Skocz do zawartości
akfarium

...

Rekomendowane odpowiedzi

Nie trzeba niszczyć...wystrczy go komuś oddać,i po kłopocie.


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

pokaż fotkę tej plagi :) i wystaw na targowisku - chętni się znajdą

ale coś mi mówi że to nie plaga quadri ... - bo wystarczy takiego złapać (odkleić od skałki) i spuścić w kiblu - nie ma szans żeby odrósł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie quadri ....... choć pewnie wyglądają podobnie. Fotka wiele by wyjaśniła.


600l w obiegu, OPTI z kominem, lampa LED PANDORA HYPERION R2 HYBRID, obieg DC6000, odpieniacz na tunze silence 9430.040, PROFILUX II Ex 2xPh, redox, SMS itp, DP-4 na balingu, sump 80x80x40 + refugium, miękko-LPS-SPS.

Naprawimy wszystko co jest związane z elektroniką i nie ucieka na drzewo. Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki. Cuda zajmują mi trochę czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

podrażnij nogę jakim pędzelkiem (nisko - miejsce gdzie się przyssał) i po chwili zacznie puszczać (a przynajmniej powinien)

potem do kotnika i napisz "oddam za czteropak" - w jeden - dwa dni się pozbędziesz wszystkich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj na temat Quadri a poźniej pisz. Quadri z kawałka sie nie odrodzi i kropka. Owszem byli a pewnie i są "magicy" którzy pomagają tym ukwiałom się dzielić za pomocą żyletki,tudzież innego ostrego sprzętu ale to chyba ekstremum. Może masz jakąś odmianę końskiego??? one lubią być czasami bardzo ekspansywne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo to pewnie Cribrinopsis.


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

jak nie zrobisz fotki to

https://www.google.pl/search?q=quadricolor+ukwia%C5%82&biw=1280&bih=898&site=webhp&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ved=0CB4QsARqFQoTCN_p--jn28gCFeQscgodYUEG3w#tbm=isch&q=quadricolor+entacmaea

pokaż choć podobną - bo "plaga" w 700l .. tzn że masz ich ponad 10 ? czy więcej

Edytowane przez Gość (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiekszosc Cheatodonow to ryby ukwialozerne, z tym ze kiedy zalatwi te "plage", bedziesz go musial odlowic, gdyz zabierze sie za inne korale.


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba przyznać, że nie jeden chciałby mieć takie zmartwienie. Ale w odrastanie po "zniszczeniu" to nie wierzę, chyba chcesz nas wkręcić ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mocną cyrkulacje na niego i na targowisko ;-) czemu ma sie marnować :-D

Wysłane z mojego D2303 przy użyciu Tapatalka


12litrów- było,28 grudzień 2011- ‎9 ‎lipca ‎2012 216+36sump- było, ‎9 ‎lipca ‎2012 160litrów- było, ‎22 ‎lipca ‎2013-wiosna 2014 23litry- 05.01.2015-01.08.2015 60litrów 01.08.2015-15.06.2016

240litrów + 112sump- 15.06.2016-01.04.2018

360+240 sump- 01.04.2018

98+64  sump-13.12.2018

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akfarium, gdybyś się zdecydował to biorę!

Mam wygospodarowane honorowe miejsce na ukwiała. Wezmę z pocałowaniem dłoni, czteropakiem, flaszką, czekoladą, czy czym tam sobie zażyczysz :-)

Edytowane przez Key (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też bardzo chętnie wezmę. Tylko napisz kiedy wywalasz i gdzie?


6197022110c55f6148af16d47bb286adu1132a992.png"]http://

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mialem jednego w pol roku mam 4 i nawet nie mysle ze to plaga blazenki sa po prostu jak w niebo wziete


a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Plaga jeszcze do oddania?


6197022110c55f6148af16d47bb286adu1132a992.png"]http://

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też jestem chętny na odciążenie cię z tej plagi

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmmm dziwne


Pozdrawiam

Manti

Uwaga: To co pisze na forum, jest moim prywatnym zdaniem, wynikającym z własnego doświadczenia. Czasem się mylę lub po prostu się z wami nie zgadzam. Przepraszam jak kogoś uraziłem.

"Moja jest tylko racja i to święta racja, bo nawet jak jest twoja, to moja jest mojsza niż twojsza, ze właśnie moja racja jest racja najmojsza"

www.invoi.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest sadyzm.

pokaż fotkę tej plagi :) i wystaw na targowisku - chętni się znajdą

ale coś mi mówi że to nie plaga quadri ... - bo wystarczy takiego złapać (odkleić od skałki) i spuścić w kiblu - nie ma szans żeby odrósł

Śmiało wystaw na sprzedaż luz zamianę. Chętnych będzie kolejka. Tylko daj fotki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A gdzie ta plaga? Bo na zaprezentowanych fotkach tylko 2 ukwiały. Jak to plaga to też taką mam, ale się jej nie pozbywam. ;-)

To chyba jakaś ściema!!!

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dajesz cyrkulator skierowany na "plagę" i po paru minutach plaga zaczyna sie przesuwać wtedy coś plastikowego i podważasz po kawałku ta "plagę" 2-5min i jedna sztuka mniej, a jak sie nie chcesz gimnastykować daj ogłoszenie w dziale oddam na pewno ktoś za darmo zlikwiduje Ci kłopot :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tak chyba nie zawsze jest, ja jak chciałem żeby ukwiał się odczepił, skierowałem na niego cyrkulator - i... nawet doba wiania na niego go nie zmusiła do spaceru (mało skały nie strąciłem, a inne korale pochowane).

Nie próbowałem z tym pędzelkiem jak pisze @Silvia, jeśli działa to by było super.


Akwarium 300L (120x50x50) front i boki z OW + sump 100L

Odpieniacz Deltec MCE600 (na czas dojrzewania) WhiteSkim200, cyrkulacja 2xtunze 60856045, Lampa LED 240W DIY od Tomasza, dolewka AM SP3000, obieg: NJ4500 Jebao DC6000

Start 13.12.2013

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.