Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Ładnie "odfiltrowałeś" te paprochy. :lol:


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ad.Podmian.... Baniak jeszcze jest niedojrzały jak dotąd zaliczył 3 podmiany. Dwie pierwsze były zrobione w odstępie 7 dni następna po 14 dniach teraz kręci się 3 tygodnie od podmiany i nie zamierzam się z nią spieszyć. Podmianka 1,8kg soli red sea.

Masz swój temat widziałem w nim zdjęcia Twojego baniaka. Więc po co? na co? Zresztą mało ważne w temacie zdjęcia w większości zamieszcza jego autor bo to temat mojego baniaka.

ok spoko.

a co z tymi namorzynami rosną ?

Dasz zdjęcia .?


916a7ba14f8f69b4c909474b2bf920bdu1137a995.png?upd=20151229224433

O dziwo to juz fakt

Tym oto linkiem uczczę moje 3 gwiazdki

https://www.youtube.com/watch?v=MuTLGLsAzyY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładnie "odfiltrowałeś" te paprochy. :lol:

Tygodniowe skarpety zrobiły swoje :) Stały w kącie i się marnowały to włożyłem do aparatu zamiast karty SD, jakby zacerować dziurę na pięcie było by o niebo lepiej. Ale co tam widać że korale miały co jeść bo i kolor się poprawił.

Namorzyny rosną póki co w korzenie nie ma co fotografować... może kiedyś.

Edytowane przez chwialek (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jak tam młody jakaś aktualizacja może

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedne z ostatnich fotek przed niewielką ale mam nadzieję dobrą metamorfozą...

DSCF3151.jpg

DSCF3154.JPG

DSCF3155.JPG

DSCF3157.JPG

DSCF3158.JPG

DSCF3159.JPG

DSCF3160.JPG

DSCF3193.JPG

DSCF3197.JPG

Niebawem zmiana najistotniejszego czynnika - słońca nad domową rafą, może to skłoni mnie do ostatecznego wprowadzenia bailinga :)... Fotka całości z "paprochami" ale cóż od dziś mam czyste tło i szyby. W gruzowisku jak widać pozostaje jeszcze dużo miejsca, korale ułożone bardzo przypadkowo. Ale skoro wyskrobałem tło to chyba kiedyś się ogarnę z przyklejeniem szczepek w docelowych miejscach.

Edytowane przez chwialek (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co ty tam będziesz za lampę zakładał ?

Możesz napisać o jej parametrach .

I o tej obecnej też może byś coś napisał ?

No i jaki powód tej zmiany ?


916a7ba14f8f69b4c909474b2bf920bdu1137a995.png?upd=20151229224433

O dziwo to juz fakt

Tym oto linkiem uczczę moje 3 gwiazdki

https://www.youtube.com/watch?v=MuTLGLsAzyY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DIY jaki obecnie wisi to hybryda 2x54W T5 + LED epistar. Na dojrzewanie wystarczyła, obecnie chęć zmiany, niechęć do naprawy (odlutowało się sterowanie od niebieskiego oświetlenia) Awaria sterowania, brak czasu na poprawienie spowodował iż blisko dwa tygodnie baniak funkcjonował bez niebieskiego oświetlenia. Oraz potrzeba posiadania backupu na wypadek awarii. DIY zostaje jako zabezpieczenie.

Co będzie - to co przyjdzie niebawem. Lampa w oparciu o T5 - klasyka. Księżyc w razie co sobie wystrugam bez sterowania załączony na 24h...

Zmierzch...

DSCF3202.JPG

Edytowane przez chwialek (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już się wyłoniłem to kolejna porcja mieszkańców i zdjęć...

DSCF3219.JPG

DSCF3213.JPGDSCF3211.JPGDSCF3208.JPGDSCF3210.JPGDSCF3214.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No Piotrek :thumbup::clap: Coraz lepiej to wygląda. Od ostatniego razu jak widziałem baniak, to zmiany na lepsze :thumbup:

Oby tak dalej. Czekam na zdjęcia pod nowym słońcem B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękne jak na organizatora słonych imprez przystało - :)

korale piękne znaczy ze "ustniczek" jeszcze nie wie co znaczy dobre jedzonko i oby jak najdłużej się nie dowiedział

i "sakro" się chowa- to dla mnie? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

coraz lepiej ten twój feniks z popiołów się podnosi coraz ładniej i zdjątka coraz fajniejsze

:D oby tak dalej

i żeby to nowe słońce sprawdziło się

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowe słońce już zawisło nad rafą po kilkugodzinnym świeceniu - powiem tyle mi się podoba, korale było widać w dzień też były zadowolone. Dla nie wtajemniczonych forumowiczów obecnie nad rafą świeci lampka ze stajni ATI.

