Skocz do zawartości
kosiarek84

800 litrów przyjemności

Rekomendowane odpowiedzi

spróbuj dać gąbkę do sumpa. Ja dałam gąbkę, węgiel, purigen, matrix i woda jest klarowna. w akwarium mam sól AF reef salt, żywa skała i piach koralowy. Woda z solą (pół na pół z podmian i świeża solanka) bez obiegu jedynie z cyrkulatorem kisila się ponad tydzień, nim uruchomiłam obieg. Zmetnienie było 2 dni po dodaniu świeżej solanki, ustało po ogrzaniu się wody.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetne przestrzenne ułozenie skały.. Udanego startu:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmętnienie dalej się utrzymuje ? Pytam bo mam ten sam problem, nalewam RO trzeci dzień i nagle pojawiła się mleczna woda, pierwszy raz się z czymś takim spotykam, a trochę wody się już przelało przez moje ręce. Co ciekawe mamy inną skałę (ja mam Caribsea), użyłem innego kleju (CX5), a problem podobny, może to wina pory roku :blushing:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Cześć. Nie wiem jak jest w akwarium morskim ale w słodkowodnym gdzie ja hoduje krewetki przy zmętnieniu na starcie (pierwotniak) stosuję bakterie w płynie, dodatkowy natleniacz i przez dwie trzy doby zaciemniam zbiornik.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj widać już poprawę... post-20198-1457187781,28_thumb.jpgw poniedziałek planuje wsypać piasek...

Pozdrawiam


4505c5f87c17a1f131d0e2e1579d1fc2u291a272.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszedł piasek, woda mleko. Wata na cyrkulacje i czekamy :)post-20198-1457446509,37_thumb.jpgpost-20198-1457446516,63_thumb.jpg

Puścić wodę w pełen obieg czy czekać aż cyrkulacja z wata lekko wyklaruje wodę?

Pozdrawiam

Edytowane przez kosiarek84 (wyświetl historię edycji)

4505c5f87c17a1f131d0e2e1579d1fc2u291a272.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze zdjęcia sumpa może komuś się przydadzą post-20198-1457449296,28_thumb.jpgpost-20198-1457449305,17_thumb.jpg

Pozdrawiam

Z piasku jestem narazie mega zadowolony. Po wsypaniu praktycznie od razu opadł na dno. W poprzednim zbiorniku zrobiłem błąd bo dałem za mała granulacje i piach potrafił wzruszony przez babkę latać po całym akwarium. Temu nawet rw 20 nie dają rady a trochę się tego obawiałem. Myślę że babeczki też będą zadowolone post-20198-1457449795,39_thumb.jpg

Pozdrawiam


4505c5f87c17a1f131d0e2e1579d1fc2u291a272.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co to za piach? tez niedawno zasypalam, ale takiego mleka nie miałam i szybko opadlo. Ja mam zwykly zwirek koralowy najdrobniejszej ziarnistosci

Babeczki i rozgwiazdy na pewno będą happy:)

Edytowane przez Nik@ (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, sumpownia pełna profeska. Szykuje się mega baniak. Kibicuje!

Sent from my iPhone using Tapatalk


The more you know, the less you don't know.

5a2103787c297b436c09ce400f180611u966a839.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Caraibsea special grade 1-2 mm.

Dzisiaj byłem w sklepie i podjąłem decyzję co do obsady pokolcy. Na za 3 tygodnie zamówiłem już desjardinii oraz pokolec turkusowy + w późniejszym czasie moja stara obsada. Świadomie zrezygnowałem z hepatusa i bialobrodego w obawie o ich podatność na ospe. Zebrasoma xanthurum odpadła ze względu na koszty i podobno jest bardzo słabo dostępna obecnie w handlu w uk. Ogólnie jestem zadowolony z podjętej decyzji. Zobaczymy czy rybki też będą :)

Z większych osobników będą zatem:

Desjardinii

Pokolec turkusowy

Naso literatus

Żółtek

Strigosus

Borsuczek

Myślę że jak na wielkość zbiornika wybór jest rozsądny.

Edytowane przez kosiarek84 (wyświetl historię edycji)

4505c5f87c17a1f131d0e2e1579d1fc2u291a272.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeszcze zdjęcia sumpa może komuś się przydadzą post-20198-1457449296,28_thumb.jpgpost-20198-1457449305,17_thumb.jpg

Pozdrawiam

Z piasku jestem narazie mega zadowolony. Po wsypaniu praktycznie od razu opadł na dno. W poprzednim zbiorniku zrobiłem błąd bo dałem za mała granulacje i piach potrafił wzruszony przez babkę latać po całym akwarium. Temu nawet rw 20 nie dają rady a trochę się tego obawiałem. Myślę że babeczki też będą zadowolone post-20198-1457449795,39_thumb.jpg

Pozdrawiam

Wszystko przemyślane i rozplanowane...szacun

Fajne te boxy na siporaxu...gdzie kupiłeś jeśli można wiedzieć?

Sent from my iPhone using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko przemyślane i rozplanowane...szacun

Fajne te boxy na siporaxu...gdzie kupiłeś jeśli można wiedzieć?

Sent from my iPhone using Tapatalk

Skręciłem z kratki rastrowej

Pozdrawiam


4505c5f87c17a1f131d0e2e1579d1fc2u291a272.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co tam pieni u ciebie powiedz mi prosze mega skimer?pozdrawiam

BK250 :)

Pozdrawiam


4505c5f87c17a1f131d0e2e1579d1fc2u291a272.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet widac, jak odpieniacz wylapuje bialy pyl ! :thumbup:


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nawet widac, jak odpieniacz wylapuje bialy pyl ! :thumbup:

Daje rade :) wodę już mam kryształ. Niestety 18 kg piasku to za mało i muszę dokupić jeszcze jeden worek...

