Skocz do zawartości
Coltrane

Jebao / Jecod Cross Flow Pump CP-40

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Paragon
8 minut temu, niwre37 napisał:

zadzwoń do dystrybutora tego sprzętu ( Aquario) i zapytaj czy nie jest wycofany z dystrybucji  ,bo później w razie awarii będą problemy z gwarancja...

jak kupiony w Polsce to masz 2 lata gwarancji z tytułu rekojmi bez względu na to czy produkują czy nie to jest odpowiedzialność sprzedawcy, jak kupiony w chinach to bez znaczenia koszt odesłania zazwyczaj przewyższa wartość towaru :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Paragon napisał:

jak kupiony w Polsce to masz 2 lata gwarancji z tytułu rekojmi bez względu na to czy produkują czy nie to jest odpowiedzialność sprzedawcy, jak kupiony w chinach to bez znaczenia koszt odesłania zazwyczaj przewyższa wartość towaru :)

i co z tego ? wyżej pisałem ze maja mi zwrocic kasę ze względu na to ze nie ma części zamiennych do mojej pompy  i do tej pory jest przepychanka pomiędzy sklepem a dystrybutorem...krew mnie zalewa ...nie mam kasy ani pompy...

teraz wiem ze lepiej dołożyć i kupić coś dobrego markowego niż taniego gdzie może być problem z gwarancja...


837d639304681b7236fa4a1fcb7184c1u1262a1110.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
1 godzinę temu, niwre37 napisał:

i co z tego ? wyżej pisałem ze maja mi zwrocic kasę ze względu na to ze nie ma części zamiennych do mojej pompy  i do tej pory jest przepychanka pomiędzy sklepem a dystrybutorem...krew mnie zalewa ...nie mam kasy ani pompy...

teraz wiem ze lepiej dołożyć i kupić coś dobrego markowego niż taniego gdzie może być problem z gwarancja...

Bo pismo trzeba dobrze skonstruować dać czas na załatwienie sprawy wyraźnie wstawić że powołujesz się na rękojmię a nie gwarancję i to ma byc pismo za potwierdzeniem odbioru i nie ma problemu, małem tak 2 lata temu z pewnym sklepem znanym wszystkim :) , nawet przez telefon było mi wykrzyczane ze nie ma takiego prawa :) , że wyślą do producenta i takie tam bla bla bla...

spoko po piśmie bezpośrednio do sklepu dostałem nowe urządzenie w kilka dni, nie da się? wszystko się da tylko trzeba sprawę postawić jasno i wyraźnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, niwre37 napisał:

zadzwoń do dystrybutora tego sprzętu ( Aquario) i zapytaj czy nie jest wycofany z dystrybucji  ,bo później w razie awarii będą problemy z gwarancja...

Czy to znaczy ze jest wycofany z produkcji . Jebao robi jakieś inne pompy podobne do tych? . Chciałem kupić maxspect gyre ale różnica w cenie 400% to przesada 

Edytowane przez Hoom (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, Hoom napisał:

Czy to znaczy ze jest wycofany z produkcji . Jebao robi jakieś inne pompy podobne do tych? . Chciałem kupić maxspect gyre ale różnica w cenie 400% to przesada 

reklamowałem/reklamuje zresztą nadal Cp-40w serwisie powiedzieli mi ze jest problem z częściami zapasowymi ponieważ pompa jest wycofana z produkcji...

w razie jak mi zwrócą pieniądze to na pewno kupie maxpect gyre  bez względu na cenę ,te 400% to chyba nieco przesadziłeś :) 

 

Edytowane przez niwre37 (wyświetl historię edycji)

837d639304681b7236fa4a1fcb7184c1u1262a1110.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, niwre37 napisał:

 

w razie jak mi zwrócą pieniądze to na pewno kupie maxpect gyre  bez względu na cenę ,te 400% to chyba nieco przesadziłeś :) 

 

No niestety nie przesadziłem XF250 kosztuje u mnie 360£ a cp-55 82£ . To wychodzi ponad 400% . Nie interesuje mnie wifi i inne tego typu bzdety . Ustawie raz i nie będę kręcił a ze chce kupić dwie pompy to będzie mnie to kosztowało extra ponad 500£ nie wiem czy to jest tego warte 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon

CP-55 jest ok przynajmniej u mnie się sprawdziła a cena taka niska że jak nawet będzie się psuła co 2 lata będę wymieniał na nową i tak wychodzi to dobrze, to mój pierwszy taki falownik CrossFlow spodobało mi się że jeden buja mi całym akwarium na pewno zostanę przy tym rozwiązaniu przy moim akwarium i tak pracuje na 3 lub 4 kresce na 10 możliwych niedawno bawiłem się ustawieniami to przy dobranej częstotliwości i siłę na 8 kresce wywalało mi wodę z akwarium a mam do krawędzi normalnie 4cm :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do akwarium o wy

2 godziny temu, Paragon napisał:

