć przecierz ciężar tak jest przeniesiony na nóżki ! Powodzenia zapowiada sie swietnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przykładałeś inną poziomicę ?

Tylko ta jedna mam jeszcze mniejsza to przyłoże jak będę w domu

Pozdrawiam

Hej kosiarek spróbuj jakos to zniwelować to jest jakieś ryzyko no przecierz to duży ciężar wody a jak jeszcze by ci do szło falowanie to ciężar pójdzie na jedna stronę większy . Czy stojak ma nóżki czy jest cały płaski? Jak nóżki to można cos podłożyć przecierz ciężar tak jest przeniesiony na nóżki ! Powodzenia zapowiada sie swietnie

Stelaż jest płaski na całej długości

Pozdrawiam

Jeśli uważacie że odchyl jest za duży to jak to zniwelować? Więcej podkładu z jednej strony? Tylko dać wtedy podkład pod stelaż czy już pod samo akwa?

Pozdrawiam


4505c5f87c17a1f131d0e2e1579d1fc2u291a272.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiegoś małego klina podłożysz pod stelaż i będzie poziom.


IMG_6499.thumb.JPG.f2b8bb71553cbb14e9886a7a0f6407c6.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko ta jedna mam jeszcze mniejsza to przyłoże jak będę w domu

Pozdrawiam

czasami warto sprawdzić wszystko 2 razy zanim się wleje wodę, z wodą już tak łatwo nie będzie szło poziomowanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.