Skocz do zawartości
Coltrane

Jebao / Jecod Cross Flow Pump CP-40

Rekomendowane odpowiedzi

Chętnie :) Tylko po środzie, bo na kilka dni wybywam, bo od roboty i stresu zaczynam futryny obgryzać :(... A im więcej czytam, tym mniej wiem.

Aby zaś nie było offtopa, muszę przyznać że do pełni szczęścia przy tych pompach, zarówno jecod jak i maxpecta, brakuje mi rozbudowanego sterowania. Żeby ustawić sobie dobowe zmiany. Np. w nocy słabsza nieco cyrkulacja, potem rośnie by osiągnąć max falowania "normalnego" i znowu wyciszenie. Plus okresowe jednostajne "czyszczenie skały". Fajnie jak by "komuś" (Magu, Silva -wystąp - to do Was :) ) wpadła do głowy koncepcja jak to rozkminić na arduino. Potem pokusić się o dopracowanie projektu od strony elektronicznej ... i było by kolejne magiczne pudełko :)

Z tego co pamiętam byłeś przeciwnikiem arduino :p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie przeciwnikiem. Uważam że ma wady znacznie utrudniające takie zastosowania jak w sterownikach lamp - różne projekty, indywidualne, do tego różne urządzenia - i ma tak samo działać.

Tutaj mówimy o prototypie i dopracowaniu konstrukcji. Jednakowej i powtarzalnej, bez wariacji na temat funkcji czy konstrukcji.


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem wczoraj rozbujać cp 40 stką moje nędzne świeżo zalane 400 litrów, niestety ani syfy z dna ani nawet ledwo pulsująca xenia nie zostały wprawione w ruch. Dwie pompy blau 8000 robią mi większą zadymę niż cp 40 na trybie ciągłym i na maxa. Do tego dwie pompy blau 8000 były dużo cichsze od cp 40. Poniżej filmik z tego tsunami od jecoda. Uważam, że to dobra pompa do wysokich kostek, można skierować strumień i na dół i na górę jednocześnie do dłuższych baniaków chyba potrzeba czegoś mocniejszego.

https://www.youtube.com/watch?v=assCMjJn_7U

U mnie było to samo i do tego wyrczało więc poleciało tam skąd przybyło. W sklepie zapewniali że chodzi maksymalnie 20% słabiej jak Maxspect.......... ale chyba jest na odwrót CP-40 chodzi na max jak oryginał na 20% ;)


d62e6560b55952492f224c1150f063b9u1239a1090.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja Maxspecta przy 120 cm dł mam ustawione na 40% bo powyżej korale mi targa w przeciwnym kącie niemiłosiernie. Quadri się kurczy bo nie ma siły się skały trzymać. Sps zadowolone wiec mieszkają blisko pompy, lps dalej.

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś używał cp25 mniejszego brata cp40 czy wystarczy do 60x55x55


e4e2ef0aeba8bb9eda31d92d0ad26585u867a881.png[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz dane jaki ma przeplyw wody ta wersja mniejsza?

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka


Acropolis 800L ++ na ZEOVIT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nie ma nigdzie napisałem do Fish-street może maja tam ale cos chyba koło 9000l/H


e4e2ef0aeba8bb9eda31d92d0ad26585u867a881.png[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nie ma nigdzie napisałem do Fish-street może maja tam ale cos chyba koło 9000l/H

Dane poniżej

Specifications:

-Size 28.5cm x 5.5cm x 3.5cm

-Thickness 15mm

-Super Extreme Magnet Include

-Power 100V to 240V 50/60hz DC 2.0A 20W

-Assume 10500 to 12500 Litres (Cross Flow for Whole Tank) *Suppose Order Aqualink WiFi controller to -OverClock or reduce the flow to accuracy more

Mam ją od niedawna i wbrew pozorom nie jest dużo mniejsza od cp40 (szerokość 29.5cm) - porównajcie poniżej.

comparewithcp40_1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to masz prawie 60x objetosc zbiornika to dla spsow nawet starczyloby

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka


Acropolis 800L ++ na ZEOVIT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak z głośnościa pracy cp25? Czytając wątek właściciele cp40 pisali ze chodzi jak traktor.

Wysłane z mojego C6903 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak z głośnościa pracy cp25? Czytając wątek właściciele cp40 pisali ze chodzi jak traktor.

Wysłane z mojego C6903 przy użyciu Tapatalka

Mam CP40 i od samego początku jest bardzo cicha .

Głośność porównywalna z innymi pompami , w zasadzie nie przeszkadzająca w niczym więc myślę ,że opowieści o "traktorze" to musi być uszkodzenie lub złe złożenie pompy.


500 litrów uruchomione 07.2010 3xPS100W cyrkulacja:2xjvp102,tunze 6105,obieg NewJet6000,odpieniacz SC2060

350 litrów 3-letnie

Reefmax

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dane poniżej

Specifications:

-Size 28.5cm x 5.5cm x 3.5cm

-Thickness 15mm

-Super Extreme Magnet Include

-Power 100V to 240V 50/60hz DC 2.0A 20W

-Assume 10500 to 12500 Litres (Cross Flow for Whole Tank) *Suppose Order Aqualink WiFi controller to -OverClock or reduce the flow to accuracy more

Mam ją od niedawna i wbrew pozorom nie jest dużo mniejsza od cp40 (szerokość 29.5cm) - porównajcie poniżej.

comparewithcp40_1.jpg

W jakim baniaku ja masz , jak z kultura pracy napisz cos więcej może byś jakiś filmik wstawił jak masz czas i ochotę


e4e2ef0aeba8bb9eda31d92d0ad26585u867a881.png[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymiar cp-40 się zgadza, ale cp-25 nie. 7.5cala to nie jest 28,5centymetra. 7,5×2,54=19,05

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem juz posiadaczem cp25 i co mogę narazie powiedzieć jest bezgłośna na full speed , dzisiaj nakręcę filmik jak znajdę czas co by nie było to gdybanie sami ocenicie, jeszcze szukam miejsca dla niej ale będzie to jedyna pompa w akwarium i to mnie cieszy :)


e4e2ef0aeba8bb9eda31d92d0ad26585u867a881.png[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekam na filmik z niecierpliwością, ja właśnie mam zamiar kupić ja do mojej kostki 128L i tez chce by była to tylko jedyna pompa w baniaczku.