CP-55 jest ok przynajmniej u mnie się sprawdziła a cena taka niska że jak nawet będzie się psuła co 2 lata będę wymieniał na nową i tak wychodzi to dobrze, to mój pierwszy taki falownik CrossFlow spodobało mi się że jeden buja mi całym akwarium na pewno zostanę przy tym rozwiązaniu przy moim akwarium i tak pracuje na 3 lub 4 kresce na 10 możliwych niedawno bawiłem się ustawieniami to przy dobranej częstotliwości i siłę na 8 kresce wywalało mi wodę z akwarium a mam do krawędzi normalnie 4cm :)

Do akwarium o wymiarach 115x67x65h wystarczy mi jeden cp-55 . Czy lepiej dać dwa po przeciwnych stronach i chodziły by skręcone 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
6 godzin temu, Hoom napisał:

Do akwarium o wy

Do akwarium o wymiarach 115x67x65h wystarczy mi jeden cp-55 . Czy lepiej dać dwa po przeciwnych stronach i chodziły by skręcone 

moje akwarium 100x60x65(H) falownik chodzi na 3/4 biegu z 10 w zależności na rodzaj falowania nigdy nie chodził na większym biegu niż 6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Paragon napisał:

moje akwarium 100x60x65(H) falownik chodzi na 3/4 biegu z 10 w zależności na rodzaj falowania nigdy nie chodził na większym biegu niż 6

Używasz tylko jeden ? Czy masz jakiś inny po przeciwnej stronie . Masz jakieś martwe strefy ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Hoom napisał:

Używasz tylko jeden ? Czy masz jakiś inny po przeciwnej stronie . Masz jakieś martwe strefy ? 

ja w swoim 120 cm jakieś 40cm od dna na mniejszej ścianie miałem cp-40 ustawione na tryb pulsacyjny połowie wskaźnika ,jak było więcej to mi rwało piasek .Uwazam ze 2 szt jak na Twój zbiornik to nieco za duzo..:P 


837d639304681b7236fa4a1fcb7184c1u1262a1110.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
12 minut temu, Hoom napisał:

Używasz tylko jeden ? Czy masz jakiś inny po przeciwnej stronie . Masz jakieś martwe strefy ? 

jest tylko jeden nie ma martwych stref to z dnia montażu :)

 

 

 

 

Edytowane przez Paragon (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam cp-55 w akwarium 150x50x50, jest jedną na bocznej ścianie i ustawiona jest na 6 biegu, narazie nie mam jakoś mega dużo korali ale martwych stref brak.

Wysłane z mojego Mi MIX 2 przy użyciu Tapatalka


Akwa: 375l (1500x50x50), Sump 70l (70x40x40), Cyrkulacja: Jebao CP-55, Światło: QMaven 6600 + 2x80W, Ceramika, Piasek: 20kg

156005748a1c0dfed1d13c2debaa7203u1054a16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 6.01.2019 o 18:44, Paragon napisał:

Bo pismo trzeba dobrze skonstruować dać czas na załatwienie sprawy wyraźnie wstawić że powołujesz się na rękojmię a nie gwarancję i to ma byc pismo za potwierdzeniem odbioru i nie ma problemu, małem tak 2 lata temu z pewnym sklepem znanym wszystkim :) , nawet przez telefon było mi wykrzyczane ze nie ma takiego prawa :) , że wyślą do producenta i takie tam bla bla bla...

spoko po piśmie bezpośrednio do sklepu dostałem nowe urządzenie w kilka dni, nie da się? wszystko się da tylko trzeba sprawę postawić jasno i wyraźnie

no własnie grzecznie nie można sprawy załatwić,wczoraj napisałem ze jeśli nie otrzymam pompy lub zwrotu kosztów do czwartku to zgłoszę sprawę do rzecznika praw konsumenta .Dzisiaj o 10 rano  tel. z informacja ze otrzymam zwrot pieniędzy a o 14 kasa była na koncie ...tak jak by nie można było tego załatwić jak normalni ludzie... :( 


837d639304681b7236fa4a1fcb7184c1u1262a1110.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
37 minut temu, niwre37 napisał:

no własnie grzecznie nie można sprawy załatwić,wczoraj napisałem ze jeśli nie otrzymam pompy lub zwrotu kosztów do czwartku to zgłoszę sprawę do rzecznika praw konsumenta .Dzisiaj o 10 rano  tel. z informacja ze otrzymam zwrot pieniędzy a o 14 kasa była na koncie ...tak jak by nie można było tego załatwić jak normalni ludzie... :( 

mówiłem ja już sie nauczyłem, twardo i jasno czego oczekujesz taki kraj każdy chce Cie no wiesz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam cp55 , pomaga jej rw8 obie na max do tego załącza się rw15 kilka razy na dzień dla zrobienia zadymy. Ogólnie jak za tą kasę pompka super tylko trochę słaba, myślę że dwie takie dla mojego akwa były by ok. Akwarum wym 120x50x60h


39ab02c6bf502279.jpg5215f98825db8954.jpg

ryba-ruchomy-obrazek-0437.gif PS Pandora 4x54W T5 i 3x145W LED, DCP6500, AWN40 na DCP3000,RW-15, RW-8,CP-55, Biopellests AIO XL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.