Skocz do zawartości
szczepangranit

Lampa led mars-aqua 300W

Rekomendowane odpowiedzi

Również podłączę się do pytania :) Mam mniejszą wersję 50W ale myślę, że bebechy są praktycznie takie same :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no właśnie jaki

sterownik ??

Można znaleźć w sieci gotowce:

Lub jeżeli się ma jakiekolwiek pojęcie o elektronice to można samemu spróbować. Natomiast wtedy człowiek zapewne też ma świadomość o wadach chińskich rozwiązań - zasilanie w tych lampach to bardzo dziwne rozwiązanie, które sprawia dużo kłopotów gdyby chciało się to zmodyfikować. Można też próbować z standardowymi driverami ale znowu układ diod jest podłączony w niestandardowo długie szeregowe gałęzie i przy przeróbce na standardowe drivery tutaj należy też drapać ścieżki i lutować wyprowadzenia dla krótszych segmentów. Jednym słowem kupa roboty...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Bardzo ciekawa lampa. Jakby komuś się znudziła i chcialby sprzedać to chętnie bym odkupił ;)

Wysłane z mojego LG-H955 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie kilka dni temu sprzedałem nową za 500zl

Wysłane z mojego AXE_M_LTE przy użyciu Tapatalka


ea4aaffa1d1a1b3012cc0437457f593au772a679.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj to szkoda... Dobra cena była.

Wysłane z mojego LG-H955 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Właśnie doszła do mnie lampa mars aqua 300W. Wstępne wrażenia pozytywne, dobrze wykonana, ładnie swieci. Za jakiś czas napisze jak życie zareagowalło na taką zmianę.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia ‎2017‎-‎04‎-‎14 o 15:48, Lisek_chytrusek napisał:

Witam,

Właśnie doszła do mnie lampa mars aqua 300W. Wstępne wrażenia pozytywne, dobrze wykonana, ładnie swieci. Za jakiś czas napisze jak życie zareagowalło na taką zmianę.

 

Pozdrawiam

Siemka jak się lampa sprawuje??

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja używałem taką lampkę przez rok i do zbiornika 110x70 jest zdecydowanie za mała. Wydaje mi się, że te 300W jest mocno przekłamane. Osoboście nie polecam lampki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, Dexter2k13 napisał:

ja używałem taką lampkę przez rok i do zbiornika 110x70 jest zdecydowanie za mała. Wydaje mi się, że te 300W jest mocno przekłamane. Osoboście nie polecam lampki

Jest przekłamane. Cytat z pierwszej strony tego tematu kolegi sumka33 "Lampę użytkuję od grudnia zeszłego roku... dla ludzi zainteresowanych nią lampa ma sporą moc 300W ledów ale są obciążone niższym prądem z driverów co przekłada się tak naprawdę na 230W."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
29 minut temu, maciej01 napisał:

co przekłada się tak naprawdę na 230W."

W lampach jest podawane (przeważnie) to ile mocy pobierają (max) lub moc diod w sumie a nie Moc znamionowa (użyteczna)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to przynajmniej jest wiadomo ile ma mocy znamionowej. Ja podałem tylko cytat i wszelkie uwagi proszę kierować do kolegi sumka33.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
2 minuty temu, maciej01 napisał:

No to przynajmniej jest wiadomo ile ma mocy znamionowej.

właśnie tego nie wiadomo :)

diody mogą być założone np. 3W 700mA ale driver 650 czy 680mA - i dioda dalej ma moc 3W - ale faktycznie świeci sporo słabiej (żeby to sprawdzić potrzebny jest luksomierz)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Logiczne, że dioda 3W wysterowana prądem 650-700mA świeci słabiej, bo już nie oddaje mocy 3W tylko trochę ponad 2W. Luksomierzem możesz sobie zmierzyć jasność, lumeny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

dokładnie - czyli moc użyteczną :D bo "co mnie obchodzi" ile mocy pobiera lampa czy ile mocy MOGĄ mieć zamontowane w niej diody ? skoro bardziej interesuje mnie jak świeci

co innego gdyby producent podał ile i jakich ledów jest zamontowanych i na jaki prąd są wysterowane - bo co mi po info że ma ileś tam diod 3W - skoro nie poda że wysterowane są na np. 1W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, silvia napisał:

dokładnie - czyli moc użyteczną :D bo "co mnie obchodzi" ile mocy pobiera lampa czy ile mocy MOGĄ mieć zamontowane w niej diody ? skoro bardziej interesuje mnie jak świeci

co innego gdyby producent podał ile i jakich ledów jest zamontowanych i na jaki prąd są wysterowane - bo co mi po info że ma ileś tam diod 3W - skoro nie poda że wysterowane są na np. 1W

I tym sposobem doszliśmy do tego, co zacytowałem kilka postów wyżej. Tytułowa lampa 300W tak naprawdę ma 230W mocy użytecznej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
16 minut temu, maciej01 napisał:

I tym sposobem doszliśmy do tego, co zacytowałem kilka postów wyżej. Tytułowa lampa 300W tak naprawdę ma 230W mocy użytecznej.

nie ma

u niektórych niektórych sprzedawców są podane takie dane :

Model: MarsAqua 100×3W LED aquarium Light

Power Consumption:   189W/110v; 188W/220v

Amperage: 1.61A/110v; 0.857/220v

ale piszą też że " Lifespan: 50000-100000 hours" :P

(czyli może świecić bez przerwy ponad 11 lat)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie wiem skąd cytowany kolega wziął te 230W, może są różne wersje wysterowania? Sprawdziłem teraz na eBay i jest tak jak piszesz. Po odjęciu strat na zasilacz to pewnie będzie coś około 160-170W rzeczywistej mocy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

ktoś po prostu "podał/rozpuścił" niezbyt dokładne/szacunkowe w/g niego info o mocy i tyle - kiedyś przeglądając ebay doczytałem co i jak - to ne jedyna lampa która ma podaną sumę mocy ledów - a nie to jak jest wysterowana/świeci ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

ja mam 300 na 300l górnej bańki. Lampa skręcona na 50% niebieskie białe na razie nie używam miękasy rosną euphylia także.

Ściągnąłem tylko soczewki, lampa cicha nie grzeje się jak ktoś ma pytania można pytać na pw.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego pytać na priv, a nie tu w tym temacie, na forum? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak będę miał jakieś pytania na temat w/w lampy, to będę zadawał pytania tu :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dasz kilka fotek akwa jak to wyglada w różnych ustawieniach ?


Szkło Reefmax;odpieniacz Hydor Slim Skim 135; obieg - firmware; cyrkulacja - Jebao rw4 + jvp 100; oświetlenie t5; skała - Real Reef Rock 15 kg + żywy piasek 4,5 kg Natures Ocean

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia Sun Jul 02 2017 o 10:55, benua napisał:

Dasz kilka fotek akwa jak to wyglada w różnych ustawieniach ?

Niestety nie bardzo mam czym zrobić tel. Słabo wychodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nadal jesteś z niej zadowolony ? Jakie masz korale ?


Szkło Reefmax;odpieniacz Hydor Slim Skim 135; obieg - firmware; cyrkulacja - Jebao rw4 + jvp 100; oświetlenie t5; skała - Real Reef Rock 15 kg + żywy piasek 4,5 kg Natures Ocean

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.