Wysłane z mojego C6903 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Testowałem przez jeden dzień w swoim 120cm akwarium CP25 oraz Gyre FX-150. Gyre - rewelacja, cichutka, na ustawieniach 30%-40% niesłyszalna. Cyrkulacja była wszędzie. Jebao choć sam silnik był praktycznie bezgłośny to cała pompa wydawała z siebie jakieś dziwne piski. Po za tym o wiele słabsza, i z cyrkulacją w zakamarkach nie było już tak różowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Testowałem przez jeden dzień w swoim 120cm akwarium CP25 oraz Gyre FX-150. Gyre - rewelacja, cichutka, na ustawieniach 30%-40% niesłyszalna. Cyrkulacja była wszędzie. Jebao choć sam silnik był praktycznie bezgłośny to cała pompa wydawała z siebie jakieś dziwne piski. Po za tym o wiele słabsza, i z cyrkulacją w zakamarkach nie było już tak różowo.

Porównywanie cp25 do dużego gyre trochę nie trafne, cp25 to jest mniejszy model cp40 i jest max z tego co pisałem z erikiem z Fish street do 70 cm długości akwarium potem poleca cp40, do jakość wykonania pompy nie można sie doczepić a do wyglądu kontrolera poprostu trzeba sie przyzwyczaić


e4e2ef0aeba8bb9eda31d92d0ad26585u867a881.png[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy a jak jest z wydajnoscia cp 25 powiedzmy po 3 tygodniach pracy, czy nie spada jej wydajnosc jak innych zwyklych jabeo ze trzeba co tydzien czyscic?


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, jaką grubość ma magnes zewnetrzny? Mam akwarium blisko sciany nie wiem czy wlezie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8mm ma magnes

Ok co do pracy tej pompy wiec przy normalnie działającym akwarium jest niesłyszalna ale po wyłączeniu chłodzenia ,lampy ,odpieniacza ,obiegówki i spływu to jest słyszalna i faktycznie chodzi jak traktor :)

Film pokazujący prace telefon był bardzo blisko pompy

Edytowane przez hajtaler (wyświetl historię edycji)

e4e2ef0aeba8bb9eda31d92d0ad26585u867a881.png[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem juz posiadaczem cp25 i co mogę narazie powiedzieć jest bezgłośna na full speed , dzisiaj nakręcę filmik jak znajdę czas co by nie było to gdybanie sami ocenicie, jeszcze szukam miejsca dla niej ale będzie to jedyna pompa w akwarium i to mnie cieszy :)

Jak jesteś posiadaczem cp25 to napisz jaki ma wymiar 7,5cala=19,05centymetra, czy 28,5cm. Który wymiar jest prawdziwy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W jakim baniaku ja masz , jak z kultura pracy napisz cos więcej może byś jakiś filmik wstawił jak masz czas i ochotę

Mam ją w 150L a pracuje w miarę cicho. Chociaż wcześniej pracowały u mnie 2 koralie i jebao jest głośniejsza.

Koledzy a jak jest z wydajnoscia cp 25 powiedzmy po 3 tygodniach pracy, czy nie spada jej wydajnosc jak innych zwyklych jabeo ze trzeba co tydzien czyscic?

Właśnie tu się zdziwiłem bo jak raz w miesiącu korali nie przeczyściłem to dramatycznie spadała mi jej wydajność - jeboa na chwilę obecną ma już 2 tygodnie i wydajność jeszcze na przyzwoitym poziomie. Wiadomo jest to mało obiektywne, bo bez pomiaru tylko organoleptycznie oceniam gdy babka podrzuci piasek przed wylot z pompy czy strumień jest silny. Druga rzecz to że koralie zarastały w związku z dojrzewaniem zbiornika - wiadomo. Teraz jest trochę spokojniej.

Witam, jaką grubość ma magnes zewnetrzny? Mam akwarium blisko sciany nie wiem czy wlezie.

Niestety magnes mam za akwarium również przy ścianie i nie mam jak zmierzyć (odległość między akwarium i ścianą to 2,5cm). Wydaje mi się że magnes ma około 1cm bo tam jeszcze sporo luzu jest.

Jak jesteś posiadaczem cp25 to napisz jaki ma wymiar 7,5cala=19,05centymetra, czy 28,5cm. Który wymiar jest prawdziwy?

CP 25 zmierzone linijką córki na oko ma 28cm. Też myślałem że to będzie 20 cm i prawie między szybą i skałą bym się nie zmieścił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To Chinczycy nie potrafią przeliczać cali na centymetr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8mm ma magnes

Ok co do pracy tej pompy wiec przy normalnie działającym akwarium jest niesłyszalna ale po wyłączeniu chłodzenia ,lampy ,odpieniacza ,obiegówki i spływu to jest słyszalna i faktycznie chodzi jak traktor :)

Film pokazujący prace telefon był bardzo blisko pompy

Obejrzałem filmik, a raczej wysłuchałem. Jednak furczy jak traktor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.