Pozdrawiam


4505c5f87c17a1f131d0e2e1579d1fc2u291a272.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak się zastanawiam czy warto podmieniac wodę ze starego do nowego zbiornika? Narazie startuje na świeżej solance + bios. Pomyślałem że jak już zejdzie amoniak i no2 i woda będzie gotowa do zasiedlania to przez kolejny tydzień podmienialbym tak po około 50 litrów wody dziennie między zbiornikami i dopiero później wpuszczal pierwsze życie. Co o tym myślicie? Ma to sens czy raczej nie warto się w to bawić.

Druga sprawa to chciałem użyć jednego filtra na media do Rowaphosu i węgla. Dodam że filtr jest dosyć spory (55 cm wysokości) więc oba media znajdą dla siebie miejsce. Rowaphos dałbym na dole a na górze węgiel. Węgla bym nie dawał w wolnej postaci tylko w woreczku filtracyjnym ładnie rozkladajac to na całej powierzchni dna drugiej komory filtra. Używając worka mógłbym w dowolnym momencie zmienić węgiel nie ruszając Rowaphosu. Myślicie że taki worek w filtrze zda egzamin?

Pozdrawiam

Edytowane przez kosiarek84 (wyświetl historię edycji)

4505c5f87c17a1f131d0e2e1579d1fc2u291a272.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jak myślicie warto się bawić w to przelewanie wody między zbiornikami?

Pozdrawiam


4505c5f87c17a1f131d0e2e1579d1fc2u291a272.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładnie to wszystko wygląda.

Ja bym na Twoim miejscu nie wkładał węgla do woreczka tylko razem z absorberem fosforanów do filtra przepływowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze pojawiła się okazja nabycia naprawdę dużego i zdrowego Chelmona z Australii. Rybka pochodzi ze zbiornika innego akwarysty oddana do sklepu z powodu skubania acan i zoa. Pomyślałem że jest to dobra okazja do zakupu zwłaszcza że rybka jest naprawdę duża i zdrowa no i oczywiście je mrożone. Problemem pozostaje oczywiście świeżość zbiornika. Pomyślałem że jak już amoniak i no2 zejdzie do 0 zaczął bym przelewanie wody ze starego akwa 50 litrów dziennie przez następny tydzień. Potem wsadzilbym większość korali że starego zbiornika no i tego chelmona. Po tygodniu przeniósł bym obsadę starego akwa. Jak sądzicie ma to jakieś szanse? Chelmon naprawdę jest mega duży i tlusciutki. W tym momencie byłby największą rybka w akwa. Oczywiście w międzyczasie wrzucał bym żywe coppepods aby zasiedlic je nieco na skale. Pytanie czy rybka da radę na mrożonym tylko przez jakiś czas.

Pozdrawiam

Edytowane przez kosiarek84 (wyświetl historię edycji)

4505c5f87c17a1f131d0e2e1579d1fc2u291a272.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym się trochę bał, z Chelmonami jest tak, że nawet jak jedzą mrożonki w jednym akwarium, to po przenosinach to innego mogą ich nie jeść i tego bym się obawiał, bo jeżeli wsadzisz go do siebie i będzie wcinał mrożone to powinien dać radę, ale tego nikt Ci nie zagwarantuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aaa20407081543fac6243d9d455a8a7b.jpgTaka siatkę sobie zamontowalem ^_^ trzeba ją jeszcze podocinac na bokach i będzie wypas.

Parametry wody mierzonej wczoraj to no3=0 i po4=0. W międzyczasie dołożylem jeszcze jeden worek suchego piasku bo wydawało mi się że jest go trochę za mało. W poniedziałek jadę do sklepu mierzyć amoniak i no2 ale wydaje mi się że już jest ok. Jeśli testy to potwierdza to ruszam z podmianami po 50 litrów dziennie między akwariami i jak wszystko będzie wporzadku do akwarium włoże pierwsze życie. Tj dwie krewetki, 6 chromisow niebieskich (cyanea), 5 nassariusow i dwa małe pokolce desjardinii i coraleus. Tydzień to pokrece i jak parametry będą ok to przenoszę moje stare akwarium. Najpierw pójdą korale. A za tydzień rybki. Oby się udało.

Pozdrawiam

Edytowane przez kosiarek84 (wyświetl historię edycji)

4505c5f87c17a1f131d0e2e1579d1fc2u291a272.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siatka dobry pomysł...powstrzyma ryby przed zwiedzaniem pokoju:)

Kupiłem ten sam piasek...strasznie pyli,płukałem go nie wiem lie razy ale w końcu dałem za wygrana i wsypałem do akwarium.Woda mleko ale idzie ku lepszemu.

Ale granulacja piasku idealna ...pompy nie robia burzy piaskowej.

Zastanawiam się czy już wlać bakterie czy wstrzymać się z tydzien?

Pozdrawiam i powodzenia z przenosinami ze starego akwarium.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Siatka dobry pomysł...powstrzyma ryby przed zwiedzaniem pokoju:)

Kupiłem ten sam piasek...strasznie pyli,płukałem go nie wiem lie razy ale w końcu dałem za wygrana i wsypałem do akwarium.Woda mleko ale idzie ku lepszemu.

Ale granulacja piasku idealna ...pompy nie robia burzy piaskowej.

Zastanawiam się czy już wlać bakterie czy wstrzymać się z tydzien?

Pozdrawiam i powodzenia z przenosinami ze starego akwarium.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Lej bakterie śmiało napewno nie zaszkodza

Pozdrawiam


4505c5f87c17a1f131d0e2e1579d1fc2u291a272.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.