Sunpower w wersji sterowalnej 8x54W... założony komplet świetlówek i ... jest biało ale przyjemnie dla oka. Zaskoczył mnie nieco fakt - ale przedyskutowałem to już na etapie wyboru iż lampa ma załączenie w sekcji 2+6 świetlówek. Lampka posiada wbudowany komputer - tutaj zapewne większości funkcji nie znam bądź słabo je ustawiłem ale to będzie kwestia do modyfikacji w toku użytkowania podobnie jak układ świetlówek... Mam nadzieję iż:

Nie przypalę mieszkańców - bo jest jasno :)

Nie będzie problemów z temperaturą baniaka.

Koszt oświetlenia przełoży się na stan i przyrosty mieszkańców.

Plan na najbliższą przyszłość - reaktywować, a właściwie uruchomić w prawidłowy sposób bailinga.

Mam nadzieję iż dzisiejsi goście pochwalą się tym co ujrzeli...

(Powodzenia w rozruchu kolejnego słonego baniaka)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Solanka krew jak bajpasami roznosi się po nowych zbiornikach

oby kręciły się wesoło

A światło czas pokaze korale same powiedzą

Edytowane przez bad_79 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby temat nie był tylko och i ach jak to pięknie bywa. Na swój baniak ponownie sprowadziłem dino... Ale jak się dłubie to się coś zawsze znajdzie.

Kuracja naprawcza wdrożona w życie, może tym razem uda się szybciej opanować gluty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piotr jak tam baniak? Coś długo nie słychać o katafalku ;)

Wysłane z mojego SM-G530FZ przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Funkcjonuje. Sytuacja wyjazdów wakacyjnych trochę wprowadziła zaniedbań ale chyba powoli się stabilizuje i wychodzi ponownie na prostą. Obecnie cyjano i zielone glony powoli zmniejszają swoją powierzchnię. Wakacyjne wyłączenie odpieniacza, przelanie odpieniacza nie pozostało bez echa.

Do obsady dołączyła pierwsza zebrasoma. Kosiarka na glony. Początkowo duża populacja ślimaków uległa znacznej redukcji - część przewędrowała do komina gdzie doczekała smutnego końca. Część została skonsumowana. I chyba muszę zarządzić obławę na kraby wiem że są co najmniej 3 dzikusy...

Widuję dorodne wieloszczety, więc baniak żyje. Obecnie dozowanie bakterii idzie dwa razy dziennie za pomocą pompy. Baniak przez sezon wakacyjny płynie własnym życiem, nie grzebię, nie dłubię. Szyby czasami czyszczę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jupi hanna odnaleziona wynik PO4 0,20 jutro pomiar reszty parametrów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na dzikusy bym się pisał.


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na dzikusy bym się pisał.

Nie pozbędę się ich w tej wersji mam sumpa :) niech sobie żyją.

1.jpg

To tylko tak żeby ukazać, że baniak żyje... zwierzaki rosną. Jak widać nie jest idealnie... ale będzie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:crybaby:

A co z bańką nie tak?

Glony?


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:crybaby:

A co z bańką nie tak?

Glony?

Glony tym się akurat nie przejmuję...

Po wakacjach jest co naprawiać, ale o tym chyba już pisałem wcześniej... przelanie, wyłączenie i niedopilnowanie m.in TDS... Ostatnio do kompletu dodałem lekkie przesolenie 1,030 baniaka. Także nic poza tym najniebezpieczniejszym czynnikiem ludzkim nie zawiodło.

To co mnie irytuje to brąz na piasku z delikatną tendencją do wchodzenia na skałę - wg testu Si wartość wody RODI 0 wartość wody w baniaku 0, TDS obecnie 0 PO4 hmmm ostatnio mierzyłem z tydzień temu 0,07.

5.jpg

Osad łączę z czymś bakteryjnym... brąz bez bąbli, śliski w dotyku łatwo schodzi...

Pewnie zbiorę po głowie za to i za tamto... Ale co tam ukazałem jak jest. Będzie lepiej jest motywacja.

Edytowane przez chwialek (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj lekkie skrobanie, czyszczenie pomp. Zdjęcia chwilę po akcji.

1.jpg

Udało się złapać prawie całą większą obsadę na jednym zdjęciu więc także zamieszczam, choć jakościowo nieco rozmazane...

2.jpg

Brązy na piasku zniknęły za sprawą dodania nowych lokatorów. Sypią - ale robią co do nich należy a w parze zawsze raźniej.

3.jpg

Glony są były i mam nadzieję kiedyś znikną, lecz to zdjęcie umieszczam specjalnie z pytaniem czy o ten efekt który dopiero teraz zaczął się uwidaczniać chodzi iż jest to "srebrna" acropora czy dzieje się z nią źle... ? chodzi o przebarwienie z różu który dotąd widziałem w hmmm stalowy kolor.

1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No Piotrek baniak wyskrobany to i widać więcej :)

Super to wygląda. U mnie ta akra nie ma różu. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na żywo o niebo lepiej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.